Bez kategorii
Like

Połączenie Getin Noble Bank i Get Bank już w maju

24/04/2012
332 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Połączenie dwóch banków: Getin Noble Banku i Get Banku ma się odbyć na przełomie maja i czerwca. Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy obu banków już podjęły decyzję o połączeniu. Potrzebna jest już tylko zgoda regulatora.

0Bankowcy zapewniają, że zmiana po połączeniu będzie niewielka, niedostrzegalna dla klientów.

 

Prospekt emisyjny wpłynął do Komisji Nadzoru Finansowego zgodnie z planem, czyli w I kwartale.

– Połączenie banków będzie możliwe po tym, jak dostaniemy zgodę KNF na połączenie Get Banku z Getin Noble Bankiem – mówi Krzysztof Rosiński, prezes Getin Noble Banku. – W tym momencie bank zmienia nazwę z Get Bank na Getin Noble Bank. Wydaje nam się, że możliwy jest scenariusz taki, iż pod koniec maja lub na początku czerwca to połączenie nastąpi.

 

Zdaniem Rosińskiego, drobne zmiany nie powinny być dostrzegalne przez klientów, ponieważ połączenie ma być operacją czysto techniczną.

– Może zostanie zauważona przez klientów dawnego Allianz Banku, dlatego że wtedy będą mogli być obsługiwani we wszystkich placówkach Getin Noble Banku – podkreśla Krzysztof Rosiński.

 

Get Bank powstał na bazie bankowej licencji Allianz i przejął blisko 94 proc. udziałów w Getin Noble Banku. Od 3 miesięcy oba banki są równolegle notowane na warszawskiej giełdzie. Po otrzymaniu zgody nadzoru całość przejmie Get Bank w zamian za akcje, które bank wyda akcjonariuszom Getin Noble Bank.

 

Getin Noble Bank dysponuje obecnie siecią ponad 500 placówek własnych i partnerskich.

– Zwiększamy liczbę placówek regularnie w granicach kilkunastu, kilkudziesięciu placówek rocznie. W tym roku utworzyliśmy już kilka placówek, a kiedy je otwieramy, rośnie też liczba klientów – mówi Rosiński.

 

Bank planuje uruchomienie w tym roku ok 60 placówek franczyzowych, głównie w mniejszych miejscowościach.

 

newseria.pl, Getin Noble Bank, NE, mad

Inne zapisy autora:

0

Va Banque

Wiadomości z banków i o bankach, dla klientów i pracowników, entuzjastów i sceptyków. Ubezpieczenia od A do Z. Gospodarka, finanse i giełda.

324 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758