Bez kategorii
Like

polskie lobby obrony pacjentów (4) reperkusje afery EKUZ na forum Rebelya

21/01/2012
398 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Anonimowy oficer frontu ideologicznego o pseudonimie “Notoryczna” dezawuuje Sendeckiego na forum Rebelya (FR) w związku z szerzeniem wiedzy o pieniądzach NFZ i EKUZ.

0


Na forum poratlu Rebelya w dniu 19 stycznia 2012 o godzinie 17:24 osoba o pseudonimie "JamAdam" zamiesciła pod tytułem "Gdzie są pieniądze NFZ?" rzetelną wzmianke-cytat z wypowiedzi Stanisława Michalkiewicza, znanego polskiego publicysty prawicowego, który nawiązuje do moich uwag i spostrzeżeń na temat finansowania służby zdrowia w Kraju. Swoją notkę opatruje życzliwym zdaniem "Wbrew opiniom niektórych, rzeczowy i bystry z tego Sendeckiego obserwator.". Nawiązuje tym do licznych negatywnych w środowisku Rebelyi i Frondy (które się pokrywają) opinii na mój temat i zadaje im kłam, za co tej osobie jestem wdzięczny.

Tego samego dnia o godz. 20:07 inna osoba – o pseudonimie "rebenid" zamieszcza link do krotkiej mojej rozmowy z Markiem Podleckim o pieniądzach NFZ i EKUZ zamieszczonej w formie filmu na YT, która bardzo przyczyniła się do upowszechnienia wiedzy Polaków o niejasnościach finansowania służby zdrowia w Polsce i roli jaką europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) odgrywa w weryfikacji naszego ubezpieczenia zdrowotnego. Jest to ważny element ksztaltowania się świadomości obywateli RP – gdy wszyscy się będziemy zgłaszali po EKUZ co miesiąc do urzędnikwo NFZ, wymusimy i przyspieszymy wprowadzenie przejrzystości przepływu naszych pieniędzy wpłacanych na ubezpieczenie zdrowotne, finansujące nasze leczenie w szpitalach i poradniach.

O godzinie 20:52 odzywają się nożyce– anonimowy oficer frontu ideologicznego o pseudonimie "Notoryczna" cierpko stwierdza; Państwo pozwolą że zacytuje w calości; "<Jego zdaniem mogą dowiedzieć się tego bez trudu odwołując się do Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.> Jak dobrze, że pan Stanisław nie utożsamia się bezwarunkowo ze zdaniem Gienia:". W tym zdaniu zarzuca mi niewiarygodność i sugeruje, że wprowadzam Pana Redaktora Michalkiewicza w błąd. Sprytne, złośliwe i bezczelne zdanie! Już pomijając fakt, że nigdy nie przechodziłem z Panią/Panem "Notoryczna" na ty – warto się zastanowić nad złosliwością i źródłem jej/jego dziwnej niechęci do europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego )EKUZ)? Czy to jest jedynie intelektualna trudność zrozumienia – czym jest fakt, że NFZ wystawia kartę potwierdzającą ubezpieczenie obywatela poza granicami Kraju, oznaczoną 20-tocyfrowym numerem? Że taki dokument- karta EKUZ (potwierdzenie, że pacjenta pieniądze są w systemie!) jest mozliwe dla obywatela, który oświadcza, że zamierza przekroczyć granicę Panstwa, a nie jest możliwe dla obywatela leczącego się w Polsce?

W sumie złośliwość AOFI-ego "Notoryczna" mnie nie zaskoczyła, wiele razy doświadczylem osobistych wycieczek tej osoby pod moim adresem. Nie zaskoczyło mnie również niezrozumienie przez nią (czy może raczej – "niezrozumienie"?) sprawy EKUZ.

Najbardziej zaskoczyła mnie i zmartwiła cisza, totalny brak zainteresowania sprawą afery EKUZ wśród innych Rebelyantow i to nie tylko tych świeżych, ale również tych starych – ze stażem na forum Frondy (FF). Przyznam, że mialem ichnie środowisko za jakis przynajmniej w cześci autentyczny nurt prawicowy, pozostający co prawda pod politycznym wpływem WASP-ostwa i Służb Bertone, ale trzymający  intelektualny poziom, zachowujący jakieś minimum instynktu narodowego. Liczyłem, że wydadzą z siebie przynajmniej pomruk niechęci wobec niegodziwego, nierównego traktowania pieniędzy polskich pacjentów. A tu nic. Zero reakcji na TAKI TEMAT. Boże, chroń Polskę! Matko Boska ratuj polską prawicę!

+ Amen!

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Eugeniusz Sendecki

Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

123 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758