SPOŁECZEŃSTWO
Like

Pomóżmy Kasi wyjechać na turnusy rehabilitacyjne – pomagamy dbv pl

24/06/2013
966 Wyświetlenia
1 Komentarze
4 minut czytania
Pomóżmy Kasi wyjechać na turnusy rehabilitacyjne – pomagamy dbv pl

Katarzyna Rocka urodziła się 19 lipca 1981r. Jest osobą niepełnosprawną z powodu mózgowego porażenia dziecięcego (MPD). Zwiększone napięcie mięśniowe (spastyczność) w nogach i rękach oraz duże skrzywienie kręgosłupa utrudnia Jej wykonywanie nawet prostych czynności. Mózgowe Porażenie Dziecięce nie jest chorobą samą w sobie, a tylko zespołem objawów uszkodzenia mózgu, z których najważniejszymi są: zaburzenia rozwoju ruchowego, zmiana napięcia mięśniowego, zaburzenia koordynacji, równowagi, słuchu i wzroku. Mimo nazwy Dziecięce Porażenie Mózgowe to stan na całe życie, niestety nie ustępuje z dniem ukończenia magicznej 18. Usprawnianie osób z MPD jest procesem długotrwałym… ale przynosi efekty. Dzięki rehabilitacji porusza się o kulach łokciowych z dużym wysiłkiem, po płaskim terenie i na ograniczonym dystansie. Korzysta także z wózka inwalidzkiego. Kasia wymaga ciągłej rehabilitacji.Ta w […]

0


kasia rocka

Katarzyna ma Mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe – spastyczne, Skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego, Skrzywienie kręgosłupa piersiowego w stronę prawą i Hiperlordoza lędźwiowa… Państwa wsparcie to Jej rehabilitacja – szansa na lepsze jutro.

Katarzyna Rocka urodziła się 19 lipca 1981r. Jest osobą niepełnosprawną z powodu mózgowego porażenia dziecięcego (MPD). Zwiększone napięcie mięśniowe (spastyczność) w nogach i rękach oraz duże skrzywienie kręgosłupa utrudnia Jej wykonywanie nawet prostych czynności. Mózgowe Porażenie Dziecięce nie jest chorobą samą w sobie, a tylko zespołem objawów uszkodzenia mózgu, z których najważniejszymi są: zaburzenia rozwoju ruchowego, zmiana napięcia mięśniowego, zaburzenia koordynacji, równowagi, słuchu i wzroku. Mimo nazwy Dziecięce Porażenie Mózgowe to stan na całe życie, niestety nie ustępuje z dniem ukończenia magicznej 18. Usprawnianie osób z MPD jest procesem długotrwałym… ale przynosi efekty. Dzięki rehabilitacji porusza się o kulach łokciowych z dużym wysiłkiem, po płaskim terenie i na ograniczonym dystansie. Korzysta także z wózka inwalidzkiego.

Kasia wymaga ciągłej rehabilitacji.Ta w ramach NFZ to kilkanaście dni w roku jest niewystarczająca. Obecnie największym problemem jest postępujące skrzywienie kręgosłupa, aby uniknąć jego operacji, indywidualna praca z fizjoterapeutąpowinna być jeszcze bardziej intensywna nawet 2 godziny dziennie przez 5 dni w tygodniu. Jedna godzina kosztuje 60 zł.

 

Dzięki kinesiology taping zaobserwowano u Niej zmniejszenie dolegliwości bólowych dolnej części kręgosłupa, poprawę równowagi i stabilizacji. Kinesiology taping to aplikacja na ciele, w ściśle określony sposób specjalnego plastra – stanowi uzupełnienie innych metod rehabilitacyjnych stosowanych w usprawnianiu. Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje plastrów, jedna rolka kosztuje 50 zł. i wystarcza na miesiąc.

Kasia pragnie być bardziej samodzielną. Od wielu lat dokłada starań aby spełnić swoje marzenie o niezależności. Potrzebuje regularnego intensywnego usprawniania z udziałem specjalistów.

 

Konieczny jest udział w specjalistycznych turnusach, wypracowane na turnusie umiejętności wykorzystuje na co dzień. Takie wyjazdy wskazane są przynajmniej dwa razy w roku. Najbliższy Turnus rehabilitacyjny “SANVIT” w Ciechocinku, odbędzie się 8 września 2013r.Koszt jednego pobytu wynosi 3.500 zł. Dofinansowanie na turnus dorosłej osobie niepełnosprawnej w praktyce przysługuje tylko raz na 3 lata i nie przekracza 1.000 zł.

Trudna i skomplikowana sytuacja rodzinna motywuje Ją do walki o samodzielność i niezależność. Skromne środki finansowe jakimi dysponuje, nie pozwalają na pokrycie kosztów usprawniania.

Bez systematycznej rehabilitacji dojdzie do utraty zdobytych umiejętności oraz konieczna będzie operacja kręgosłupa – wtedy nie ma szans na aktywne życie.

Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie i zrozumienie

Kontakt, Linki i Numer konta w Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”,

na który możesz skierować pomoc, znajdziesz w tym miejscu:pomagamy.dbv.pl/….276

Inne zapisy autora:

0

pomoc chorym
pomoc chorym http://pomagamy.dbv.pl

Próbujemy pomóc chorym, niepełnosprawnym dzieciom i osobom dorosłym w leczeniu i rehabilitacji. Wszyscy nasi podopieczni mają założone konta w Organizacjach Pozarządowych OP lub Organizacjach Pożytku Publicznego OPP. Kont prywatnych nie podajemy

41 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. Avatar ola

    Uważam, że pomaganie jest ważne, bo to że ktoś nie potrzebuje pomocy nie znaczy, że nie będzie jej potrzebował nigdy. Pomagam Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci uważam, że to bardzo ważne 🙂

    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816