Globalnie i Lokalnie
Like

Policja z Gryfic poprawia ogólnopolskie statystyki…

04/11/2015
555 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Policja z Gryfic poprawia ogólnopolskie statystyki…

Tam gdzie, na terenie całego kraju, nasza kochana Policja dbając o bezpieczeństwo podróżujących wykonuje masowe kontrole trzeźwości kierowców zwiększając bezpieczną podróż po drogach, zaniżając tym samym pozostałe statystyki oraz wpływy do budżetu, to jako jedna z nielicznych w kraju, policja z miasta Gryfice tego działania nie podejmuje.

0


problem_policja_gryfice_zachodniopomorskie_kontrole

Ich głównym celem założonym i nałożonym przez Komendanta tutejszej komendy jest wnikliwa kontrola stanu pojazdów oraz masowe nakładanie mandatów na obywateli – nie ma wyjątku (patrząc na stan majątkowy kierowców), każdy załapuje się na mandat. Niestety te działania są zwykłym utrudnieniem dla podróżującym do/z pracy, ponieważ jedna kontrola przez Panów policjantów trwa od 20 do 40 minut, co gwarantuje nam porządne spóźnienie w naszym zakładzie pracy, w godzinach, w których na drodze nie ma praktycznie żadnego ruchu.

Czy zwiększa się tym samym bezpieczeństwo na drodze? Tak, w stopniu wyłącznie minimalnym, ponieważ słabszy lewy niż prawy kierunkowskaz, zupełnie w niczym nie pomaga – osobiście za to otrzymałem mandat w wysokości 50 zl, natomiast 40 minutowy postój na kontroli spowodował stratę zarobku w wysokości 200 zł. Zgodnie z tym, jestem w plecy 250,00 zł.

Czy zostałem przebadany na zawartość alkoholu we krwi? Tutaj tkwi najważniejszy problem. Nie! Mimo że z auta delikatnie zajeżdzało alkoholem od płynu z spryskiwaczy (zimowego).

Panowie Policjanci z Gryfic, robią taką kontrolę dzień w dzień, w godzinach porannych i wieczornych, nie zwiększając bezpieczeństwa na drogach, nawet zwiększając zagrożenie. Każdy kierowca który ma procenty na sumieniu, potrafi ich doskonale ominąć.

Jeżdżąc po lokalnych gryfickich drogach niejednokrotnie widzę kierowców, którzy zaczynając od środki drogi, kończąc na krawężników – niestety mobilnych policjantów tutaj nie ma, na drogach robią co tylko chcą, a jak się zdarzy jakiś radiowóz to wyprzedza na podwójnej ciągłej, w mgle z widocznością 100 metrów, lecąc prosto na czołówkę z nadjeżdzającym z naprzeciwka pojazdem.

Wielokrotnie pisano w mediach na tematy związane z tutejszą, lokalną oraz okoliczną policją, niewłaściwie ustawione fotoradary, uszkodzone certyfikaty legalizacji fotoradarów, wymuszenia policjantów.

Czasem zdarzy się miłościwy policjant, który powie wprost ile kosztuje przysługa kontynuacji jazdy dla Pana na Cyku, jest to tutaj rzadkość, jednak jeszcze tacy istnieją – więc, czy ktoś się za nich weźmie.

PS. Jeżeli już poruszasz się po lokalnych drogach, nie zapomnij założyć opon zimowych, chyba że chcesz dostać mandat – wprowadzono już sezon zimowy (osobiście mam od 2 tygodni zimowe opony na aucie).

 

Pozdrawiamy,
Kierowcy

Szukasz? policja gryfice, gryfice, policja, kontrole drogowe, jazda pod wpływem, bezkarna policja

Inne zapisy autora:

0

Avatar
chrzanowscy.kierowcy

2 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816