Komentarze dnia
Like

Polscy i izraelscy parlamentarzyści wspólnie wyrażą sprzeciw wobec obciążania jakąkolwiek odpowiedzialnością Polski i Polaków za Holokaust !

30/01/2014
737 Wyświetlenia
2 Komentarze
5 minut czytania
Polscy i izraelscy parlamentarzyści wspólnie wyrażą sprzeciw wobec obciążania jakąkolwiek odpowiedzialnością Polski i Polaków za Holokaust !

W związku z licznymi nieporozumieniami na temat wizyty Izraelczyków w Polsce 27 stycznia, jako wiceprzewodniczący Polsko – Izraelskiej Grupy Parlamentarnej wyjaśniam: 27 stycznia to Dzień Pamięci o Holocauście, wyznaczony w rocznicę zdobycia przez Sowietów niemieckiego obozu zagłady w Birkenau i obozu koncentracyjnego w Auschwitz.

0


selim pis koszer grupa

.

O TYM, jak PONIŻAĆ POLAKÓW i ROBIĆ z NICH IDIOTÓW oraz kto ROBI to NAJLEPIEJ !!!

*****

.

W związku z licznymi nieporozumieniami na temat wizyty Izraelczyków w Polsce 27 stycznia, jako wiceprzewodniczący Polsko – Izraelskiej Grupy Parlamentarnej wyjaśniam: 27 stycznia to Dzień Pamięci o Holocauście, wyznaczony w rocznicę zdobycia przez Sowietów niemieckiego obozu zagłady w Birkenau i obozu koncentracyjnego w Auschwitz.

.

W tym dniu na jeden dzień, dwoma samolotami do Polski przyleci 350 Izraelczyków, a wśród nich będzie 50 posłów do Knesetu (spośród 120)  10 ministrów (spośród 18) i wielu Ocalonych. Nie będzie więc – wbrew fałszywym doniesieniom niektórych mediów – posiedzenia Knesetu na polskiej ziemi ani wydawania przezeń jakichś aktów prawnych.

.

Mało tego, parlamentarzyści z Izraela spotkają się w Krakowie z parlamentarzystami polskimi (będę wśród nich) i wydadzą wspólne oświadczenie, w którym znajdzie się m.in. przypomnienie pełnej odpowiedzialności Niemców za Holocaust i sprzeciw wobec obciążania jakąkolwiek odpowiedzialnością Polski i Polaków za tę największą tragedię narodu żydowskiego w jego długiej historii.

.

Oświadczenie to ma być podpisane przez przewodniczącego Knesetu i marszałek polskiego Sejmu.

.

Wydaje mi się, że dobrze pozyskać takiego sojusznika w walce z wciąż pojawiającymi się fałszywymi sformułowaniami o „polskich obozach śmierci”, „polskich obozach zagłady” czy „polskich obozach koncentracyjnych.

.

Jarosław Sellin

Poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz publicysta. W latach 80. działał w Ruchu Młodej Polski. W latach 90. był szefem Wydarzeń w telewizji Polsat, potem rzecznikiem rządu Buzka, a w końcu zasiadł w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. W czasach rządów PiS wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego

za: http://wpolityce.pl/

.

.

*****

CZY brak WSPÓLNEGO OŚWIADCZENIA KNESETU i SEJMU OBNIŻA RANGĘ WIZYTY?

Bartoszewski dla wpolityce.pl: tę wizytę organizował sejm, a nie ja…

.

.

knesejm

.

.

Delegacje Sejmu i Knesetu nie wydadzą wspólnego oświadczenia dotyczącego używania fałszującego historię określenia „polskie obozy śmierci”. Rezygnacja z zapowiedzianego oświadczenia wynika z faktu, że na obchodach Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu zabraknie marszałek Sejmu i przewodniczącego Knesetu. Przewodniczący Knesetu Juli-Joel Edelstein musiał odwołać swój udział w obchodach z powodu śmierci żony. Delegacji polskiej będzie przewodniczył wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk.

.

Posłowie z sejmowej komisji spraw zagranicznych pozytywnie zaopiniowali wersję wspólnego oświadczenia z zapisem:

.

