Lipski Marek
Lipski Marek

FREELANCER.

333 publikacje
134 komentarze
 

 1. Avatar SynSwarożyca

  Niech Najpiękniejsze Polskie Słowa niosą się we Świecie całym.

  0
 2. Avatar Ireneusz Tadeusz

  Do Syn Swarożyca ! niech bogowi mają je w opiece !

  SŁOWIANIE TO ŚWIĘTOŚĆ ! reszta to nicość !!!!

  0
 3. Proszę nie zwracać uwagi na krytyczne pseudo analizy dziennikarzy czy Blogerów,krytykujących nie tylko znakomitych muzyków z Polski ale i kompozycje tego Hitu.

  Oni nie znają polskiego czy słowiańskiego folkloru.Polskiego folkloru od setek lat.Oni nie znają polskiej czy słowiańskiej kultury.Wiki im nie wystarczy a Kolbergu zapominają.Sądzą że Kilar,Penderecki,Dębski,Lutosławski żyli czy żyją na Marsie.

  Dlaczego piszę o skrzypku i kompozytorze z Poznania,Dębskim?Wiki informuje.

  Bacewicz jest krytykom pomimo że komponowała w Polsce i korzystała z bogactwa folkloru w tym słowiańskiego jest obca tak
  jak Szymanowski,Karłowicz,Wieniawski,Stefani,Moniuszko.

  Krytycy zapomnieli że gdy Polska była pod zaborami to właśnie muzyka,folklor był nadzieją
  na wolność.

  0
  • Avatar Slawomir

   Panie Marku – Pan tak serio? Czy Pan ma coś ze słuchem? Żydowska piosenka z przekornym tekstem “My, słowianie” – która jest de facto napluciem nam Polakom prosto w twarz – to wg szanownego kolegi jest “polski folklor od setek lat”? Nie zna Pan żydowskiego folkloru? Muzyka w tym utworze brzmi jednoznacznie. A tekst – to już apogeum – “my słowianie” – pochodzi od slave pozwoli pan, że panu przetłumaczę “my – niewolnicy” – taki wydźwięk ma ten refren dla obcokrajowca. Jeśli pan poobserwuje polską scenę polityczną / kulturalną / medialną ..itd – to Pan szybko zauważy, że “promowanie polskości” nie istnieje. Jest za to zakamuflowane promowanie, ale obywateli Izraela… Wyjście “na zewnątrz” i wypromowanie się (za nasze – nam ukradzione pieniądze) jest możliwe tylko, jeśli pluje się na Polaków i jest się Żydem ..albo jeśli się ma psychikę prostytutki i się im sprzeda. Cóż “pecunia non olet” – pieniądze nie śmierdzą. Tym niemniej wmawianie nam, że żydowska muza i refren “MY NIEWOLNICY” jest “polskim folklorem” to myślę, że po namyśle zgodzi się Pan ze mną, iż jest to “lekka” przesada – czyż nie?

   0
 4. Dodam prowokacyjny,obrazliwy artykuł ,Blogera bez wiedzy o polskiej kulturze i muzyce,który bardzo się cieszy z odsłon i kpi z polskiej muzyki i kultury.
  https://3obieg.pl/antypolska-reprezentacja-tvp-na-konkursie-eurowizji

  Panie Nathanel,nie chciałem dyskutować z Pana dyletanckimi wypowiedziami gdyż Panu w tej materii brakuje wiedzy.Pana wiedza maklerska jest poprawna (USA) ale na temat polskiej kultury znanej na całym świecie niech Pan nie pisze gdyż Pan się ośmiesza.

  Tym artykułem zlikwidował Pan moje zainteresowanie Pana Notkami.

  Pana wręcz wrogie oceny polskiej muzyki i ich twórców są nie do zaakceptowania.
  Pana wulgaryzmy są podobne do Pana Wojtasa,Ruszkiewicza czy Tonderskiego.
  Szkoda.
  _______________________
  Pan podaje siebie jako katolika i krytykuje muzykę sakralną,w Polsce a nawet w USA wykorzystującą folklor?

  Niech Pan się zapozna z kapelami “góralskimi” w Polsce.
  To też dla Pana nie jest polska muzyka?

  Cytaty muzyczne w kompozycji prezentowanej przez Donatana i Cleo są bardzo polskie,słowiańskie.Aranżacja jest komercyjna jak wiele kompozycji muzycznych na MTV.
  _____________________

  0
  • Odp…rz się ode mnie apologeto satanisty. Rozmowców to ja wybieram sobie sam. A jesli raz jeszcze osmielisz sie robic idiotyczne komentarze w moich osobistych sprawach nie mając najmniejszego pojęcia kim i jaki jestem to dopiero wówczas zobaczysz jak wygladaja prawdziwe wulgaryzmy.

   Na razie mówie grzecznie i kulturalnej bajeczke o wężu Sssssss … dalaj.

   0
   • Kpiny sobie urządzasz harcerzyku czy znowu pytasz o drogę i o szkolenia jak Ruszkiewicz z neon24.pl z Bydgoszczy?Twoje kpiny z polskiej muzyki i kultury są tylko świadectwem co było już znane od dawna,że piszesz na zamówienie.
    ___

    Wirtualny harcerz któremu brakuje argumentów i wiedzy chce podejmować dyskusje ?Już na nowyekran.pl a potem na neon24.pl proponowałem Tobie terapię za mowę nienawiści przeciw Polsce.Moje komentarze traktuj jako wyróżnienie i bezpłatne porady.Na naukę nigdy nie jest za późno

    Boisz się pisać o najważniejszych problemach w Polsce?
    Należysz do prowokatorów czy też masz strach?
    https://3obieg.pl/w-jaki-sposob-poznac-wrogow-polski-w-mediachna-portalachz-lewicyz-prawicynawet-z-ruchu-narodowego

    Nigdy nie byłem katolikiem przestraszonym. Nigdy nie byłem też katolikiem szykanowanym jak ty.Współczuję.

