POLSKA
Like

Prezydent Izraela persona non grata

13/04/2018
1796 Wyświetlenia
6 Komentarze
7 minut czytania
Prezydent Izraela persona non grata

Jak długo jeszcze będziemy godzić się na poniżanie?

0


Na dodatek w ogóle na to nie reagując.

 

Ale po kolei. Niżej narracja dla nieświadomych tubylców w polskojęzycznej stacji:.

 

Około 12 tysięcy uczestników przeszło w czwartek w Marszu Żywych, upamiętniającym ofiary Holokaustu. Wzięli w nim udział między innymi prezydenci Polski i Izraela. Wydarzenie jest okazją do spotkania przywódców obu państw i omówienia relacji polsko-żydowskich. Prezydenci Polski Andrzej Duda i Izraela Reuwen Riwlin oddali w czwartek hołd ofiarom Auschwitz. Zwiedzili stałą ekspozycję poświęconą zagładzie Żydów, która znajduje się w bloku 27 na terenie byłego niemieckiego obozu Auschwitz I. Zapalili także znicze przed Ścianą Straceń na dziedzińcu bloku 11. W tym miejscu Niemcy podczas wojny rozstrzelali wiele tysięcy osób, głównie Polaków.

(….)

 

Podczas głównej ceremonii, która odbywa się po Marszu, głos zabrał między innymi były więzień obozu Edward Mosberg. – Wolałbym nie musieć tutaj stać. Wolałbym móc powiedzieć, że do Holokaustu nigdy nie doszło, ale doszło. Jest to moim obowiązkiem, aby opowiedzieć wam o okropnościach, jakich dopuścili się naziści na sześciu milionach Żydów i wielu milionach Polaków – mówił Mosberg.

 

(https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prezydenci-polski-i-izraela-na-marszu-zywych-w-oswiecimiu,828954.html)

 

 

 

Żydzi przedstawiają to jednak ciut inaczej. I ta narracja poszła w świat.

 

Ponad 12 000 osób z 40 krajów robi dwie mile marszu z Auschwitz do Birkenau, w towarzystwie szefów IDF, Mossad, Shin Bet i policji.

Około 12 000 uczestników marszu z 40 krajów – od osób, które przeżyły Holocaust, do nastolatków, do wyższych urzędników izraelskich – wzięło udział w Marszu Żywych w czwartek w Polsce.

.

Prezydent Reuven Rivlin poprowadził grupę wzdłuż dwóch mil od obozu koncentracyjnego Auschwitz do obozu zagłady Birkenau, w którym znajdowały się nazistowskie komory gazowe i krematoria podczas II wojny światowej.

(…)

 

Rivlin powiedział Duddzie w czwartek, że podczas gdy Polacy pomagali ratować Żydów podczas Holokaustu, oni również brali udział w ich eksterminacji.

.

Nie ulega wątpliwości, że wielu Polaków walczyło z nazistowskim reżimem, ale nie możemy zaprzeczyć, że Polska i Polacy pomagali w eksterminacji” – powiedział Rivlin podczas wspólnej konferencji prasowej z Dudą w Krakowie.

 

Kraj polski pozwolił na wprowadzenie w życie przerażającej ludobójczej ideologii Hitlera i był świadkiem fali antysemityzmu, wywołanej przez prawo, które minąłeś” – dodał prezydent.

.

Prezydent zauważył, że Izrael czci tych Polaków, którzy oddali życie, by ratować Żydów, ale wskazał na powszechny antysemityzm, który istniał w Polsce z czasów Holocaustu i że wielu Polaków również uczestniczyło w eksterminacji.

.

Ludzie zamordowali, a następnie odziedziczyli [własność poległych]. Tutaj istniała podstawa „antysemickiego uczucia”, która pozwalała hitlerowcom robić, co chcieli, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie – powiedział Rivlin.

.

(tłumacz google, oryginalny tekst: https://www.timesofisrael.com/led-by-rivlin-thousands-of-israelis-begin-march-of-living-in-poland/)

.

fot.: The Times of Israel

.

Podobną informację zamieścił największy dziennik Izraela Haaretz.

 

Tymczasem prezydent Andrzej Duda na twitterze stwierdził, że takie słowa z ust prezydenta Izraela nie padły.

.

Dementi prezydenta padło w odpowiedzi na pytanie, które na Twitterze zadała prezydentowi korespondentka TVP w Brukseli Dominika Ćosić. „Panie Prezydencie, czy faktycznie prezydent Izraela powiedział te słowa?” – napisała dziennikarka, załączając link do dzisiejszej publikacji Times of Israel.

.

Takie słowa w wystąpieniach Prezydenta nie padły” – odpowiedział również na Twitterze polski prezydent.

.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezydent-izraela-mowil-o-polakach-pomagajacych-w-eksterminacji-andrzej-duda/9ylkcg1

 

Załóżmy, że PAD ma rację. Infantylność pojęciowa rzekomych słów prezydenta Izraela jest bowiem porażająca.

 

Kraj polski pozwolił na wprowadzenie w życie przerażającej ludobójczej ideologii Hitlera.

 

Tymczasem „kraj polski” geograficznie w 1942 roku nie istniał. Co więcej, Oświęcim, wtedy znany jako Auschwitz, należał do… Niemiec.  Generalna Gubernia rozciągała się dopiero ładnych parę kilometrów na wschód za obozem.

 

Tyle, że prawda historyczna nie ma absolutnie żadnego znaczenia.

 

Nie ma znaczenia również to, co faktycznie powiedział izraelski prezydent.

 

Istotny jest tylko przekaz izraelskich mediów, powielony przez światowe stacje.

 

„Prawda historyczna” dla dziesiątków, jeśli nie setek milionów ludzi wyznaczana jest przez media, a nie ustalenia historyków.

 

Dlatego Polska powinna wymóc na izraelskim rządzie opublikowanie dementi i zmuszenia wydawców światowych do jego nagłośnienia.

.

Oczywiście pod warunkiem, że rację ma PAD i TVN24, a nie izraelskie media.

 

Jeśli natomiast Reuven Rivlin faktycznie powiedział to, co podaje Times of Izrael, powinien zostać uznany w Polsce za persona non grata i nigdy więcej nie wpuszczony za granice kraju, którego jawnie nienawidzi.

.

Taka sama sankcja powinna być zastosowana w przypadku odmowy skierowania dementi do izraelskich mediów.

.

Żydzi w końcu muszą pojąć, że czasy, gdy pod pozorem odwiedzin miejsc związanych z Holokaustem prowadzono antypolską propagandę mijają, oby bezpowrotnie.

 

Teraz trzeba na nowo stanąć wobec wyzwań Historii i odpowiedzieć sobie na bolesne pytania.

.

Ot, choćby o Chaima Rumkowskiego na początek.

.

A potem o Gienricha Jagodę, Jakuba Bermana, Hilarego Minca, Stefana Michnika i innych.

.

Zrozumienie historii wymaga przede wszystkim jej odkłamania, mayn jentalmin*.

.

.

13.04 2018

 

.

_______________________

* moi panowie (jiddysz)

.

.

.

 

0

Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758