Bez kategorii
Like

Podatki: do Likwidacji!

03/10/2012
467 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
no-cover

Konserwatyzm będzie dążył do organizacji państwa, w którym przymus podatkowy zostanie zniesiony.

0


Podatek, na równi z Kredytem to synonimy tego samego zjawiska, jakim jest współczesne Niewolnictwo podatkowo-kredytowe, na które Konserwatyzm etyczny nie wyraża przyzwolenia i będzie w związku z tym dążył do organizacji państwa, w którym przymus podatkowy zostanie zniesiony. 

Państwo, kierujące się etyką Cywilizacji Łacińskiej, to właśnie takie, którego: „ramy administracyjne oparte są na kalkulacji Dóbr posiada­nych i tym właśnie są ograniczane”. ©
W opracowaniu pt. „Oszustwo kredytu hipotecznego” poddałem omawiane zjawisko krytyce z punktu widzenia etyki Cywilizacji Łacińskiej, z której to pozycji postuluję także całkowite zniesienie podatków finansujących Władzę wykonawczą, a nie tylko ich ograniczenie, jak sugerują systemy liberalne, oparte o zasadę demokratyczną w jej doborze.
Podatki – są w państwie etyki Cywilizacji Łacińskiej kwestią Samorządów Terytorialnych, opartą bezwzględnie nie o współczesny przymus podatkowy, lecz zasadę Dobrowolności, ponieważ:
Państwo – którego zarysy rysuje ni­niejszy traktat, – nie zna terminów tak typowych i nieodzownych dla istnienia państwa prawa, jak: wiek emerytalny, albo podatki, gdyż pierwsze są – według Myśli konserwatywnej – domeną dobrowolnych ubez­pieczeń, a drugie – Samorządów Terytorialnych, opartych na Wolnej woli tworzących je Obywateli oraz z zachowaniem zasady Dobrowolności.” ©
Jak to jest możliwe? Otóż Myśl konserwatywna sugeruje całkowite odsuniecie państwa od wpływu na społeczeństwo (zrzeszenia w państwie), pozostawiając Władzę Ustawodawczą w rękach Obywateli:
Powoływanie posłów na Sejm Walny odbywać się może jedynie drogą wyłonienia na Sejmikach ziemskich,  comitia minora reprezentacji na Sejmiki generalne, comitia maiora w Prowincjach (lub Województwach – jeżeli nazwa ta się dalej zachowa) i dopiero stamtąd wyłaniane będą delegacje na Sejm Walny, comitia generalia Rzeczypospolitej.
Grafika własna Autora. ©
 
            Powyższy wykres potwierdza zasadę kreowania decyzji o sposobach organizacji zrzeszeń, zgodną z etyką Cywilizacji Łacińskiej – a zatem także z Myślą konserwatywną, – w której każda, indywidualna Osoba ludzka ma Prawo do współdecydowania o regulacjach prawnych, mających wpływ na Jej możliwości rozwoju duchowego i materialnego, a także bezpieczeństwa wewnętrznego oraz granic.
 
Jednocześnie też, wykres obrazuje zakres odpowiedzialności za wyłaniane Prawo: począwszy od Posłów na Sejm Walny – odpowiedzialnych przed Sejmikami prowincji, – aż po odpowiedzialność Posła przed Obywatelem, który poparł Jego kandydaturę do Sejmiku najniższego stopnia. Tak właśnie, wciela się w praktyczne życie polityczne zasady etyki Cywilizacji Łacińskiej, nakazującej poszanowanie wszystkich przymiotów Osoby ludzkiej (Wolności, Godności, etc.) oraz Odpowiedzialności za słowa i czyny.
 
Tak więc, Poseł wybrany do Sejmiku ziemskiego (okręgowego, lub powiatowego) może zostać wyłoniony jako Poseł do Sejmiku prowincjonalnego (wojewódzkiego), a stamtąd dopiero do Sejmu Walnego Rzeczypospolitej. Aby przebyć tę drogę, Kandydat na Posła Sejmu Walnego, musi się wykazać wykształceniem, wiedzą fachową, cnotami obywatelskimi, niezależnością finansową, etc., a jeżeli pragnie współdecydować o prawach Rzeczypospolitej, musi dodatkowo przejść przez potrójną procedurę wyłaniania Jego kandydatury, zgodnie z zasadami etycznymi Cywilizacji Łacińskiej.
 
Na mocy tej regulacji, kariera Posła może rozpocząć się tylko tam, gdzie Kandydat zamieszkuje i jest ogólnie dość znany – w najbliższym kręgu Jego znajomości z Osobami, które ma w przyszłości reprezentować, na wszystkich szczeblach Ciał Przedstawicielskich, i przed którymi będzie musiał odpowiadać za swoje decyzje, w Ciałach tych podejmowane”.©
 
Myśl konserwatywna dąży konsekwentnie do odebrania państwu możliwości nakładania Podatków na Obywateli:
„Konserwatyzm etyczny jednoznacznie dąży do zniesienia wszelkich danin, służących utrzymaniu Władzy wykonawczej, a więc wszystkich  przymusów  fiskalnych państwa prawa w tej dziedzinie, jak: podatek VAT, podatek dochodowy, obrotowy, majątkowy, spadkowy, wszelkie podatki pośrednie i bezpośrednie, etc., etc.© – Czyli zamierza obciąć wszelkie korzenie demokratycznego państwa prawa, żyjącego z grabieży podatkowej oraz odsetkami od kredytów, zaciągniętych (w bankach państwowych i prywatnych, które opodatkowuje) pieniądzem wydmuszką, czyli fiduracyjnym.
 
Powyżej postulowane, zlikwidowanie źródeł finansowania władzy wykonawczej (każdej, a nie tylko państwa prawa), powinno dać – subiektywnym zdaniem Myśli konserwatywnej – następujące efekty strukturalne:
„…skutkiem uwolnienia Obywateli od przemocy fiskalnej państwa prawa, powinien być wzrost aktywności wszystkich form zrzeszeń w państwie oraz wyzwolenie Ich sił witalnych i przedsiębiorczości, zwieńczone wzrostem zamożności.” ©
 
Odpowiedź na pytanie: Czy zniesienie przymusu podatkowego, podniesie zamożność Rodziny?  pozostawiam wyobraźni Czytelnika, któremu jedynie sugeruję wyrobienie sobie Własnego zdania, w poruszonym temacie.
 
Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 
0

Marek Stefan Szmidt https://www.facebook.com/pages/Katedra-Etyki-Cywilizacji-%C5%81aci%C5%84skiej/340363222658099

Marek Stefan Szmidt - Konserwatysta i Monarchista, dążący do odzyskania Rzeczypospolitej, jako państwa etyki Cywilizacji Łacińskiej, będącego zaprzeczeniem "państwa prawa". Katolik, uczestnik Konfederacji Spiskiej. Mandatariusz PPN - Polskiej Partii Niepodległościowej. http://darpoint.pl/pages/PPN/PPN.htm http://zbzukowski.bloog.pl/foto,8470979,gal,559028,index.html?ticaid=6f762#next http://ekotrendy.com/nowaonline/Marek_Szmidt.htm http://ekotrendy.com/SW_13.gif

82 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758