    ____________________

    Powtarzam moj komentarz na Twoim Blogu,który ze strachu zlkwidowałeś:
    Forma marketingu jaki prezentuje Donatan,Cleo ,reżyser video,producenci jest praktykowana w całej swojej profesjonalności również w Hollywood czy przez producentów branży muzycznej w EU.W Irlandii,na Malcie,we Francji,we Włoszech,Grecji,Szwajcarii mającej swoją znakomitą Gwardię w Watykanie.Czy znakomity Polański z jego nazwiskiem reklamującym Polskę i prezentującym w swoich filmach również muzykę polskich kompozytorów jest „wrogiem” polskości,wrogiem Katolików??

    Finał dla Polski w Eurovision jest gwarantowany czyli zyski,reklama dla Polski,dla Krakowa,z którego pochodzi młody Witold Czamara,rocznik 84.Jego ojciec jest Polakiem, a matka Rosjanką.To oznacza że nie jest Polakiem?Absurd.Czy to jest przeszkodą aby nie słuchać Czajkowskiego,Borodina,Moniuszki,Jana Stefaniego i jego CUD MNIEMANY, czyli KRAKOWIACY i GÓRALE?Trzeba iodrzucić Kolberga czy też twórcę Esperanto?

    Do Pana Rysiewicza jak i innych.

    Donatan i Cleo Oni reprezentują Polskę a nie Rosję czy Izrael.Proszę zwrócić uwagę na scenografię jak i na stroje Kobiet w polskiej „reprezentacji”na Eurovision.

    Prasa zachodnia od lewicy do prawicy była oburzona w formie dyplomatycznej na tak „polską” „Dekorację” ale przy okazji wspominają o „Mazowsze”.Oburzona na „nacjonalistyczny” tytuł:My Słowianie” ale bardzo szybko dodają że Polacy mają odwagę i śp.Karola.
    Dodają że Polacy są dumnym narodem,który kocha tradycje,wiarę,kulturę.
    Dodam.

    Jak Pan wie nie jestem cudakiem.Jeszcze mi wolno pisać na 3obieg.pl.

    A jak Panu się nie podoba moja osoba to zawsze może Pan mi zlikwidować Konto tak jak uczynił nowy właściciel Pan Wojtas czy Ruszkiewicz w neon24.pl.(uśmiech).

    Refleksje Autora tej Notki są subiektywne.

    Nie zgadzam się z krytyką reprezentacji
    Polski na Eurovision 2014.

    Religia Katolicka jest globalna.Ona pomogła i wzmocniła polską kulturę ale i również w innych krajach.

    Szanowny Autorze,
    Donatan nie reklamuje „Słowiańczyzny” „ale Polskę katolicką.

    Proszę się zapoznać z „Chłopami” Reymonta” a twórczość Kurpińskiego czy Chopina jest auorowi znana.
    Donatan, właściwie Witold Czamara jest kontrowersjny.Fakt.

    „Mam czerwone spojówki czarne trampki
    idę po drodze depczę piaskowe zamki
    nie pluje na los nie robie z siebie ofiary
    patrzę na świat przez różowe okulary
    czarny charakter na żółtych papierach
    kiedy zmiana jest faktem udowodniłem nie raz
    słyszałem kroki Boga życie jest kruche

    http://teksty.org/donatan,teksty-piosenek

    On żyje w Polsce i ma odwagę.Jest osobą jak autor świecką a nie zakonnikiem.

    Tytuł autora tego felietonu bulwersuje.O.K.Wolność słowa.
    Przekazałem artykuł wraz z Linkiem do mojego Blogu.

    Tak jak ten komentarz.

    Sukcesów życzę.

    Pozdrawiam.

    Marek Lipski

    0
 5. Donatan:Gdy emocje opadły, Donatan zaczął wrzucać kolejne wpisy na Facebooka. Podobnie jak u Cleo, nie brakowało podziękowań dla fanów, on jednak do tej beczki miodu dodał łyżkę dziegciu.
  _____________

  Przeszliśmy!!! Dziękujemy za głosy i wsparcie. Zróbcie hałaaaaas ! Dziękujemy wszystkim życzliwym – a malkontentom i siejącym defetyzm niech pęknie żyłka w oku – napisał tuż po występie.
  _____________

  Oczywiście jest całą masa turbodebili którzy wypluwają frustracyjne spazmy życząc CLEO jak najgorzej…co mnie niezwykle cieszy Banda życiowych impotentów która zdechnie pierdząc w fotel mamrocząc że w Polsce się nic nie da – oglądajcie jak CLEO realizuje swoje marzenia, spełnia siebie i zarabia PIENIĄDZE ( bo to was najbardziej boli ) A i tak jadąc tramwajem, samochodem, wchodząc w internet usłyszycie/zobaczycie nas i niech wam cewki pękną – napisał dziś przed południem.
  ___________

  …I jeszcze szczególne podziękowania dla naszego rządu – to dzięki Wam za granicą jest tylu Polaków że ma kto wysyłać te smsy z głosami. Ciągle pracujecie nad tym aby stworzyć takie warunki by za granicą było nas więcej i więcej – dodał na zakończenie.
  ___________

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816