Bez kategorii
Like

POWITANIE

13/12/2012
819 Wyświetlenia
1 Komentarze
24 seconde czytania
no-cover

Witam na blogu Tomasza Jankowskiego!

0


 Serdecznie witam na moim nowym blogu. Jako rzecznik prasowy Samoobrony chciałbym tu od czasu do czasu podyskutować na tematy społeczno-polityczne jak i poznać poglądy blogerów na trapiące Polskę problemy. Zapraszam do czytania i, mam nadzieję, gorących ale i rzeczowych dyskusji!

0

Bez kategorii
Like

Powitanie

14/11/2012
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Witam wszystkich tych, którym wartości etyczne i moralne nie są obojętne.
Zapraszam do…

0


Witam wszystkich tych, którym wartości etyczne i moralne nie są obojętne. Zapraszam do zapoznania się z treścią przyszłych postów, w których będę obnażał nadużycia (przestępstwa) funkcjonariuszy publicznych chronione przez układ koleżeńsko-rodzinny. Fakty poprę dokumentacją dowodową jednakże jej część jest nadal ukrywana lub została zniszczona. Do takiego postępowania zmusiła mnie bezkarność funkcjonariuszy, sprzeczna z prawem miedzynarodowym, łamiących zasady prawne, moralne, etyczne….

Na początek namawiam do przypomnienia sobie punktu widzenia aktualnej problematyki, który został zawarty przez Andrzeja Frycza Modrzewskiego w dziele ”O poprawie Rzeczypospolitej”.

Poniżej skorzystałem ze źródła: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/69484/o-poprawie-rzeczypospolitej

 

O poprawie Rzeczypospolitej - Andrzej Frycz Modrzewski

”O poprawie Rzeczypospolitej” jest dziełem obejmującym całość najważniejszych reform ustrojowych koniecznych do wprowadzenia, jeśli mają być wykonane historyczne zadania pokolenia, które po raz pierwszy w dziejach miało dane stworzyć państwo naprawdę już nowożytne. W kolejnych księgach pisarz mówi:
1. “O obyczajach”
2. “O prawach”
3. “O wojnie”
4. “O kościele”
5. “O szkole”

Modrzewski zdając sobie sprawę z tego, że osiągnięcie reform państwowych w szesnastowiecznej Polsce było możliwe jedynie poprzez króla i szlachtę, tym właśnie zadedykował swoje dzieło. Autor wykazał tu elitom rządzącym konieczność reform, a zarazem sposób ich przeprowadzenia.
Modrzewski w swoim dziele występuje przeciw przywilejom rodowym wynikającym z pochodzenia szlacheckiego – szczególnie przy obsadzaniu wysokich stanowisk państwowych. Decydującym momentem powinna tu być przydatność samej osoby do zajmowania danego stanowiska, jej mądrość, wiedza i uczciwość. Najbardziej gwałtownie występował przeciw nierówności prawa karnego. Żądanie zrównania wszystkich obywateli wobec prawa przewija się wielokrotnie przez cały traktat.
W dwóch ostatnich księgach Modrzewski domagał się zarówno pewnych zmian wewnątrz kościoła, jak i uregulowania wzajemnego stosunku kościoła i pąństwa w celu całkowitego uniezależnienia od papieża i jego legatów, reprezentujących interesy obce, często wręcz sprzeczne z interesami Polski.
Wybór zawiera wszystkie zalecane przez MEN do analizy szkolnej fragmenty traktatu: z księgi pierwszej „O obyczajach”; z drugiej „O prawach”; z trzeciej „O wojnie”; z czwartej „O Kościele” i z piątej „O szkole”.

0

Bez kategorii
Like

Powitanie

14/09/2012
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Pozwolą Państwo, że napiszę parę słów o sobie.

0


Mam poglądy umiarkowanie konserwatywne i jednocześnie radykalnie liberalne. Jestem przeciwnikiem wszelkiego socjalu i jakiejkolwiek opiekuńczości ze strony państwa, jak również jakichkolwiek podatków, których charakter jest redystrybutywny lub których wysokość nie jest powiązana z wartością otrzymywanych od państwa świadczeń wzajemych. To – w bardzo dużym uproszczeniu – mój liberalizm.

Wobec konserwatyzmu żywię mieszane uczucia. Uważam, że nie ma sensu być a priori przeciwko "postępowi" w polityce (czymkolwiek ów "postęp" jest, zważywszy, że ustroje toczą koła; demokracje były, padały, odradzają się, podobnie monarchie, republiki…), bo inaczej cały czas tkwilibyśmy w matriarchacie. Dlatego zasadniczo jestem postępowcem, ale przyjmę każde rozwiązanie zaproponowane przez konserwatystów, jeśli zostanę przekonany, że właśnie to rozwiązanie daje największe szanse na całkowitą likwidację socjalu w Polsce w praktyce.

