HYDE PARK
Like

Podpisz petycję do Prezydenta RP

23/01/2014
151 Wyświetlenia
15 Komentarze
4 minute czytania
Podpisz petycję do Prezydenta RP

W Polsce pojawiła się bardzo niebezpieczna ustawa o „udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych

działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej”. Ustawa zawiera szokujące treści.pamięć narodówPodpisz petycję do Prezydenta RP: O zawetowanie ustawy o tzw. Bratniej Pomocy

Autor: Redakcja | Data: 21 sty 2014 9:59

 

Artykuł zamieszczony w  http://pressmix.eu/index.php/2014/01/21/podpisz-petycje-do-prezydenta-rp-o-zawetowanie-ustawy-o-tzw-bratniej-pomocy/

 

W Polsce pojawiła się bardzo niebezpieczna ustawa (przyjęta przez Sejm) o „udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej”. W związku z tym na portalu „Petycje obywatelskie” została zainicjowana akcja zbierania podpisów pod petycją skierowaną do Prezydenta RP o zawetowanie ustawy przyjętej przez Sejm, a dotyczącej tzw. „Bratniej Pomocy”. Zapytacie dlaczego ta sprawa jest tak istotna? Inicjatorzy wyjaśniają: „Szanowny Panie Prezydencie, przyjęcie ustawy nr 1066 w obecnej formie grozi utratą suwerenności państwa Polskiego. Ponadto, tak ważne decyzje, jak możliwość wprowadzania na teren Polski obcych służb na mocy Konstytucji powinna być uzgodniona z obywatelami – podkreślają ludzie nie zgadzający się mozliwością wprowadzenia na teren Polski obcych służb (o przyjęciu ustawy pisaliśmy TUTAJ).

Jeśli popierasz tą inicjatywę obywatelską, poświęć chwilę czasu i podpisz PETYCJĘ.

 

 

Macie jeszcze wątpliwości? A więc poczytajcie sobie, co nam wysmażyli politycy!

Pisaliśmy o tym: „Obce wojska na ulicach polskich miast? TAK to jest możliwe„.

W Polsce pojawiła się bardzo niebezpieczna ustawa o „udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych

działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej”. Ustawa zawiera szokujące treści. Oto kilka cytatów z tej ustawy:

Celem ustawy jest także umożliwienie funkcjonariuszom lub pracownikom państw członkowskich Unii Europejskiej i innych państw stosujących dorobek Schengen oraz państw trzecich udziału we wspólnych operacjach na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Dotyczy to sytuacji, w których Rzeczpospolita Polska będzie potrzebować międzynarodowej pomocy w postaci interwencji odpowiednich służb, w przypadkach ochrony porządku i bezpieczeństwa publicznego, zapobiegania przestępczości, w trakcie zgromadzeń, imprez masowych, klęsk żywiołowych, katastrof oraz innych poważnych zdarzeń.

Art. 8. 1. Zagraniczni funkcjonariusze biorący udział we wspólnych operacjach mają prawo do:1) noszenia munduru służbowego;2) okazywania legitymacji służbowej;3) wwozu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i posiadania broni palnej, amunicji oraz materiałów pirotechnicznych i środków przymusu bezpośredniego;4)użycia broni palnej w sposób i w trybie określonych w ustawie z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji

Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:1)wspólne operacje – wspólne działania prowadzone na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z udziałem zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników:a)w formie wspólnych patroli lub innego rodzaju wspólnych działań w celu ochrony porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz zapobiegania przestępczości – prowadzone przez funkcjonariuszy lub pracowników Policji, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu lub Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego” (źródło: sejmometr.pl/sejm)

 

Artykuł zamieszczony w  http://pressmix.eu/index.php/2014/01/21/podpisz-petycje-do-prezydenta-rp-o-zawetowanie-ustawy-o-tzw-bratniej-pomocy/

Inne zapisy autora:

Anna Słupianek
Anna Słupianek

104 publikacje
104 komentarze
 

 1. Kula Lis 62

  Powody palpitacji serca pewnego Bronisława. Jaki jest stan zdrowia Bronisława Komorowskiego – dokładnie nie wiadomo. Jest to chyba najbardziej strzeżona tajemnica w Polsce no może chyba poza Aneksem do raportu ws. likwidacji WSI. Całość tu: http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4642 Cyt: Miażdżyca tętnic mózgu(arterioskleroza) powoduje niedokrwienie mózgu i zmiany psychiczne – człowiek chorujący na miażdżycę często się myli, niektóre frazy powtarza bez ładu i sensu, a choroba prowadzi do nieodwracalnych zmian w mózgu. Całość z filmem pod podanym linkiem.

 2. Petycja do bula ? 🙂
  Ten buc to drugi Janukowicz niema, co liczyć na mianowaną kukłę przez WSIoków .

  • Obserwator (Can.)

   Do kogo macie pretensje matoly z nad Wisly. Sami sobie wybraliscie tych debili na swoich przywodcow? Tak to jest jak ma sie wrodzony syfilis po sowieckich zoldakach zamiast mozgu.

