POLSKA
Like

Prezydent Izraela persona non grata

13/04/2018
1130 Wyświetlenia
6 Komentarze
7 minut czytania
Prezydent Izraela persona non grata

Jak długo jeszcze będziemy godzić się na poniżanie?

0


Na dodatek w ogóle na to nie reagując.

 

Ale po kolei. Niżej narracja dla nieświadomych tubylców w polskojęzycznej stacji:.

 

Około 12 tysięcy uczestników przeszło w czwartek w Marszu Żywych, upamiętniającym ofiary Holokaustu. Wzięli w nim udział między innymi prezydenci Polski i Izraela. Wydarzenie jest okazją do spotkania przywódców obu państw i omówienia relacji polsko-żydowskich. Prezydenci Polski Andrzej Duda i Izraela Reuwen Riwlin oddali w czwartek hołd ofiarom Auschwitz. Zwiedzili stałą ekspozycję poświęconą zagładzie Żydów, która znajduje się w bloku 27 na terenie byłego niemieckiego obozu Auschwitz I. Zapalili także znicze przed Ścianą Straceń na dziedzińcu bloku 11. W tym miejscu Niemcy podczas wojny rozstrzelali wiele tysięcy osób, głównie Polaków.

(….)

 

Podczas głównej ceremonii, która odbywa się po Marszu, głos zabrał między innymi były więzień obozu Edward Mosberg. – Wolałbym nie musieć tutaj stać. Wolałbym móc powiedzieć, że do Holokaustu nigdy nie doszło, ale doszło. Jest to moim obowiązkiem, aby opowiedzieć wam o okropnościach, jakich dopuścili się naziści na sześciu milionach Żydów i wielu milionach Polaków – mówił Mosberg.

 

(https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prezydenci-polski-i-izraela-na-marszu-zywych-w-oswiecimiu,828954.html)

 

 

 

Żydzi przedstawiają to jednak ciut inaczej. I ta narracja poszła w świat.

 

Ponad 12 000 osób z 40 krajów robi dwie mile marszu z Auschwitz do Birkenau, w towarzystwie szefów IDF, Mossad, Shin Bet i policji.

Około 12 000 uczestników marszu z 40 krajów – od osób, które przeżyły Holocaust, do nastolatków, do wyższych urzędników izraelskich – wzięło udział w Marszu Żywych w czwartek w Polsce.

.

Prezydent Reuven Rivlin poprowadził grupę wzdłuż dwóch mil od obozu koncentracyjnego Auschwitz do obozu zagłady Birkenau, w którym znajdowały się nazistowskie komory gazowe i krematoria podczas II wojny światowej.

(…)

 

Rivlin powiedział Duddzie w czwartek, że podczas gdy Polacy pomagali ratować Żydów podczas Holokaustu, oni również brali udział w ich eksterminacji.

.

Nie ulega wątpliwości, że wielu Polaków walczyło z nazistowskim reżimem, ale nie możemy zaprzeczyć, że Polska i Polacy pomagali w eksterminacji” – powiedział Rivlin podczas wspólnej konferencji prasowej z Dudą w Krakowie.

 

Kraj polski pozwolił na wprowadzenie w życie przerażającej ludobójczej ideologii Hitlera i był świadkiem fali antysemityzmu, wywołanej przez prawo, które minąłeś” – dodał prezydent.

.

Prezydent zauważył, że Izrael czci tych Polaków, którzy oddali życie, by ratować Żydów, ale wskazał na powszechny antysemityzm, który istniał w Polsce z czasów Holocaustu i że wielu Polaków również uczestniczyło w eksterminacji.

.

Ludzie zamordowali, a następnie odziedziczyli [własność poległych]. Tutaj istniała podstawa “antysemickiego uczucia”, która pozwalała hitlerowcom robić, co chcieli, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie – powiedział Rivlin.

.

(tłumacz google, oryginalny tekst: https://www.timesofisrael.com/led-by-rivlin-thousands-of-israelis-begin-march-of-living-in-poland/)

.

fot.: The Times of Israel

.

Podobną informację zamieścił największy dziennik Izraela Haaretz.

 

Tymczasem prezydent Andrzej Duda na twitterze stwierdził, że takie słowa z ust prezydenta Izraela nie padły.

