HYDE PARK
Like

Ponad połowa polskich przedsiębiorstw zleca obsługę księgową firmom zewnętrznym

13/03/2019
776 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Ponad połowa polskich przedsiębiorstw zleca obsługę księgową firmom zewnętrznym

Księgowość i podatki to nieodłączne elementy prowadzenia każdej działalności gospodarczej. Poprawne rozliczanie finansów pozwala działać zgodnie z przepisami i chroni przedsiębiorcę przed karami finansowymi. Niewielu z nich ma czas na to, aby móc śledzić na bieżąco zmiany zachodzące w prawie. Dlatego outsourcing księgowości cieszy się coraz większą popularnością.

0


Czego oczekują przedsiębiorcy

Według badań przedstawionych na portalu forsal.pl na usługi zewnętrznych biur rachunkowych decyduje się aż 65% przedsiębiorców. Raport podaje, że 95%  badanych oczekuje od swoich księgowych, bieżącego śledzenia zmian w prawie i przygotowania firmy na ich wdrożenie. 91% , oczekuje zabezpieczenia przed ryzykiem finansowym i podatkowym wynikającym z prowadzenia działalności gospodarczej. Sugerowanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań przez księgowość jest istotnedla ponad połowy biorących udział w badaniu przedsiębiorców.

Obawa przed zmianami przepisów

Wspomniane oczekiwania są związane z obawami właścicieli firm. Aż 84% z nich, czuje się niepewnie wśród ciągle zmieniających się przepisów prawnych i podatkowych, które regulują prowadzenie działalności gospodarczej.  Połowa, nie dysponuje odpowiednią liczbą pracowników i czasem, a 34% badanych obawia się niedopatrzeń i nieprawidłości, które może wykryć kontrola podatkowa. W świetle tych badań nikogo nie powinno dziwić, że firmy prowadzące profesjonalną obsługę księgową cieszą się coraz większym uznaniem przedsiębiorców.

Outsourcing – rozwiązanie wszystkich problemów?

Na rynku istnieją firmy o ugruntowanej pozycji, , którym  można zlecić outsourcing księgowości. Przykładem jest TMF Group, w której pracują  specjaliści z całego świata, dzięki czemu łatwo można koordynować obsługę księgową zarówno w kraju, jak i za granicą. Coraz więcej przedsiębiorców przekonuje się, że oddanie rachunkowości w ręce profesjonalistów, wpływa korzystnie na szybkość rozwoju firmy i minimalizuje ryzyko wystąpienia nieprawidłowości i wynikających z nich kar. Zyskują także poczucie bezpieczeństwa – pracownicy profesjonalnych firm, na bieżąco podnoszą swoje kwalifikacje i są obeznani w aktualnie obowiązujących przepisach. Ich usługi są innowacyjne i dostosowywane do zmiennej rzeczywistości.

Outsourcing księgowości niesie ze sobą wiele korzyści. Aby przedsiębiorstwo mogło być stabilne i dobrze funkcjonujące, nie wystarczy wiedza z obszaru jego działalności. Równie ważna jest znajomość przepisów prawa, zwłaszcza księgowego. Zatrudniając do opieki nad finansami firmę zewnętrzną, zyskuje się pewność, że nad obsługą księgową czuwa sztab specjalistów, gotowych do reagowania w każdej kryzysowej sytuacji.

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

314 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816