POLSKA
Like

Polska gminna, dożynki gminy Głusk.

16/09/2023
18 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Właśnie w tej chwili trwają dożynki gminy Głusk. Jak co roku odbywają się one na placu przed Urzędem Gminy Głusk w miejscowości Dominów.

0


Uroczystość jak co roku rozpoczyna się uroczystą mszą świętą. Dożynki są radosnym świętem , tym którzy swoją ciężką pracą przyczyniają się do wyżywienia narodu. Trzeba liczyć się z nieprzewidywalną aurą i trudnym rynkiem.Dożynki odbywają się od 10 lat w nowym centrum gminy w Dominów. Urząd tu funkcjonuje od 2013. Powstają różne budynki i sklepy.
Społeczeństwo gminy Głusk jest najmłodsze w województwie.Niestety jak powiedział wójt gminy zmniejszają się co roku dochody z podatku, co rodzi uzasadnione obawy o to czy wystarczy środków na niezbędne wkłady, celem realizacji różnych działań współfinansowanych że środków unijnych.
Jednym z gości tegorocznych dożynek jest starosta powiatu lubelskiego Zdzisław Antoń. Powiedział, że co prawda rolnik sieje i zbiera ale wzrost daje Pan.Tegoroczne żniwa nie były łatwe, były opóżnione przez opady deszczu. Gmina Głusk jest obecnie sypialnią Lublina. Wielu ludzi mieszka w gminie, ale rolnikami nie są. Ci powinni przede wszystkim pamiętać dzięki komu mają chleb, mięso masło, warzywa i owoce.Dożynki są okazją do przeprowadzenia różnorakich konkursów takich jak chociażby konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy czy konkurs dojenia krowy. Jest to bardzo dobry moment do integracji mieszkańców gminy dzięki której przestają oni być anonimową szarą, do tego by uzmysłowić sobie rolę administracji gminnej, rady gminy w życiu jej obywateli. To piękny przykład na umiłowanie tak zwanej małej ojczyzny reprezentowanej przez gminy i jednostki pomocnicze gminy, czyli sołectwa.

0

Gołębiowski

Jestem aktywnym działaczem społecznym i politycznym, pragnącym zmieniać świat na lepsze. Aktualnie, jako członek Stowarzyszenia Samopomocy Terytorialnej realizuję projekt zatytułowany "Aktywny Senior". Dnia 11 grudnia 2013 w restauracji "Nowy Lotos" przy ul.Montażowej 14 w Lublinie odbędzie się moja konferencja w ramach tego projektu. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam na to wydarzenie. Początek, godz.10. Wspomnę też, że wcześniej publikowałem artykuły na portalu "Wiadomości24.pl".Zachęcam do zapoznania się z nimi. Wystarczy wpisać w google Grzegorz Gołębiowski Lublin. Poza tym aktualnie jestem uczniem Policealnego Studium Europejskiego "Tebedukacja" o kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy.Niebawem zacznę odbywać staż, na który kieruje mnie Miejski Urząd Pracy.

13 publikacje
0 komentarze
 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758