Media Watch i recenzje
Like

Precz z separatyzmem! Śląsk zawsze polski!

02/07/2014
143 Wyświetlenia
7 Komentarze
14 seconde czytania
no-cover

12 lipca w Katowicach odbędzie się manifestacja patriotyczna w obronie polskości Śląska. Protest, jak co roku, związany jest z odbywającym się równolegle tzw. Marszem Autonomii, organizowanym przez separatystyczny Ruch Autonomii Śląska. Manifestacja zaplanowana jest na godz. 11.00 na Placu Chrobrego. Wszystkich zainteresowanych gorąco zachęcamy do uczestnictwa!antyras2014

 

Organizowany jest także wyjazd na manifestację z Opola. Więcej szczegółów na stronie Okręgu Opolskiego LOS.

 

lospolski.pl

polskiszaniec.pl

facebook.com

twitter.com

Inne zapisy autora:

Liga Obrony Suwerenności
Liga Obrony Suwerenności http://www.lospolski.pl

Polska partia polityczna o profilu patriotycznym, istniejąca od 2002 roku.

212 publikacje
0 komentarze
 

 1. Sceptissimus

  Trzeba czynić wszystko co możliwe dla wzmacniania integracji państwa i narodu. Z drugiej strony nie można zapominać, że bez woli Slązaków bycia Polakami – Sląsk nie będzie polskim. Może być co najwyżej polską prowincją, jak np. Krym.

 2. Sceptissimus

  …jak np. Krym – ukraińską. (ma się rozumieć)

 3. a kto zagraza polskosci slaska??chiba ze tak na zapas bo ktos bedzie zgrazał polskosci slaska.

 4. Sceptissimus

  Polskości Sląska chiba na pywno nie zagraża nikt z zewnątrz. Największym zagrożeniem mogą być sami mieszkańcy Sląska, wśród których tendencje odśrodkowe są od lat doskonale widoczne.

 5. RAŚista

  A proszę opowiedźcie mi w jaki sposób osłabiona została integralność państwa i narodu (pytanie pomocnicze jakiego: polskiego, ślaskiego, niemieckiego, żydowskiego, czeskiego – bo takie zamieszkują Śląsk) została osłabiona w związku z autonomią :

  1. Bawarii w RFN
  2. Stanu Texas w USA
  3. województwa śląskiego w 2RP?

  pozdrawiam
  \ww

 6. Sceptissimus

  No to spróbujemy odpowiedzieć, choć pytanie (nia) zostały tak chaotycznie sformułowane jakby je zadawał czwartoklasista ze szkoły podstawowej repetujący klasę w związku z trudnościami z językiem polskim.
  Otóż , po pierwsze nie napisaliśmy że integralność została osłabiona (dobrze jest rozumieć co się czyta); po drugie w tekstach, które przecież odnoszą się do konkretnego artykułu wskazujemy wyraźnie, że chodzi o mieszkańców Sląska identyfikujących się z polskością i Polską.
  Jeśli znajdą się wśród nich Japończycy – to tym lepiej, zwłaszcza iż istnieje większe prawdopodobieństwo spotkania na Sląsku przedstawiciela narodu japońskiego niż członka plemienia Slężan, Bobrzan czy Opolan; po trzecie, przyrównywanie przykładów niemieckich landów bez szerokiego uwzględnienia historii Niemiec i przyczyn, dla których np. antypruska Bavaria uznała, że integracja rozbitego poprzez partykularne interesy dziesiątków księstw Rajchu jest korzystniejsza niż samodzielna droga w oparciu o egzotyczne sojusze (np. z Francją) – nie ma najmniejszego sensu i nie jest możliwa choćby ze względu na ograniczoność ram forum. Strzał z Texasem w USA – to kula w płot, bo nie wiemy jaki niby naród miał na myśli rasista, czyżby Indian? Incydent z tzw. województwem śląskim i jego autonomią, to przecież zaledwie kilkunastoletni eksperyment wynikający nie z woli twórców odradzającego się państwa polskiego, tylko podyktowany realiami ludnościowymi i politycznymi, niejako wymuszony. W obecnym świecie szanse przetrwania i rozwoju mają państwa bazujące na pierwiastku narodowym, jako najsilniej integrującym elemencie wspólnoty. Wtrącanie przykładów USA wprowadza w błąd bo brakujący element wspólnoty narodowej zastąpiony tam został świadomością wspólnoty rozbójniczej.

 7. czyli takie bleble ble.Nikt na slasku nie mysli o samodzielnosci ale o szacunku do tego ze slask przez caly okres komunizmu łozył na warsawkie w tym jej odbudowe..slawne co dziesiaty wagonik z weglem na odbudowe stolicy…po czym otrzymuje najmniej z NFZ na obywatela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217