ONA I ON
Like

Pomysły na wspólną zabawę z dzieckiem

16/06/2015
838 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Pomysły na wspólną zabawę z dzieckiem   Dzieci mają zawsze mnóstwo pomysłów tak, że rodzice często nie w stanie za nimi nadążyć. Jednak jeśli się postaramy możemy im pokazać, że również stać nas na kreatywność. O to kilka pomysłów na wspólną zabawę.   Pokaz mody lalek bądź misiów, przejazd samochodów   Pokaz mody to przede wszystkim zabawa dla córek, które mają często sporą ilość lalek, które mogą w najróżniejszy sposób przystroić. Można zbudować dla dziecka specjalną scenę i kotarę, za którą będzie mogły się lalki przebrać w najróżniejsze stroje. Czasem jednak wystarczy odsunąć tapczan, by dziecko mogło schować się za niego i tam przebierać swoje lalki w coraz to nowe kreacje. Chłopakom można za to urządzić pokaz samochód, niech przejedzie […]

0


Pomysły na wspólną zabawę z dzieckiem

 

Dzieci mają zawsze mnóstwo pomysłów tak, że rodzice często nie w stanie za nimi nadążyć. Jednak jeśli się postaramy możemy im pokazać, że również stać nas na kreatywność. O to kilka pomysłów na wspólną zabawę.

 

Pokaz mody lalek bądź misiów, przejazd samochodów

 

Pokaz mody to przede wszystkim zabawa dla córek, które mają często sporą ilość lalek, które mogą w najróżniejszy sposób przystroić. Można zbudować dla dziecka specjalną scenę i kotarę, za którą będzie mogły się lalki przebrać w najróżniejsze stroje. Czasem jednak wystarczy odsunąć tapczan, by dziecko mogło schować się za niego i tam przebierać swoje lalki w coraz to nowe kreacje. Chłopakom można za to urządzić pokaz samochód, niech przejedzie wszystkimi po kolei opowiadającym o każdym. Niech rodzic również przyłączy się do zabawy i sprawdzi jak dziecko dba o swoje zabawki.

 

Klocki

 

Budujcie razem zamki, pałace, domy. Na początku najlepsze są duże drewniane klocki z czasem można przechodzić na coraz mniejsze, gdy mamy pewność, że dziecko nie będzie ich wkładać do buzi. W sklepach są ich tysiące, więc jest z czego wybierać. Jednak najważniejsze w tej zabawie jest pobudzenie kreatywności dziecka i możliwość wspólnej zabawy. W przypadku wyjazdu nad morze, warto także budować zamki z piasku bądź w wypadku młodszych dzieci przynajmniej piaskowe babki z foremek.  Obserwujmy za każdym razem, co dziecko buduje i starajmy się dać mu jak największą samodzielność w konstruowaniu swoich budowli.

 

To kiedy odbędzie się pokaz domowej mody? Nic nie stoi na przeszkodzie by starsze dziecko, przebierało nie tylko lalki, ale i siebie. Może także rodzice pozwolą sobie zaprojektować strój?

Zobacz więcej

 

0

tommeee

10 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758