.

Dementi prezydenta padło w odpowiedzi na pytanie, które na Twitterze zadała prezydentowi korespondentka TVP w Brukseli Dominika Ćosić. “Panie Prezydencie, czy faktycznie prezydent Izraela powiedział te słowa?” – napisała dziennikarka, załączając link do dzisiejszej publikacji Times of Israel.

.

Takie słowa w wystąpieniach Prezydenta nie padły” – odpowiedział również na Twitterze polski prezydent.

.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezydent-izraela-mowil-o-polakach-pomagajacych-w-eksterminacji-andrzej-duda/9ylkcg1

 

Załóżmy, że PAD ma rację. Infantylność pojęciowa rzekomych słów prezydenta Izraela jest bowiem porażająca.

 

Kraj polski pozwolił na wprowadzenie w życie przerażającej ludobójczej ideologii Hitlera.

 

Tymczasem „kraj polski” geograficznie w 1942 roku nie istniał. Co więcej, Oświęcim, wtedy znany jako Auschwitz, należał do… Niemiec.  Generalna Gubernia rozciągała się dopiero ładnych parę kilometrów na wschód za obozem.

 

Tyle, że prawda historyczna nie ma absolutnie żadnego znaczenia.

 

Nie ma znaczenia również to, co faktycznie powiedział izraelski prezydent.

 

Istotny jest tylko przekaz izraelskich mediów, powielony przez światowe stacje.

 

„Prawda historyczna” dla dziesiątków, jeśli nie setek milionów ludzi wyznaczana jest przez media, a nie ustalenia historyków.

 

Dlatego Polska powinna wymóc na izraelskim rządzie opublikowanie dementi i zmuszenia wydawców światowych do jego nagłośnienia.

.

Oczywiście pod warunkiem, że rację ma PAD i TVN24, a nie izraelskie media.

 

Jeśli natomiast Reuven Rivlin faktycznie powiedział to, co podaje Times of Izrael, powinien zostać uznany w Polsce za persona non grata i nigdy więcej nie wpuszczony za granice kraju, którego jawnie nienawidzi.

.

Taka sama sankcja powinna być zastosowana w przypadku odmowy skierowania dementi do izraelskich mediów.

.

Żydzi w końcu muszą pojąć, że czasy, gdy pod pozorem odwiedzin miejsc związanych z Holokaustem prowadzono antypolską propagandę mijają, oby bezpowrotnie.

 

Teraz trzeba na nowo stanąć wobec wyzwań Historii i odpowiedzieć sobie na bolesne pytania.

.

Ot, choćby o Chaima Rumkowskiego na początek.

.

A potem o Gienricha Jagodę, Jakuba Bermana, Hilarego Minca, Stefana Michnika i innych.

.

Zrozumienie historii wymaga przede wszystkim jej odkłamania, mayn jentalmin*.

.

.

13.04 2018

 

.

_______________________

* moi panowie (jiddysz)

.

.

.

 

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
76 komentarze
 

 1. Avatar ZJ

  Kraj polski pozwolił na wprowadzenie w życie przerażającej ludobójczej ideologii Hitlera i był świadkiem fali antysemityzmu, wywołanej przez prawo, które minąłeś” – dodał prezydent. –Za te słowa p Duda powinien dać w pysk żydowskiej kanalii a nie przepraszać.

  0
 2. Avatar znachor

  Podły Żyd który takie słowa pisze

  0
 3. Avatar al

  a czego sie mozna bylo spodziewac po wizycie wraz z prezydentem
  wszystkich organow przemocy i przymusu policyjno-wojskowego panstwa izrael
  jak nie scen z filmu marsjanie atakuja

  https://www.youtube.com/watch?v=Tl3a1hh1hHQ

  0
 4. Avatar Jerzy Drwal

  Co mnie niepokoi to fakt że Żydzi domagają się by ich kochać. Równocześnie oburzają się że nie zawsze w przeszłości byli przez Polaków (i inne narody) kochani.
  Oburzają się też na to że ludność nie-żydowska nie stawiała życia Żydów ponad życie własne i własnych rodzin. Że nie ratowała Żydów poświęcając lub narażając życia swoich dzieci, żon, rodziców…

  Zastanawia mnie jedna rzecz: gdyby ktokolwiek z nas znalazł się w okupowanej Polsce w 1941 roku – czy ratował by Żydów lub kogokolwiek innego za ratowanie kogo była tylko jedna kara?

