Artykuły redakcyjne
Like

Powstanie raport PE w sprawie grabieży polskiej ziemi!!!

23/06/2015
1043 Wyświetlenia
3 Komentarze
10 minut czytania
Powstanie raport PE w sprawie grabieży polskiej ziemi!!!

RMF wstrząśnięte ! Nie do wiary! PE zamierza bronić polskiej ziemi! Mnie jednak nie dziwi ten „wstrząs” RMF, w końcu jego głównym udziałowcem jest niemiecka spółka Bauer Media Invest GmbH.
Niemieckie media, które zdominowały cały rynek polski na pewno są wstrząśnięte tym faktem i to tak bardzo, że ich zatkało i zaległa cisza.

0


astra na 1

 

Jak to możliwe, że takie upokorzenie dla wszystkich Polaków, zostało po raz kolejny przykryte ciszą? Niemiecką ciszą… groźną …
Zaglądam na onety, cisza… w telewizji… cisza.

Nic się nie stało Polacy, nic się nie stało…

// Zapowiedź raportu to efekt przedstawionego w ostatnią środę w Parlamencie Europejskim raportu holenderskich ekspertów, z którego wynika, że około 200 tys. hektarów ziemi w Polsce zostało nielegalnie wykupionych przez różnego rodzaju unijne firmy czy fundusze w celach spekulacyjnych.

Jak ustaliła dziennikarka RMF FM, po raz pierwszy te dane w oficjalnym, unijnym dokumencie podał członek Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, Kaul Nurm. Przez długie lata o tym nie mówiono i nikt nie chciał poważnie tego traktować – powiedział w rozmowie z dziennikarką RMF FM. Nurm nazwał „zwycięstwem” fakt, że powstanie raport europarlamentu w tej sprawie. Tylko w ten sposób będzie można coś wymusić na Komisji Europejskiej i państwach członkowskich – dodaje.
Informacje, że powstanie raport w sprawie grabieży ziemi potwierdził w rozmowie z naszą dziennikarką szef komisji rolnej europarlamentu Czesław Siekierski z PSL. Będzie to tzw. raport z własnej inicjatywy, czyli nielegislacyjny, ale mający znaczenie polityczne, wywierający presję na pozostałe europejskie instytucje. Zdaniem Siekierskiego, w stanowisku europarlamentu powinno się znaleźć stwierdzenie, że ziemia nie jest zwyczajnym towarem, bo nie jest nieograniczona. W związku z tym należy także spojrzeć inaczej na unijną zasadę swobodnego przepływu towarów czy kapitału. Według europosła w dokumencie PE trzeba będzie zweryfikować również dane na temat masowego wykupu ziemi.//
Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-europarlament-bedzie-bronic-polskiej-ziemi-przed-masowym-wyk,nId,1838664#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Kaul Nurm wyraźnie stwierdził, że „Przez długie lata o tym nie mówiono i nikt nie chciał tego poważnie traktować”
Na pewno nie chciał, przede wszystkim nie tutaj, w Polsce, gdzie tej grabieży dokonano. Czytałam dużo wcześniej, że te 200 tys. hektarów ziemi to jest liczba bardzo zaniżona.
Nasi rolnicy tak w 2013 roku jak i teraz wciąż protestują, blokada dróg, Zielone Miasteczko w Warszawie… i co? Nic się nie stało Polacy… !!!!
Czesław Siekierski jest szefem tej komisji w PE i członkiem PSL, partii, która rządzi w układzie z PO od ośmiu lat.
Teraz się okazało, że przed jesiennymi wyborami będzie ustawa o ochronie polskiej ziemi, a Piechociński grozi:

//W sobotę Piechociński zapowiedział, że PSL nie wejdzie w koalicję z żadnym ugrupowaniem, które ustawy nie poprze. Podkreślił, że dla PSL to projekt kluczowy. Ludowcy pracowali nad ustawą w resorcie rolnictwa, choć w ramach rządu tych prac nie ukończyli. Do Sejmu projekt wprowadził, w zeszłym roku, poseł PSL Stanisław Kalemba – były minister rolnictwa.//
http://wpolityce.pl/polityka/256776-po-i-psl-przyspiesza-prace-nad-ustawa-o-ochronie-polskiej-ziemi-zeby-zdazyl-ja-podpisac-komorowski

W/w artykuł jest sprzed kilku godzin, ale okazuje się, że temat raportu PE o grabieży polskiej ziemi, przypomnijmy, w raporcie ma być podkreślone, że proceder ten trwał od wielu lat, otóż ten temat już spadł.
Teraz najważniejsze jest, który projekt lepszy, czy PiS czy PSL.
Chodzi o to, żeby jego główne przesłanie, że grabież odbywała się niepodzielnie przez lata, za rządów i SLD i PiS i PO-PSL – nie przedostała się do świadomości „Polaka nic się nie stało”

Panie Piechociński, czy kolega klubowy, Czesław Siekierski z PE nie poinformował pana, że na cały świat właśnie idzie informacja o grabieży polskiej ziemi?
Tajemnicą poliszynela jest, że Agencja Nieruchomości Rolnych jest prawie całkowicie w łapskach działaczy PSL.

