Media Watch i recenzje
Like

Powitanie Poległych Niepokonanych – Cześć Ich Pamięci”

08/06/2013
634 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Powitanie Poległych Niepokonanych – Cześć Ich Pamięci”

Ewa Stankiewicz we wpisie na Facebooku – „Pożegnaliśmy szczątki bohaterów – ofiar stalinowskiego terroru.(…)” – jestem innego zdania – to właśnie było powitanie.   Powitanie przez pokolenie im współczesnych, ale przede wszystkim przez młodych patriotów nie będących świadkami tamtego okrutnego czasu. Powitanie Bohaterów nie znanych im z podręczników historii, których Imię, Bohaterstwo i Patriotyzm do dziś jest jeszcze plugawione przez pogrobowców zbrodniczego systemu.       „Stoimy przed miejscem, które miało być miejscem hańby, a stało się już jednym z najważniejszych miejsc w naszej pamięci. Stoimy nad szczątkami, które na zawsze miały pozostać anonimowe, dziś udaje się przywracać im tożsamość, imię i nazwisko. Stoimy nad szczątkami ludzi, którzy mieli być zapomniani, a jeżeli pamiętani, to jako zbrodniarze i zdrajcy. Dziś są […]

0


Ewa Stankiewicz we wpisie na Facebooku – „Pożegnaliśmy szczątki bohaterów – ofiar stalinowskiego terroru.(…)” – jestem innego zdania – to właśnie było powitanie. 
 szwgrzyk1Powitanie przez pokolenie im współczesnych, ale przede wszystkim przez młodych patriotów nie będących świadkami tamtego okrutnego czasu. Powitanie Bohaterów nie znanych im z podręczników historii, których Imię, Bohaterstwo i Patriotyzm do dziś jest jeszcze plugawione przez pogrobowców zbrodniczego systemu.
 

 

 

Stoimy przed miejscem, które miało być miejscem hańby, a stało się już jednym z najważniejszych miejsc w naszej pamięci. Stoimy nad szczątkami, które na zawsze miały pozostać anonimowe, dziś udaje się przywracać im tożsamość, imię i nazwisko. Stoimy nad szczątkami ludzi, którzy mieli być zapomniani, a jeżeli pamiętani, to jako zbrodniarze i zdrajcy. Dziś są oni w naszym panteonie narodowych bohaterów” dr. hab. Krzysztof Szwagrzyk

 

W drugim, tegorocznym etapie poszukiwań odnaleziono szczątki 82 osób, a wraz z zeszłorocznymi poszukiwaniami łącznie odnaleziono 194 osoby z dołów grzebalnych mokotowskiego więzienia. W 10% ustalono już personalia ofiar.

 

Pozostało zdaniem Szwagrzyka do odnalezienia ok 98 osób. Ich szczątki spoczywają pomiędzy współczesnymi grobowcami komunistycznych notabli.

 

Dr. Szwgrzyk zapewnił że być może już w sierpniu rozpoczną się poszukiwania żołnierzy Bartka – kpt. Henryka Flamego, wskazując na Opolszczyznę jako miejsce poszukiwań. A więc i “Polana Śmierci – Śląski Katyń”, być może odsłoni nam już wkrótce swoje tajemnice.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inne zapisy autora:

0

Andrzej Slonawski
Andrzej Slonawski

Moje działania dziennikarskie poświęcone są ludzkim sprawom w myśl zasady - "razem z Wami, wspólnie dla Was", oparte na dewizie - "jeśli uważasz, że zrobiłeś już wszystko, znaczy to - że masz wiele spraw do załatwienia". Mam tez wspaniałą Rodzinę, oraz sprawdzonych przyjaciół

190 publikacje
123 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816