  Przechowywanie kogoś u siebie, wtedy, było jednoznaczne z tym że osoba przechowywana zostanie w końcu odkryta. Kwestia czasu. Gdyby można przewidzieć przyszłość i wiedzieć że wojna skończy się w 1945 – wtedy ewentualnie można takiego ryzyka się podjąć. Ale przecież wojna mogła trwać kolejnych 15, 50 albo 150 lat! Doświadczyliśmy tego nie tak wiele wcześniej! Okupacja trwająca kilka pokoleń!
  Jak w takiej sytuacji przyjąć pod swój dach tych za przyjęcie których jest (nie tylko grozi) niehybna śmierć całej rodziny? To że sie w końcu wyda jest jedynie kwestią czasu.
  Czy ktoś to kiedyś powie Żydom, tak bez trwogi i przepraszania?

  0
 5. Avatar Jan

  panie autorze,

  co to za antyżydowskie dyrdymały. Mój ojciec potwierdził, że w czasie okupacji Polacy wydawali żydów. ała to większość społeczeństwa. Stań panie w prawdzie…

  0
  • Avatar Krzywousty

   Mój dziadek też potwierdził. Zresztą tak samo jak potwierdził ilu Polaków Żydzi wydali na śmierć – Żydzi którzy bardzo, bardzo chętnie kolaborowali z Sowietami na zajętych przez Rosjan terenach. Dziadek mieszkał nad Bugiem, i opowiadał przed kim uciekali Polacy na drugą stronę. Twierdził ze mówili – uciekamy bo Żydzi mówią Rosjanom gdzie Polacy mieszkają…
   Czy ktoś to kiedyś powie izraelskiemu prezydentowi prosto w twarz, publicznie, tak jak zrobił to on?

   A powiem panu panie Janie jak to nawet polskie dzieci Żydów wydały. Dziadek tego nie krył.
   W opuszczonej stodole ukrywała się żydowska rodzina. Pewnego razu małe dzieci poleciały za piłką która wpadła im do tej stodoły. A tam zza węgła wychyla się zarośnięta głowa… dzieci w krzyk, płacz, diabeł w stodole! Rozpierzchły się z krzykiem po całej wsi.
   Co miał teraz sołtys począć kiedy jego obowiązkiem jest informować o tym Niemców? Sołtys jednak naraził siebie i swoją rodzine na rozstrzelanie bo nie pojechał natychmiast rowerem na posterunek, jak kazali Niemcy, tylko poszedł piechotą. Dał Żydom czas na ucieczkę.
   Niemcy wściekli się, powiedzieli ze rozstrzelają sołtysowi całą rodzinę jeśli bandyci albo Żydzi uciekli. Ale Żydzi nie uciekli. Nie wiedzieć czemu wciąż w stodole siedzieli.
   Niemcy wywlekli ich, zaprowadzili na skraj wsi nieopodal zagrody mojego dziadka i tam rozstrzelali. Po czym zostawili ciała i wrócili na posterunek.
   Ciała leżały jeszcze kilka dni taki strach padł na chłopów. Nikt nie odważył się nie tylko ciał zabrać i pochować, ale nawet o tym pomyśleć by nie zostać oskarżonym o cokolwiek i też zostać rozstrzelanym. Po kilku dniach ciała zniknęły, do dzisiaj nie wiadomo co się z nimi stało.

   A wie pan co później mówili ocaleli z tej wsi Żydzi? Ano że nawet polskie dzieci wydały Żydów na śmierć, taki w Polakach jest antysemityzm.

   PS. Panie Janie – jeśli oskarża Pan Polaków o wydawanie Żydów, czego nie poddaję w wątpliwość bo różni ludzie są w wszystkich narodach, to jednak powinien Pan podać swoje prawdziwe tutaj nazwisko i kontakt by inforamcje te można było zweryfikować. W przeciwnym razie jest to zwykłe pomówienie którego nie wolno publicznie stawiać. Skąd my mamy wiedzieć że nie napisał tego kolejny ruski trol byle tylko zamęt czynić?

   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816