   • robhood robhood

    kto kogo wybral czlowieku??? przeciez wybory sa drukowane….
    nie rob juz z Polakow takich debili i idiotow….
    Ty takze z tych co to wierza w ‘demokratyczne procedury’?
    uwielbiam takich kolesi…siedza gdzies daleko, niby po polsku gadaja, a Kraju nienawidza….
    smutne i zalosne Obserwatorze…

    • Obserwator (Can.)

     Smutno i zalosnie to wy wygladacie z kazdego zakatka kuli ziemskiej! Jeszcze smutniej bedziecie wygladac niedlugo jak wam na ulicach waszych miast kacapski zoldak bezkarnie morde obije po tym jak ich poprosza wasi umilowani przywodcy , ktorych sami sobie wybraliscie, wy jelopy z nad Wisly.

 3. WW

  Niemiecka policja będzie strzelała do polskich demonstrantów na ulicach polskich miast.

  No i Hitler osiągnął to co zamierzył.
  .
  WW

 4. Kula Lis 62

  Ja już przestałem wierzyć w Polaków. Nie wierze już w możliwości odrodzenia Polski. Polskę trzeba było ratować w 1989 roku kiedy to rozpoczęła się akcja demoralizacji i odmóżdżania dzieci i młodzieży. Dziś to parabydło w ludzkiej skórze nie jest już w stanie nie tylko logicznie myśleć ale i myśleć w ogóle. Ci ludzie maja dziś po 30, 40, 50 lat i po przeżyciu takiego czasu bez mózgu nie wykształcą już w sobie żadnych ludzkich odruchów. To jest dopiero pokolenie straceńców. Przeżyją życie bez świadomości dobra. Dziś trzeba zaczynać od początku, od rodziny od przedszkoli i szkół by za 20 lat ludzie zaczęli znów myśleć i dbać o siebie, o swoje rodziny o swój naród i kraj.

  • robhood robhood

   Nie badz pesymista Lisie drogi…jeszcze nie wszystko stracone przyjacielu…
   wiesz ilu ludzi wlasnym sumptem zabawiaja sie w airsoft? w strzelcow? bawia sie pysznie jednoczesnie nabywajac bezcennych umiejetnosci walki i organizujac sie.
   jak myslisz dlaczego zrobili ta przekleta ustawe? Boja sie jak cholera. …
   Uklad w kolejnych pokoleniach pamieta, jak dlugo zajelo mu wybicie Zolnierzy Niezlomnych Lisie. Jesli wezmiesz airsoftowcow, strzelcow, ludzi z obronynarodowej.pl, patriotycznie nastawionych kibicow, a takze spojrzysz na kolejne coroczne odslony Marszu Niepodleglosci, to powinienes zaczac czaic, iz w Kraju funkcjonuje potezna Armia Ochotnicza, kompletnie niezalezna od Ukladu Rzadzacego. Tutaj w UK takze spotykamy sie na military simulation w ramach asg. wiekszosc z tych ludzi to tzw. zryciuchy [w slownictwie zawodowych zolnierzy].
   anglicy nawet pisza o Nas w ichnich magazynach paramilitarnych i uwielbija Nas, bo potrafimy dzialac i walczyc niekonwencjonalnie i zaskakujaco skutecznie w kazdych warunkach.
   Agentura w Kraju boi sie Polakow. wystarczy dac nam prawdziwa bron do reki i beda mieli pozamiatane na amen. obserwuje te paramilitarne ruchy od kilku lat i to sie rozwija Lisie.
   takze powtarzam specjalnie dla Ciebie: nie wszystko stracone!

 5. robhood robhood

  petycja do komorowskiego? hahaha… pyszna ‘zabawa w demokracje’…
  ludzie naprawde nie macie co robic? 🙁 ?
  idzcie na obronanarodowa.pl i zacznijcie sie oddolnie organizowac i szkolic, a nie zawracac sobie i innym glowy duperelami z kosmosu wzietymi. jak czytam jakiekolwiek posty, felietony, komentarze i zwyczajne teksty, nawolujace do demokratycznych zachowan, to bierze mnie pusty smiech wobec takiego infantylnego zachowania.
  kaktus mi wyrosnie na grzbiecie jesli ten swiecznikowy agent sluzb ubecko rosyjskich nie podpisze tej zdradzieckiej ustawy.
  ogladajc ukraincow i uczyc sie wizualnie jak trza postepowac z Ukladem.

 6. bodziopl

  petycję mogę podpisać, ale to nic nie da
  już lepiej kałacha przesmaruję – podobno ostatnio jeden nawalił ? 😉

 7. policjant łapówkarz

  Nie podpiszę petycj . Komoruski nie jest godzien mojego podpisu, tak samo jak nie jest godzien mojej śliny gdybym chciał splunąć mu w twarz, bo to zdrajca Polski. Jedyną rzeczą jaką jest on godny, jest strzał w potylicę z Makarowa, kal. 9 mm. Po katyńsku.

