KULTURA
Like

“Polaków w kraju uśpić, a na emigracji trzymać na dystans”

23/02/2015
3358 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
“Polaków w kraju uśpić, a na emigracji trzymać na dystans”

Opublikowano: Środa 11 lutego 2015 Państwo według Brauna Autor: WOJ Kryteria prawowitości władzy dla Grzegorza Brauna to jej stosunek do trzech wartości: wiary, rodziny i własności.                                                               Foto: Nowy Dziennik Polakom potrzeba silnego państwa. Sprawnego, skutecznego i zapewniającego bezpieczeństwo, a nie podporządkowanego obcym interesom. To pogląd Grzegorza Brauna, znanego reżysera filmów dokumentalnych, który zamierza ubiegać się o urząd prezydenta RP. Odwiedza właśnie USA, gdzie ma zaplanowany cykl spotkań z Polonią. Był także gościem naszej redakcji. Odnosząc się do zagrożeń międzynarodowych – m.in. konfliktu na Ukrainie czy działań radykalnych islamistów na Bliskim Wschodzie i w Europie, Braun powiedział, że państwo polskie jest obecnie w tak opłakanym stanie, że nie ma możliwości oddziaływania w jakiejkolwiek strefie konfliktu. Zresztą nawet gdyby miało, “lepiej wysyłać […]

0


Opublikowano: Środa 11 lutego 2015

Państwo według Brauna

Autor: WOJ
"Polaków w kraju uśpić, a na emigracji trzymać na dystans"
Kryteria prawowitości władzy dla Grzegorza Brauna to jej stosunek do trzech wartości:
wiary, rodziny i własności.                                                               Foto: Nowy Dziennik
Polakom potrzeba silnego państwa. Sprawnego, skutecznego i zapewniającego bezpieczeństwo, a nie podporządkowanego obcym interesom. To pogląd Grzegorza Brauna, znanego reżysera filmów dokumentalnych, który zamierza ubiegać się o urząd prezydenta RP. Odwiedza właśnie USA, gdzie ma zaplanowany cykl spotkań z Polonią. Był także gościem naszej redakcji.

Odnosząc się do zagrożeń międzynarodowych – m.in. konfliktu na Ukrainie czy działań radykalnych islamistów na Bliskim Wschodzie i w Europie, Braun powiedział, że państwo polskie jest obecnie w tak opłakanym stanie, że nie ma możliwości oddziaływania w jakiejkolwiek strefie konfliktu. Zresztą nawet gdyby miało, “lepiej wysyłać za granicę firmy spedycyjne aniżeli korpusy ekspedycyjne” – stwierdził, dając do zrozumienia, że najlepsze dla szerzenia pokoju na świecie są wspólne interesy gospodarcze. Dlatego nie na miejscu – zdaniem Brauna – są takie deklaracje polskich urzędników jak ostatnio szefa dyplomacji Grzegorza Schetyny, który w Stanach zapewnił o polskim wsparciu dla działań militarnych przeciwko Państwu Islamskiemu, de facto angażując nas w kolejną wojnę.

 

 

W relacjach Polski z innymi krajami Braun żąda “co najmniej wzajemności” i dotyczy to nie tylko kontaktów z USA oraz “Eurokołchozem”, jak określa Unię Europejską. Niedopuszczalne są bowiem także m.in. zobowiązania majątkowe wobec Izraela, które nie są znane opinii publicznej i nie były potwierdzane traktatami.

 

 

Spotkania z reżyserem – zadeklarowanym monarchistą, autorem takich głośnych filmów jak “Transformacja”, “New Poland”, “Towarzysz generał idzie na wojnę”, “Eugenika – w imię postępu” czy “TW Bolek” – odbędą się 13 lutego w Clark (New Jersey), w siedzibie Polskiej Fundacji Kulturalnej (od godz. 7 wieczorem), 14 lutego na nowojorskim Greenpoincie, w polskim kościele narodowym przy 678 Leonard Street (godz. 5 po południu) oraz 15 lutego w Wallington (NJ), w sali Cracovia Manor (godz. 4 po południu).

 

Interesująca, obszerna rozmowa z Grzegorzem Braunem – w piątek o godz. 11 wieczorem w naszym telewizyjnym programie “Kanapa” (NDTV).

 

http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/panstwo-wedlug-brauna

 

 

Pomóż zebrać podpisy pod kandydaturą Grzegorza Brauna!

 

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=14912&Itemid=119

Inne zapisy autora:

0

PaleoLibertarianin
PaleoLibertarianin

Antypartiokracyjny minarchista - chrześcijański libertarianin

29 publikacje
64 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816