Wbrew adresowi bloga, nie napiszę, że jestem "prawicowcem". Nie napiszę, ponieważ nie uważam podziału "Prawica-Lewica" za sensowny. Jedni za prawicowca uważają Jarosława Kaczyńskiego, i to bynajmniej nie dlatego, że był premierem ostatniego rządu, który obniżył podatki i nie podniósł innych (zresztą sprzecznie z socjalistycznymi deklaracjami P. Kaczyńskiego), a dlatego, że chciałby ten socjalizm upatriotycznić, a może nawet ochrzcić (to ostatnie bardziej Marek Jurek). Nie uważam tego za wyznacznik prawicowości, w szczególności nie popieram w tych kwestiach żadnego z wyżej wymienionych. Wyznacznikiem prawicowości jest dla mnie stosunek do gospodarki i Wolności człowieka, ale nawet tutaj pojęcia Prawicy i Lewicy tracą sens. W języku potocznym oznaczają one przeciwstawne kierunki, strony. Intuicja mówi więc, że wszystko jest albo prawicowe, albo lewicowe, albo gdzieś pomiędzy. Tymczasem twórczo rozwinięte postulaty Herberta Spencera prowadzą do programu, w którym podatki konstruowane są tak, żeby zabrać biednym i dać bogatym. Jest to jednocześnie antylewicowe (niesprawiedliwość społeczna), antyprawicowe (etatyzm i redystrybutywna funkcja podatku), i na pewno nie jest żadnym rodzajem kompromisu, więc nie jest nigdzie pomiędzy.

Ogólnie – uważam siebie za prawicowca, ale z poprawką na powyższe. Absolutnie nie identyfikuję się tu na przykład z narodowymi socjalistami z ONR, którzy uważają się za prawicowców przez swój nacjonalizm. Socjalista – to socjalista, narodowy czy nie, zawsze jest lewicowcem. A że sam mówi o sobie "prawicowiec"? Socjalista prawie zawsze co powie, to bzdura, więc to tylko szczególny przypadek, kiedy ta reguła działa.

W wolnej chwili zająłem się fraszkopisarstwem. Moje fraszki można podejrzeć (i zakupić) tutaj:

http://wydaje.pl/u/pietshaq

Na zachętę – kilka politycznych:

 

 

Na moich przeciwników politycznych

 

Co dzień im chętnie przyznam rację

Chleba i wody na kolację.

 

Na konserwatywnego socjalistę

 

Jest jak koszula dobrze założona:

Na zewnątrz prawa, wewnątrz lewa strona.
 

 

Tradycja

 

Amber Gold – prezes ma być karany.

ZUS ciągle działa. Czy ja mam zwidy?

Nie – to od dawna z Egiptu znany

monopol władzy na piramidy.
 

 

0

Bez kategorii
Like

Powitanie

12/03/2011
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Ostatnio dość często zdarza mi się zastanawiać, czy rzeczywiście to, co miewam do powiedzenia, jest warte uwagi odbiorców – Czytelników. jednak, jak wiadomo, pisze się nie tylko po to, aby przekazać unikalne przesłanie albo podzielić sie rezultatem przemyśleń. Pisze się też, jak wiadomo, a mnie ta wiedza jest szczególnie bliska, aby przelać na papier albo … nomen omen, ekran traumatyczne emocje wywoływane zdarzeniami politycznymi. Można chcieć zaprezentować wyjątkowe walory formy albo wnieść inne wartości nie podlegające dyskusji, ktorych tu nie wymienię.  Ilu piszących, tyle powodów a jeśli cechy wspólne – podobieństwa motywacji – grupują ich jakoś, to może podobnie do studentów: są wśród nich zdolni i pracowici, pracowici choć niezdolni i odwrotnie, zwolennicy utrzymania w okresie studiów dzięki stypendiom (akurat to może nie bardzo […]

0


Ostatnio dość często zdarza mi się zastanawiać, czy rzeczywiście to, co miewam do powiedzenia, jest warte uwagi odbiorców – Czytelników. jednak, jak wiadomo, pisze się nie tylko po to, aby przekazać unikalne przesłanie albo podzielić sie rezultatem przemyśleń.