 8. Kula Lis 62

  Zaczęły się prześladowania Polaków za prawdę o chazarskiej swołoczy! Pracownik Muzeum na Majdanku aresztowany za antysemickie plakaty.

  Czterej mężczyźni podejrzani o udział w grupie przestępczej zajmującej się drukowaniem i rozklejaniem w Lublinie plakatów o treściach antysemickich zostali aresztowani. Wśród nich jest pracownik Muzeum na Majdanku. Zarzuty w tej sprawie usłyszało łącznie sześć osób.

  Agnieszka Kępka z Prokuratury Okręgowej w Lublinie poinformowała PAP, że sąd w piątek uwzględnił wnioski prokuratury o aresztowanie czterech podejrzanych. “Wobec dwóch pozostałych podejrzanych mężczyzn prokurator zastosował poręczenia majątkowe, a wobec jednego także dozór policyjny” – dodała.

  Pięciu mężczyzn usłyszało zarzuty dotyczące działania w grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na propagowaniu faszyzmu, nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych oraz znieważaniu innych osób. Szósty jest podejrzany o pomocnictwo do popełnienia takich czynów.

  Kępka powiedziała, że niektórzy z podejrzanych częściowo przyznali się do zarzutów. “Złożyli wyjaśnienia, których treści ze względu na dobro śledztwa nie ujawniamy” – zaznaczyła.

  Według policji od grudnia 2010 r. członkowie grupy – współdziałając ze sobą w różnych konfiguracjach – przygotowali i rozwiesili w Lublinie około 10 różnego rodzaju plakatów o treściach antysemickich.

  “W grupie istniał podział ról. Kto inny projektował, kto inny robił grafikę, kto inny drukował, kolejne osoby wyznaczano do tego, by plakaty rozmieszczać” – powiedział rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie Janusz Wójtowicz.

  Trzech mężczyzn: 35-letniego Krzysztofa K., 34-letniego Bartłomieja K. i 34-letniego Łukasza P. mieszkańców Lublina – policja zatrzymała na gorącym uczynku w nocy ze środy na czwartek, kiedy zawiesili na przystankach autobusowych przy ul. Doświadczalnej w Lublinie dwa plakaty o formacie A4.

  Na plakatach widniały napisy “Syjoniści won z Lublina!” i “Nasze ulice! Nasze kamienice!”. Na plakacie była grafika odwołująca się do symbolu Gwiazdy Dawida i wizerunki 10 osób – pracowników różnych lubelskich instytucji kultury oraz organizacji zajmujących się m.in. badaniem historii i dziedzictwa żydowskiego w Lublinie czy problematyką mniejszości narodowych. W samochodzie, którym się poruszali, policjanci znaleźli kolejnych 14 takich plakatów oraz listę miejsc, gdzie miały być zawieszone. “Były to miejsca nie objęte monitoringiem. To świadczy, że sprawcy działali z rozmysłem” – dodał Wójtowicz.

  Zatrzymano też 50-letniego Krzysztofa K., który jest pracownikiem Muzeum na Majdanku. Według dotychczasowych ustaleń śledztwa używał on służbowej drukarki do drukowania plakatów w co najmniej w dwóch przypadkach.

  W czwartek zatrzymane zostały kolejne dwie osoby podejrzewane o udział w dokonywaniu tych przestępstw – mieszkaniec powiatu kraśnickiego 29-letni Rafał I. oraz mieszkaniec Łodzi 34-letni Michał W., właściciel jednej z firm, który według policji, na potrzeby grupy drukował banery o treści antysemickiej.

  Policja po przeszukaniu mieszkań podejrzanych zabezpieczyła komputery, aparaty fotograficzne, drukarki, materiały poligraficzne, materiały propagandowe o treści faszystowskiej. “U jednego z podejrzanych zabezpieczyliśmy odręcznie pisane materiały, w którym zawarto m.in. jakie mają być hasła na plakatach” – dodał Wójtowicz.

  Rzeczniczka Muzeum na Majdanku Agnieszka Kowalczyk-Nowak poinformowała, że w Muzeum wszczęte zostało wewnętrzne postępowanie wyjaśniające i do czasu jego zakończenia pracownik, podejrzewany o udział w grupie przestępczej, zostanie zwolniony z obowiązku świadczenia pracy. “Jesteśmy zszokowani doniesieniami prasowymi dotyczącymi zatrzymania naszego pracownika w związku z atakami o charakterze antysemickim w Lublinie” – napisała w przesłanym PAP komunikacie.

  Kowalczyk-Nowak zapewniła, że muzeum współpracuje w tej sprawie z prokuraturą i policją. http://wpolityce.pl/depesze/72551-pracownik-muzeum-na-majdanku-aresztowany-za-antysemickie-plakaty CZYTAĆ KOMENTARZE: “By dowiedzieć się kto rządzi, wystarczy sprawdzić kogo nie można krytykować” Voltaire.

 9. Art

  Przykro mi,ale podpisywanie czegokolwiek do tego prymitywa uwłacza mojej godności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217