HYDE PARK
Like

Prezydent Trump zakpił publicznie z Junckera.

30/09/2018
1479 Wyświetlenia
4 Komentarze
3 minut czytania
Prezydent Trump zakpił publicznie z Junckera.

Trwają przepychanki co do oceny pozycji Prezydenta Dudy podczas podpisywania dokumentu w Waszyngtonie. Ale nikt nie mówi jak Prezydent Trump zakpił z Junckera i Unii Europejskiej która ten oficjalnie reprezentuje. Trump na konferencji prasowej wykpił Junckera ale w naszych mediach cisza. A przecież nie ma tym nic o wisielcu. Podczas konferencji prasowej w Białym Domu odpowiadając na pytania dziennikarzy Prezydent Trump kpił z pana Junckera. Stawiało to Prezydenta Dudę w trudnej sytuacji no bo jak to śmiać się gdy kpina dotyczy takiego figuranta. Gdy omawiał skuteczność programu America First, którego głównym założeniem jest ochrona gospodarki amerykańskiej przed złodziejskimi praktykami Chin i Europy obraz pana Junkera wyglądał nieco dwuznacznie. Najpierw Trump przypomniał o tym że zweryfikowano zasady wymiany handlowej z Meksykiem […]

0


Trwają przepychanki co do oceny pozycji Prezydenta Dudy podczas podpisywania dokumentu w Waszyngtonie. Ale nikt nie mówi jak Prezydent Trump zakpił z Junckera i Unii Europejskiej która ten oficjalnie reprezentuje.

Trump na konferencji prasowej wykpił Junckera ale w naszych mediach cisza. A przecież nie ma tym nic o wisielcu.

Podczas konferencji prasowej w Białym Domu odpowiadając na pytania dziennikarzy Prezydent Trump kpił z pana Junckera. Stawiało to Prezydenta Dudę w trudnej sytuacji no bo jak to śmiać się gdy kpina dotyczy takiego figuranta.

Gdy omawiał skuteczność programu America First, którego głównym założeniem jest ochrona gospodarki amerykańskiej przed złodziejskimi praktykami Chin i Europy obraz pana Junkera wyglądał nieco dwuznacznie.

Najpierw Trump przypomniał o tym że zweryfikowano zasady wymiany handlowej z Meksykiem i wspominał o rozmowach z Kanadą.

Potem stwierdził że Juncker jest „twardym negocjotarem” i że rozmowy z nim bywają trudne. Powiedział o nim ze jest „nasty”. Właściwie to taki jest szczególnie (podobno) gdy jest trzeźwy. A prowadzone są rozmowy z Unią Europejską o możliwości wprowadzenia nowych, równoprawnych zasad wymiany handlowej.

Donald Trump zwrócił uwagę na nadużycia ulg celnych w eksporcie europejskich samochodów do USA.

Gdy Prezydent USA stwierdził że należy renegocjować umowy handlowe Juncker stwierdził że Europa jest z obecnej sytuacji dość zadowolona. Ale Ameryka zadowolona nie jest. Europa kilkakrotnie odmówiła renegocjacji układu.

Wówczas Trump stwierdził że USA nie muszą nic renegocjować. Powiedział że USA mogą po prostu zmienić taryfy celne na produkty europejskie.

I wtedy Trump zakpił z Junckera że ten tak szybko przyleciał z Europy i zameldował się w jego biurze że się zastanawiał czy samoloty potrafią tak szybko latać. „Gdzieś Ty znalazł taki samolot”? zapytałem go – kpił z Junckera Prezydent Trump.

I szybko doszliśmy do porozumienia stwierdził Trump.

Posłuchajcie fragmentu od 37 minuty.

Trump powiedział że nie zgodzi się na to aby jakikolwiek kraj wykorzystywał Amerykę.

Może więc i Polska powinna rzeczywiście postępować tak jak przechwalał się pan Duda czyli w/g zasady „Poland First”.

Może powinniśmy tak jak USA powiedzieć dość okradającym Polskę, zalewających nasz kraj podłymi towarami jakich nie są w stanie wcisnąć konsumentom na własnych rynkach.Może powinniśmy zastopować paserów kupujących tanio podły towar którym zawalone są półki w Lidlach, Tescach. Carefourach, Biedronkach, LeClerkach i wszystkich innych.

Wtedy oni będą lecieć do Warszawy szybciej niż Juncker do Waszyngtonu.

Kraju Polan powstań z kolan. Tak było 100 lat ale to już wystarczy.

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758