Pisze się też, jak wiadomo, a mnie ta wiedza jest szczególnie bliska, aby przelać na papier albo … nomen omen, ekran traumatyczne emocje wywoływane zdarzeniami politycznymi. Można chcieć zaprezentować wyjątkowe walory formy albo wnieść inne wartości nie podlegające dyskusji, ktorych tu nie wymienię. 

Ilu piszących, tyle powodów a jeśli cechy wspólne – podobieństwa motywacji – grupują ich jakoś, to może podobnie do studentów: są wśród nich zdolni i pracowici, pracowici choć niezdolni i odwrotnie, zwolennicy utrzymania w okresie studiów dzięki stypendiom (akurat to może nie bardzo pasuje), entuzjaści uniknięcia służby wojskowej (to z czasów, kiedy była obowiązkowa)  i  … niezdolni, leniwi ale którzy uparli się żeby studiować. Możliwe, że – jeśli chodzi o pisanie – zaliczyłabym się do tej ostatniej grupy.

A jednak witam, podoba mi się portal, gratulacje za grafikę! 🙂

 

  

0

Bez kategorii
Like

Powitanie

16/02/2011
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Na początku serdeczne powitanie. Jestem świadom miejsca w którym się znajduję i wiem że dla niektórych moich znajomych już informacja, że tutaj zamieszczam jakikolwiek tekst, może być dużym zaskoczeniem. Kilkoro może sie obrazi – kilkoro mnie zdecydowanie odrzuci – zyskam też może i nowych czytelników. Ale jak się nie ryzykuje – to Może więc pora się przedstawić Jestem zwykłym człowiekiem mieszkańcem Rzeczypospolitej Polskiej. Mam już ponad czterdzieści lat więc nie jestem chłopcem który dorwal sie do komputera i koniecznie chce zaistnieć w blogosferze. Bliska jest mi tematyka kulturalna i zamierzam jedynie do niej się ograniczyć. I zaznaczam tylko do niej. Wszelkie Polityczne Niuanse mam głęboko w nosie i zupełnie nie zależy mi na poklasku prawej lewej czy środkowej opcji. W […]

0


Na początku serdeczne powitanie. Jestem świadom miejsca w którym się znajduję i wiem że dla niektórych moich znajomych już informacja, że tutaj zamieszczam jakikolwiek tekst, może być dużym zaskoczeniem. Kilkoro może sie obrazi – kilkoro mnie zdecydowanie odrzuci – zyskam też może i nowych czytelników. Ale jak się nie ryzykuje – to Może więc pora się przedstawić

Jestem zwykłym człowiekiem mieszkańcem Rzeczypospolitej Polskiej. Mam już ponad czterdzieści lat więc nie jestem chłopcem który dorwal sie do komputera i koniecznie chce zaistnieć w blogosferze. Bliska jest mi tematyka kulturalna i zamierzam jedynie do niej się ograniczyć. I zaznaczam tylko do niej. Wszelkie Polityczne Niuanse mam głęboko w nosie i zupełnie nie zależy mi na poklasku prawej lewej czy środkowej opcji. W ogóle jakiejkolwiek opcji. Pewnie ktoś nazwie mnie Lemingiem – trudno – pewnie nim jestem. Ale chcę być Kurturarnym Lemingiem 

Do tej pory czynnie udzielałem sie jako Bazyliszek na polskiej ścianie Twittera. Jestem tam obecny od ponad dwóch lat. Prowadziłem tam coś w rodzaju Szkoły Filmu czy tez zajmowałem sie muzyką. Ale z racji tego,  iż moje przemyślenia znacznie przekraczają obowiązujący tam limit 140 znaków postanowiłem poszukać sobie miejsca gdzie mógłbym swobodnie dzielić się własnymi przemyśleniami na bliski mi temat.

No więc chyba na tą chwile to wszystko – przejdźmy do rzeczy.

Życze wszystkim Miłej Lektury

0

Bez kategorii
Like

Powitanie

28/01/2011
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
16 seconde czytania
no-cover

Witam wszystkich blogerów testowych. Jako trójdzielne, administracyjne alter ego Mnicha Zarazy i Łaźącego Łazarza, również chciałbym Was wszystkich powitać na Ekranie. Alleluja i do przodu!

0


Witam wszystkich blogerów testowych.

Jako trójdzielne, administracyjne alter ego Mnicha Zarazy i Łaźącego Łazarza, również chciałbym Was wszystkich powitać na Ekranie. Alleluja i do przodu!

0

Mustrum

Nie jestem rasista, wszystkich nienawidze po równo... ale lewactwo równiej.

27 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
343758