ONA I ON
Like

Problemy ze stopami

16/06/2015
764 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

  Jak każdy element naszego ciała, także i stopy mają swoje problemy, których zresztą nie powinniśmy lekceważyć, tylko zapobiegawczo raz po raz skorzystać z poniższych rad.   PĘKAJĄCE PIĘTY    Najczęściej są następstwem mocnego przesuszenia i szybkiego rogowacenia naskórka. Pęknięcia mogą się też tworzyć z powodu niedoboru witamin, głównie witaminy A. Co zrobić? Najlepiej codziennie moczyć stopy w wodzie z dodatkiem soli kosmetycznej lub płynu do kąpieli i delikatnym starciu zrogowaciałego naskórka wmasuj w pięty krem gojący pęknięcia albo zawartość kapsułki z witaminą A oraz E, a następnie załóż bawełniane skarpetki. Pod wpływem ciepła, krem lub zawartość ampułki łatwiej wnikną w skórę i pozwolą mu korzystnie działać na nasze pięty.   POCĄCE SIĘ STOPY    Często są jednym z następstw […]

0


 

Jak każdy element naszego ciała, także i stopy mają swoje problemy, których zresztą nie powinniśmy lekceważyć, tylko zapobiegawczo raz po raz skorzystać z poniższych rad.

 

PĘKAJĄCE PIĘTY 

 

Najczęściej są następstwem mocnego przesuszenia i szybkiego rogowacenia naskórka. Pęknięcia mogą się też tworzyć z powodu niedoboru witamin, głównie witaminy A. Co zrobić? Najlepiej codziennie moczyć stopy w wodzie z dodatkiem soli kosmetycznej lub płynu do kąpieli i delikatnym starciu zrogowaciałego naskórka wmasuj w pięty krem gojący pęknięcia albo zawartość kapsułki z witaminą A oraz E, a następnie załóż bawełniane skarpetki. Pod wpływem ciepła, krem lub zawartość ampułki łatwiej wnikną w skórę i pozwolą mu korzystnie działać na nasze pięty.

 

POCĄCE SIĘ STOPY 

 

Często są jednym z następstw zimy, kiedy chronimy nasze nogi i stopy ubierając ciepłe buty i grube skarpety, przez co skóra ma problemy z oddychaniem i jest stale wilgotna, co stwarza sprzyjające warunki do infekcji grzybiczych. Co zrobić? Wymocz stopy w kąpieli ziołowej. Dokładnie osusz skórę i posmaruj preparatem ograniczającym potliwość. Warto stosować także dezodorant do stóp, a jeśli nosisz zakryte buty, używaj też talku, który wchłania wilgoć. W ciągu dnia, np. w pracy, zmieniaj obuwie na lżejsze. Jeśli zauważysz pierwsze oznaki grzybicy – pęcherzyki na podeszwach i między palcami – po każdym umyciu stóp smaruj skórę preparatem przeciwgrzybiczym, np. z olejkiem z drzewa herbacianego. Im szybciej się zorientujesz, że masz z nią problem tym lepiej, bo nieleczona może okazać się naprawdę bolesna, czego myślę wolelibyśmy uniknąć.

Zobacz więcej

0

tommeee

10 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758