Nie spodziewam się żadnej należytej ochrony po tej ustawie.
Posłowie, którzy w nocy głosowali nad sprzedażą polskich lasów, bez wiedzy Polaków ustalają jakieś nikczemne odszkodowania dla żydów a swoje państwo mają w pogardzie, tacy posłowie na pewno nie przeprowadzą ustawy realnie zabezpieczającej polską ziemię.

To hańba dla wszystkich, że holenderscy eksperci sporządzają raport o złodziejskim państwie polskim, które udaje teraz patriotów, dla mnie i milionów Polaków to jest wciąż niepojęte, jak to możliwe, że bandyci rządzą i mają się dobrze.

Skradziono już wszystko co było na powierzchni, ale została jeszcze tylko ziemia… baaardzo bogata ziemia:

Cyt:
//Szacunkowo największe w Polsce są pokłady węgla kamiennego, węgla brunatnego, soli kamiennej, rud miedzi, cynku i ołowiu. Cały czas trwają badania geologiczne nad odkryciem nowych złóż i rozpoczęciem eksploatacji, gdyż posiadanie własnych zasobów surowcowych daje dużą niezależność dla kraju i obniża koszty rozwoju gałęzi przemysłowych, które wykorzystują surowce mineralne. Taka niezależność Polski jest możliwa zwłaszcza przy wykorzystaniu pokładów węgla kamiennego i węgla brunatnego, które są wykorzystywane w przemyśle energetycznym i hutnictwie.//
…………………………………..
Największe zagłębie wydobycia miedzi to Zagłębie Lubińsko-Głogowskie (największe wśród krajów europejskich); miedź jest wydobywana w kopalniach zlokalizowanych w: Polkowicach, Rudnej, Lubinie, Sieroszowicach. Poza Zagłębiem Lubińsko-Głogowskim miedź jest wydobywana (na mniejszą skalę) na Przedgórzu Sudeckim, rejonie Bolesławca i Złotoryi (województwo dolnośląskie) oraz w Górach Świętokrzyskich.
………………………………………..
Rudy cynku i ołowiu (zazwyczaj występujące razem) to następne surowce metaliczne występujące w Polsce; wydobywane przede wszystkim na Wyżynie Śląskiej w rejonie Olkusza (największe złoża), Trzebini, Bytomia, Piekar Śląskich. Zaletą złóż cynku i ołowiu jest zaleganie na małych głębokościach rzędu 50-400 metrów pod ziemią, skupione w tzw. gniazdach, dzięki czemu koszty eksploatacji są niewielkie. Zazwyczaj z rudami ołowiu i cynku występują złoża srebra i kadmu.
………………………………
Dla gospodarki polskiej duże znaczenie odgrywa sól potasowa. Rejony wydobycia to przede wszystkim Kłodawa i Wejherowo.
……………………………
Kolejny surowiec chemiczny — siarka, współcześnie prawie w ogóle nie jest wydobywany, pomimo dużych złóż
………………………
Jako najważniejsze surowce skalne należy wymienić: gliny, wapienie, piasek szklarski, lessy, kaolin, iły, piaski. Surowce skalne są eksploatowane w kamieniołomach, oto najważniejsze regiony geograficzne wydobycia w Polsce:
• Sudety i Przedgórze Sudeckie (zwłaszcza kamieniołom w Jaworznie, Strzegomiu, Strzelinie)
• Góry Świętokrzyskie (kamieniołom w Kielcach-Kadzielnia, Skarżysku-Kamiennej)
• Wyżyna Krakowsko-Częstochowska (kamieniołom w Krzeszowicach, Ogrodzieńcu)
• Niecka Nidy (pokłady gipsu)
• Nizina Śląska (cały obszar bogaty w pokłady wapieni)
• Wyżyna Lubelska (pokłady kredy piszącej i margli).
……………………………………………….
• glin — samodzielne pokłady glin spotykane są na terenie województwa podkarpackiego w rejonie miejscowości Ropczyce, służą do produkcji wyrobów ogniotrwałych;
• wapienie — zalegają głównie w województwie świętokrzyskim — około 40% całego wydobycia w Polsce
http://geografia.na6.pl/surowce-mineralne-i-zrodla-energii-w-polsce

W świetle powyższego zastanawiam się w jakim celu istnieje jeszcze państwo polskie?
Jakiej a właściwie czyjej ziemi mamy w ogóle bronić?
Ta porażająca prawda niedługo dotrze do wszystkich Polaków, że nasza Ojczyzna nie wymaga już ani obrony ani ofiar, to wszystko jest już niepotrzebne, ta ziemia nie potrzebuje już krwi niczyjej, właśnie odbywa się jej „pokojowa grabież”

https://

0

Anna Słupianek

112 publikacje
102 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758