Bez kategorii
Like

Polska jak Ruanda

02/02/2011
364 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

  Kamena Nowa   Polska jak Ruanda    W Polsce osoby niepełnosprawne  nie są traktowane jak pełnoprawni obywatele III RP kraju Unii Europejskiej . jesteśmy nie wygodnym tematem  dla władz , kościoła  , mediów , a czasem nawet dla siebie . Polska jako kraj w Unii Europejskiej na każdym kroku łamie konwencje praw człowieka , i inne prawo międzynarodowe .   np. w krajach zachodniej europy osoba niepełnosprawna jest pełnosprawna pod każdym względem prawnym , społecznym , ekonomicznym  itp. Podejście Kościoła Katolickiego  do osób niepełnosprawnych jest  infantylizujące niestety tak jest nie wiem dlaczego tak jest  , że ma takie podejście do nas . Moim zdaniem to wynika z tego , że wielu Księży  jest  jeszcze bardzo w średniowiecznych przekonań . […]

0


 

Kamena Nowa
 
Polska jak Ruanda 
 
W Polsce osoby niepełnosprawne  nie są traktowane jak pełnoprawni obywatele III RP kraju Unii Europejskiej . jesteśmy nie wygodnym tematem  dla władz , kościoła  , mediów , a czasem nawet dla siebie .
Polska jako kraj w Unii Europejskiej na każdym kroku łamie konwencje praw człowieka , i inne prawo międzynarodowe .   np. w krajach zachodniej europy osoba niepełnosprawna jest pełnosprawna pod każdym względem prawnym , społecznym , ekonomicznym  itp.
Podejście Kościoła Katolickiego  do osób niepełnosprawnych jest  infantylizujące niestety tak jest nie wiem dlaczego tak jest  , że ma takie podejście do nas . Moim zdaniem to wynika z tego , że wielu Księży  jest  jeszcze bardzo w średniowiecznych przekonań .  Za postawą niektórych  Księży w tym papieży  idą zachowanie dyskryminujące  osoby niepełnosprawne w  życiu społecznym  . Mam tu na myśli przekonanie , że osoby niepełnosprawne  nie mogą być księżmi czy zakonnikami . Społeczeństwo w Polsce jest  wyczulone  na  głos kościoła i  często nie zrozumiale .
Tematem tabu w Polsce jest  miłość osób  niepełnosprawnych  ta kwestia w Polsce w praktyce nie istnieje , często jest przekonanie , że osoby  niepełnosprawne nie mają potrzeb seksualnych potrzeby bycia kochanym . Nasuwa się pytanie dlaczego tak  jest , otóż odpowiedz jest  prosta  – Polacy są narodem zacofanym a na del  złego obłudnym do szpiku kości    .
Sytuacja ekonomiczna osób niepełnosprawnych  jest porównywalna z Ruandą , biorąc pod uwagę skale makro ekonomiczną . Obywatel mający I grupę inwalidztwa otrzymuje od Państwa rentę    socjalna wysokości 523.15 PLN  ta kwota nie pozwala na zaspokojenie potrzeb , a już nie mówię   tu o  wyżywieniu czyli o podstawowym prawie ludzi w europie i na świecie  . Przeprowadzę prosty rachunek :
523.15 / przez 30 dni w miesiącu 17.43 PLN na dzień na wyżywienie biorąc pod uwagę wydatki związane z lekami , płatnościami   6.77 PLN dziennie na wyżywienie biorąc pod uwagę cenę za bochenek chleba od 3 do 10 PLN widać od razu , że osoby niepełnosprawne to polska Ruanda w centrum europy .
Co zrobić , żeby było lepiej  ? to jest pytanie  za nagrodę Nobla  może ktoś na to odpowie . Tylko pytanie  jest inne kiedy ?
Redaktor Naczelny ‘’ KAMENY  
Bronisław Waśniewski – Ciechorski

0

Wa

Felietonista Dziennikarz

97 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758