Bez kategorii
Like

POLACY co się z Wami stało ?

20/01/2013
495 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

„Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi, tej Ziemi” – Jan Paweł II

0


 Tak niedawno był wśród nas, na spotkania z nim przychodziły miliony…, dziś wydaje się, że zapomnieliśmy o Nim i jego naukach. To nie ja, to On wydaje się pytać  Was Rodacy co się z Wami stało ? 

Trudno uwierzyć, że mogliśmy o Nim zapomnieć…, o człowieku, za pośrednictwem którego doświadczyliśmy największego cudu zbiorowego, cudu SOLIDARNOŚCI 10 milionów Polaków. Magiczne słowo SOLIDARNOŚĆ stało się "ciałem" i ogarnęło umysły robotników…inteligentów…studentów i spowodowało zmianę mętalności satrapów, którzy nami rzadzili i zniewalali nasze umysły. Siła słowa przeciw zastępom uzbrojonych po zęby siepaczy spod znaku sierpa i młota, za którymi stała potęga "Imperium zła". Jedność jaka scaliła te miliony spragnionych  wolności ludzi, była tym cudem, który pozwolił, że niemożliwe stało się możliwe…Komunizm upadł !

Zdawało się, że za tym zwycięstwem przyjdzie odnowa całego polskiego społeczeństwa, że szybko pozbieramy się po komunistycznym "tajfunie" jaki niszczył Polskę przez całe 50 – lecie. Niestety obraz współczesnej Polski zdaje się potwierdzać fakt, że szansa tej odnowy znacznie przesunęła się w czasie. Pogrobowcy postkomunistyczni, wyposażeni w nowoczesne środki masowe przekazu, znów zniewalaja nasze umysły … . Opanowana przez nich do perfekcji propaganda przywróciła wiele mechanizmów, które świadczą, że znaleźliśmy się znów w warunkach prawie, że PRL-owskich. Wniosek może być jeden, daliśmy się oszukać zdrajcom okrągłostołowym i ulegliśmy ich dyktatowi, dyktatowi, którego celem jest przedewszystkim interes określonych środowisk i prywata różnych klik kolesi…

Brak dziś autorytetu błogosławionego Jana Pawła II spowodował degradację więzów moralno-etycznych w naszym społeczeństwie a tym samym przyzwolił na odrodzenie zła, które znów niszczy naszą jedność i solidarność. Tu apel do Episkopatu Polski i mediów katolickich, aby duch naszego Papieża i jego nauk, stał się głównym przekazem w kontakcie ze społeceństwem. Oby pytanie Polacy ci się z Wami stało ? było początkiem nowej jakości w naszym życiu, takiej, jakiej życzył by sobie Jan Paweł II.

 

0

lem

emeryt,amatorsko muzykuje, podrózuje, kocham zwierzeta. Duzo czasu poswiecam pielegnacji dzialki rekreacyjnej.

10 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758