SPOŁECZEŃSTWO
Like

Pomóżmy Kasi wyjechać na turnusy rehabilitacyjne – pomagamy dbv pl

24/06/2013
1475 Wyświetlenia
1 Komentarze
4 minut czytania
Pomóżmy Kasi wyjechać na turnusy rehabilitacyjne – pomagamy dbv pl

Katarzyna Rocka urodziła się 19 lipca 1981r. Jest osobą niepełnosprawną z powodu mózgowego porażenia dziecięcego (MPD). Zwiększone napięcie mięśniowe (spastyczność) w nogach i rękach oraz duże skrzywienie kręgosłupa utrudnia Jej wykonywanie nawet prostych czynności. Mózgowe Porażenie Dziecięce nie jest chorobą samą w sobie, a tylko zespołem objawów uszkodzenia mózgu, z których najważniejszymi są: zaburzenia rozwoju ruchowego, zmiana napięcia mięśniowego, zaburzenia koordynacji, równowagi, słuchu i wzroku. Mimo nazwy Dziecięce Porażenie Mózgowe to stan na całe życie, niestety nie ustępuje z dniem ukończenia magicznej 18. Usprawnianie osób z MPD jest procesem długotrwałym… ale przynosi efekty. Dzięki rehabilitacji porusza się o kulach łokciowych z dużym wysiłkiem, po płaskim terenie i na ograniczonym dystansie. Korzysta także z wózka inwalidzkiego. Kasia wymaga ciągłej rehabilitacji.Ta w […]

0


kasia rocka

Katarzyna ma Mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe – spastyczne, Skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego, Skrzywienie kręgosłupa piersiowego w stronę prawą i Hiperlordoza lędźwiowa… Państwa wsparcie to Jej rehabilitacja – szansa na lepsze jutro.

Katarzyna Rocka urodziła się 19 lipca 1981r. Jest osobą niepełnosprawną z powodu mózgowego porażenia dziecięcego (MPD). Zwiększone napięcie mięśniowe (spastyczność) w nogach i rękach oraz duże skrzywienie kręgosłupa utrudnia Jej wykonywanie nawet prostych czynności. Mózgowe Porażenie Dziecięce nie jest chorobą samą w sobie, a tylko zespołem objawów uszkodzenia mózgu, z których najważniejszymi są: zaburzenia rozwoju ruchowego, zmiana napięcia mięśniowego, zaburzenia koordynacji, równowagi, słuchu i wzroku. Mimo nazwy Dziecięce Porażenie Mózgowe to stan na całe życie, niestety nie ustępuje z dniem ukończenia magicznej 18. Usprawnianie osób z MPD jest procesem długotrwałym… ale przynosi efekty. Dzięki rehabilitacji porusza się o kulach łokciowych z dużym wysiłkiem, po płaskim terenie i na ograniczonym dystansie. Korzysta także z wózka inwalidzkiego.

Kasia wymaga ciągłej rehabilitacji.Ta w ramach NFZ to kilkanaście dni w roku jest niewystarczająca. Obecnie największym problemem jest postępujące skrzywienie kręgosłupa, aby uniknąć jego operacji, indywidualna praca z fizjoterapeutąpowinna być jeszcze bardziej intensywna nawet 2 godziny dziennie przez 5 dni w tygodniu. Jedna godzina kosztuje 60 zł.

 

Dzięki kinesiology taping zaobserwowano u Niej zmniejszenie dolegliwości bólowych dolnej części kręgosłupa, poprawę równowagi i stabilizacji. Kinesiology taping to aplikacja na ciele, w ściśle określony sposób specjalnego plastra – stanowi uzupełnienie innych metod rehabilitacyjnych stosowanych w usprawnianiu. Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje plastrów, jedna rolka kosztuje 50 zł. i wystarcza na miesiąc.

Kasia pragnie być bardziej samodzielną. Od wielu lat dokłada starań aby spełnić swoje marzenie o niezależności. Potrzebuje regularnego intensywnego usprawniania z udziałem specjalistów.

 

Konieczny jest udział w specjalistycznych turnusach, wypracowane na turnusie umiejętności wykorzystuje na co dzień. Takie wyjazdy wskazane są przynajmniej dwa razy w roku. Najbliższy Turnus rehabilitacyjny „SANVIT” w Ciechocinku, odbędzie się 8 września 2013r.Koszt jednego pobytu wynosi 3.500 zł. Dofinansowanie na turnus dorosłej osobie niepełnosprawnej w praktyce przysługuje tylko raz na 3 lata i nie przekracza 1.000 zł.

Trudna i skomplikowana sytuacja rodzinna motywuje Ją do walki o samodzielność i niezależność. Skromne środki finansowe jakimi dysponuje, nie pozwalają na pokrycie kosztów usprawniania.

Bez systematycznej rehabilitacji dojdzie do utraty zdobytych umiejętności oraz konieczna będzie operacja kręgosłupa – wtedy nie ma szans na aktywne życie.

Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie i zrozumienie

Kontakt, Linki i Numer konta w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”,

na który możesz skierować pomoc, znajdziesz w tym miejscu:pomagamy.dbv.pl/….276

0

pomoc chorym http://pomagamy.dbv.pl

Próbujemy pomóc chorym, niepełnosprawnym dzieciom i osobom dorosłym w leczeniu i rehabilitacji. Wszyscy nasi podopieczni mają założone konta w Organizacjach Pozarządowych OP lub Organizacjach Pożytku Publicznego OPP. Kont prywatnych nie podajemy

41 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758