Komentarze dnia
Like

Polscy i izraelscy parlamentarzyści wspólnie wyrażą sprzeciw wobec obciążania jakąkolwiek odpowiedzialnością Polski i Polaków za Holokaust !

30/01/2014
1354 Wyświetlenia
2 Komentarze
5 minut czytania
Polscy i izraelscy parlamentarzyści wspólnie wyrażą sprzeciw wobec obciążania jakąkolwiek odpowiedzialnością Polski i Polaków za Holokaust !

W związku z licznymi nieporozumieniami na temat wizyty Izraelczyków w Polsce 27 stycznia, jako wiceprzewodniczący Polsko – Izraelskiej Grupy Parlamentarnej wyjaśniam: 27 stycznia to Dzień Pamięci o Holocauście, wyznaczony w rocznicę zdobycia przez Sowietów niemieckiego obozu zagłady w Birkenau i obozu koncentracyjnego w Auschwitz.

0


selim pis koszer grupa

.

O TYM, jak PONIŻAĆ POLAKÓW i ROBIĆ z NICH IDIOTÓW oraz kto ROBI to NAJLEPIEJ !!!

*****

.

W związku z licznymi nieporozumieniami na temat wizyty Izraelczyków w Polsce 27 stycznia, jako wiceprzewodniczący Polsko – Izraelskiej Grupy Parlamentarnej wyjaśniam: 27 stycznia to Dzień Pamięci o Holocauście, wyznaczony w rocznicę zdobycia przez Sowietów niemieckiego obozu zagłady w Birkenau i obozu koncentracyjnego w Auschwitz.

.

W tym dniu na jeden dzień, dwoma samolotami do Polski przyleci 350 Izraelczyków, a wśród nich będzie 50 posłów do Knesetu (spośród 120)  10 ministrów (spośród 18) i wielu Ocalonych. Nie będzie więc – wbrew fałszywym doniesieniom niektórych mediów – posiedzenia Knesetu na polskiej ziemi ani wydawania przezeń jakichś aktów prawnych.

.

Mało tego, parlamentarzyści z Izraela spotkają się w Krakowie z parlamentarzystami polskimi (będę wśród nich) i wydadzą wspólne oświadczenie, w którym znajdzie się m.in. przypomnienie pełnej odpowiedzialności Niemców za Holocaust i sprzeciw wobec obciążania jakąkolwiek odpowiedzialnością Polski i Polaków za tę największą tragedię narodu żydowskiego w jego długiej historii.

.

Oświadczenie to ma być podpisane przez przewodniczącego Knesetu i marszałek polskiego Sejmu.

.

Wydaje mi się, że dobrze pozyskać takiego sojusznika w walce z wciąż pojawiającymi się fałszywymi sformułowaniami o „polskich obozach śmierci”, „polskich obozach zagłady” czy „polskich obozach koncentracyjnych.

.

Jarosław Sellin

Poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz publicysta. W latach 80. działał w Ruchu Młodej Polski. W latach 90. był szefem Wydarzeń w telewizji Polsat, potem rzecznikiem rządu Buzka, a w końcu zasiadł w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. W czasach rządów PiS wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego

za: http://wpolityce.pl/

.

.

*****

CZY brak WSPÓLNEGO OŚWIADCZENIA KNESETU i SEJMU OBNIŻA RANGĘ WIZYTY?

Bartoszewski dla wpolityce.pl: tę wizytę organizował sejm, a nie ja…

.

.

knesejm

.

.

Delegacje Sejmu i Knesetu nie wydadzą wspólnego oświadczenia dotyczącego używania fałszującego historię określenia „polskie obozy śmierci”. Rezygnacja z zapowiedzianego oświadczenia wynika z faktu, że na obchodach Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu zabraknie marszałek Sejmu i przewodniczącego Knesetu. Przewodniczący Knesetu Juli-Joel Edelstein musiał odwołać swój udział w obchodach z powodu śmierci żony. Delegacji polskiej będzie przewodniczył wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk.

.

Posłowie z sejmowej komisji spraw zagranicznych pozytywnie zaopiniowali wersję wspólnego oświadczenia z zapisem:

.

Parlamentarzyści polscy i izraelscy sprzeciwiają się używaniu w domenie publicznej fałszywych sformułowań o polskich obozach śmierci i polskich obozach koncentracyjnych.

.

Szefowa polsko-izraelskiej grupy parlamentarnej Beata Małecka–Libera tłumaczy, że w związku z wypadkiem losowym oświadczenie nie zostanie przyjęte:

.

Idea była taka, aby oświadczenie było podpisane przez przewodniczącego Knesetu i marszałek Ewę Kopacz. W tej sytuacji nie ma osoby, która mogłaby to zrobić. W związku z tym oświadczenie nie będzie podpisane.

.

O to, czy fakt nieprzyjęcia wspólnego oświadczenia, zmienia wagę i znaczenie wizyty Knesetu w Polsce chcieliśmy zapytać przedstawiciela władz. Pomyśleliśmy, że najlepszym rozmówcą będzie przedstawiany jako ekspert od spraw międzynarodowych, szczególnie polsko-żydowskich, Władysław Bartoszewski.

.

Jednak okazało się, że członek władz niespecjalnie przejmuje się wizytą Knesetu w Polsce. Powód jest prozaiczny.

.

Tę wizytę organizował Sejm, a nie ja. Premier jej nie organizował, ani MSZ. Czyli do rozmowy jest wyłącznie biuro prasowe Sejmu oraz kierownictwo Sejmu, ci, którzy organizują i prowadzą. Ja nie byłem ani o to pytany, ani nie organizowałem – powiedział nam Bartoszewski.

.

Niestety współpracownik premiera Donalda Tuska nie pokusił się o własną ocenę wydarzeń, jakie mają miejsce w Polsce. Gdy nasz dziennikarz tłumaczył, że zależy nam na opinii bez względu na to, kto organizował wizytę Knesetu w Polsce Władysław Bartoszewski zwyczajnie odłożył słuchawkę…

.

Zdaje się, że w grę mogą wchodzić urażone ambicje Bartoszewskiego. Czy fakt, że Sejm zorganizował spotkanie z politykami Knesetu za plecami sekretarza stanu w KPRM jest niewybaczalnym błędem?

.

KL

za: http://wpolityce.pl

.

.

http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/01/30/polscy-i-izraelscy-parlamentarzysci-wspolnie-wyraza-sprzeciw-wobec-obciazania-jakakolwiek-odpowiedzialnoscia-polski-i-polakow-za-holokaust/

.

.

0

Konwent Narodowy

116 publikacje
11 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758