NEWS
Like

Polska awansowała w rankingu Banku Światowego

26/10/2016
721 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Polska awansowała w rankingu Banku Światowego

Nowoczesne zakodowane platfonsy szczekają a Polska pnie się w górę w rankingu światowym miejsc gdzie dobrze jest robić biznes.

0


 

Poland advances in global Doing Business ranking.

Poland has moved up one place in the World Bank’s Doing Business 2017 report, climbing from 25th in the last ranking to 24th this year.

 Polska awansowała w rankingu Banku Światowego.

Raport 2017,  mierzy w 190 krajach szereg wskaźników w zakresie łatwości prowadzenia działalności gospodarczej, używa danych za okres od czerwca 2015 do czerwca 2016 roku.

Awans Polski jest wynikiem wprowadzonych reform i skuteczności działania rządu.

ease_of_doing_business

Jest to sygnał dla inwestorów na całym świecie, że warto robić interesy w naszym kraju […] każdy krok do przodu, nawet o jeden stopień, jest bardzo mile widziane. ”

Bank Światowy cytuje kilka zmian na lepsze dokonanych przez Polskę w ciągu ostatniego roku, które przyczyniły się do tego postępu, w tym łatwiejszy dostęp do pozwoleń na budowę i nowe mechanizmy restrukturyzacji przedsiębiorstw.

Polska wypadła wyjątkowo dobrze w kategorii „handel ponad granicami” i zajęła w tej kategorii pierwsze miejsce na arenie międzynarodowej. Jednak w kategorii „łatwość rozpoczynania działalności gospodarczej” jest jest dopiero na 107 pozycji.

Sukces Polski następuje w coraz bardziej konkurencyjnym środowisku, jak zauważa Bank Światowy. Rekordowa liczba gospodarek na całym świecie w ciągu ostatniego roku przyjęła reformy mające na celu ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej .

„Postęp w rankingu jest coraz trudniejszy, ponieważ inne kraje również intensyfikują wysiłki, aby pomóc przedsiębiorcom i ułatwić prowadzenia działalności gospodarczej.”

Ale Polska jest też jak widać na dobrej drodze.

Hakerzy dobiorą się do rozruszników serc i komputera samochodu

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758