Parlamentarzyści polscy i izraelscy sprzeciwiają się używaniu w domenie publicznej fałszywych sformułowań o polskich obozach śmierci i polskich obozach koncentracyjnych.

.

Szefowa polsko-izraelskiej grupy parlamentarnej Beata Małecka–Libera tłumaczy, że w związku z wypadkiem losowym oświadczenie nie zostanie przyjęte:

.

Idea była taka, aby oświadczenie było podpisane przez przewodniczącego Knesetu i marszałek Ewę Kopacz. W tej sytuacji nie ma osoby, która mogłaby to zrobić. W związku z tym oświadczenie nie będzie podpisane.

.

O to, czy fakt nieprzyjęcia wspólnego oświadczenia, zmienia wagę i znaczenie wizyty Knesetu w Polsce chcieliśmy zapytać przedstawiciela władz. Pomyśleliśmy, że najlepszym rozmówcą będzie przedstawiany jako ekspert od spraw międzynarodowych, szczególnie polsko-żydowskich, Władysław Bartoszewski.

.

Jednak okazało się, że członek władz niespecjalnie przejmuje się wizytą Knesetu w Polsce. Powód jest prozaiczny.

.

Tę wizytę organizował Sejm, a nie ja. Premier jej nie organizował, ani MSZ. Czyli do rozmowy jest wyłącznie biuro prasowe Sejmu oraz kierownictwo Sejmu, ci, którzy organizują i prowadzą. Ja nie byłem ani o to pytany, ani nie organizowałem – powiedział nam Bartoszewski.

.

Niestety współpracownik premiera Donalda Tuska nie pokusił się o własną ocenę wydarzeń, jakie mają miejsce w Polsce. Gdy nasz dziennikarz tłumaczył, że zależy nam na opinii bez względu na to, kto organizował wizytę Knesetu w Polsce Władysław Bartoszewski zwyczajnie odłożył słuchawkę…

.

Zdaje się, że w grę mogą wchodzić urażone ambicje Bartoszewskiego. Czy fakt, że Sejm zorganizował spotkanie z politykami Knesetu za plecami sekretarza stanu w KPRM jest niewybaczalnym błędem?

.

KL

za: http://wpolityce.pl

.

.

http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/01/30/polscy-i-izraelscy-parlamentarzysci-wspolnie-wyraza-sprzeciw-wobec-obciazania-jakakolwiek-odpowiedzialnoscia-polski-i-polakow-za-holokaust/

.

.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Konwent Narodowy

116 publikacje
11 komentarze
 

2 komentarz

 1. chialo byc milo, a sie rozeszlo po kosciach…uch…
  chyba nie ma ‘woli politycznej’ 😀 zbyt mocnej …
  a juz sie podjaralem, ze nastapila ‘nieoczekiwana’ zmiana wsrod ‘braci starszych w wierze’… teraz mi przykro 🙁 …
  ale z drugiej strony… co tam oswiadczenie…powisi pare dni na portalach..moze nawet ktos je wydrukuje i … zniknie w pomrokach tlumnych informacji codziennych zalewie…
  Tak! mialbym szacunek dla ‘Ocalalych’ z tej rzezi, gdyby za kazdym kolejnym, nowym wyciekiem o ‘polskim obozie’ i ‘polskiej odpowiedzialnosci’ Zydzi podnosiliby Krzyk na swiat caly pelen oburzenia… a tu nic. cisza. i glupio tak jakos. i przykro….ech z tymi izraelitami…szlag by to…
  pamietajmy na przyszlosc: olac i nie ratowac, bo niewdzieczny to narod jak cholera …

  0
 2. Avatar wiesław

  “pamietajmy na przyszlosc: olac i nie ratowac, bo niewdzieczny to narod jak cholera …”dlaczego mam identycznie te sama zdanie, otóż moja rodzina pomagała przetrwać dwóm zydom wojnę. Zaraz po wojnie dziadek trafił do więzienia we Wronkach za swą działalność anty komunistyczną i wiecie kogo tam spotkał jako pracownika tego więzienia ” właśnie jednego z tych Żydów

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816