POLSKA
Like

Plan obalenia Prezydenta powstał już w 2013 roku!

23/11/2015
1286 Wyświetlenia
20 Komentarze
7 minut czytania
Plan obalenia Prezydenta powstał już w 2013 roku!

Co takiego działo się z Polską wiosną i latem 2013 roku? Czy „taśmy prawdy” pochodzące z 2013, są dowodem na to, że PO prawie dwa lata przed wyborami obawiała się utraty władzy?

0


Przypomnijmy.
polska_temida11 lipca 2013 roku do Sejmu wpływa prezydencki projekt nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Projekt ten zmienia drastycznie dotychczasowe rozwiązanie dotyczące faktycznego pozbawienia władzy demokratycznie wybranego prezydenta. Dotychczas:

Trybunał na wniosek Marszałka Sejmu rozstrzyga w sprawie stwierdzenia przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej, gdy Prezydent nie jest w stanie zawiadomić Marszałka Sejmu o niemożności sprawowania urzędu. W razie uznania przejściowej niemożności sprawowania urzędu przez Prezydenta Trybunał powierza Marszałkowi Sejmu tymczasowe wykonywanie obowiązków Prezydenta.
(art.2.ust.3 ustawy o Trybunale Konstytucyjnym z 1997 r. – Dz. U. 1997 Nr 102 poz.643)

Zgodnie z projektem natomiast:

Trybunał rozstrzyga o stwierdzeniu przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
W razie uznania przejściowej niemożności sprawowania urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Trybunał powierza Marszałkowi Sejmu tymczasowe wykonywanie obowiązków Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

(art. 3 u. 6 projektu).

Jedynie na pozór przepisy są podobne. Otóż zapis projektu (i obecnie uchwalonego prawa – Dz. U. z dnia 30 lipca 2015 r. poz. 1064 USTAWA z dnia 25 czerwca 2015 r. o Trybunale Konstytucyjnym) daje Trybunałowi wolną rękę. Zgodnie bowiem z powyższym zapisem nie istnieje organ mogący zainicjować postępowanie (skreśleniu uległy słowa „na wniosek”).
Tak więc postępowanie TK mógłby wszczynać sam z siebie, nadto wobec całkowicie przytomnego prezydenta, znajdującego się w kraju.
Bowiem pojęcie „przeszkoda” jest niedookreślone do tego stopnia, że może to być zarówno przyczyna moralna, polityczna czy nawet wynikająca ze złamania „zasad współżycia społecznego”. Katalog jest otwarty, a więc tak naprawdę to, co będzie stanowiło treść pojęcia „przeszkoda” zależy od inwencji sędziów.
Prymat organu sądowego nad Prezydentem, czyli zachwianie postulowanej równowagi trzech władz jest oczywisty dla każdego obserwatora.
Polska wg zamierzeń projektu staje się więc państwem sędziowskim, w którym realna władza należy do ludzi w togach.
Co dzieje się z „projektem”?
Droga legislacyjna druku nr 1590 jest bardzo ciekawa.
Otóż szybciutko opinie wyrażają o nim Sąd Najwyższy, Prokurator Generalny, Naczelna Rada Adwokacka, Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa, Krajowa Rada Sądownictwa – wszystkie mieszczą się pomiędzy 8 sierpnia a 20 września 2013 r.
Niektórzy nie zgłaszają uwag (SN), inni dotyczące jedynie ich „działek”. Art. 3 u. 6 nie jest kwestionowany przez nikogo.

Już 23 lipca 2013 roku następuje I czytanie, po którym projekt trafia do Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej.
Tam zalega.
Dopiero wówczas, gdy sondaże wyborcze wieszczą wyraźnie przegraną Bronisława Komorowskiego, Sejm podejmuje prace.
Tempo zaczyna być ekspresowe.
9 kwietnia pierwsze sprawozdanie podkomisji.
Drugie dwa dni po przegranej przez Bronisława Komorowskiego I turze wyborów.
26 maja, a więc znowu dwa dni po przegranych przez BK wyborach, II czytanie, dzień później III. 28 maja ustawę przekazano do Senatu.
Oczywiście naniesiono jakieś poprawki, by w końcu 21 lipca 2015 ustępujący prezydent Bronisław Komorowski mógł podpisać ustawę.
Przypomnijmy raz jeszcze – zgodnie z ustawą przyjętą przez Sejm mimo sprzeciwu opozycji Trybunał Konstytucyjny może powierzyć Marszałkowi Sejmu tymczasowe wykonywanie obowiązków Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w razie stwierdzenia przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Przy czym przeszkoda nie jest zdefiniowana, a więc może być nawet natury moralnej (zdrada żony?) oraz brak jest organu mającego inicjować postępowanie, co oznacza, że TK może powyższą kwestię rozstrzygać samodzielnie wtedy, kiedy zechce!
Czy właśnie dlatego PO wraz z PSL i LSD obsadziło TK swoimi, by móc realnie pozbawić władzy PAD, gdy tylko stałby się „hamulcowym” ustaw mających przekształcić Polskę w kraj zwalczający chrześcijaństwo?
Tak przynajmniej twierdzi mój informator.

Powróćmy jednak do 2013 roku.
Co naprawdę działo się wtedy z Polską?
kasetaPamiętamy przecież, że właśnie w lipcu 2013 roku doszło do spotkania w restauracji “Sowa i Przyjaciele” na warszawskim Mokotowie ówczesnego ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką.
W trakcie tej rozmowy Sienkiewicz chciał, aby NBP pomógł w finansowaniu deficytu budżetowego i tym samym pomógł Platformie w trudnych wyborczych latach.
Belka w zamian za to miał żądać głowy ówczesnego ministra finansów Jacka Rostowskiego i nowelizacji ustawy o banku centralnym.

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-tasmy-wprost/nagrania/news-tasmy-wprost-handel-glowa-rostowskiego-stenogram,nId,1442529

Wg mojego informatora rzeczywisty, a nie ten oficjalnie podawany, stan finansów Polski tłumaczy wszystko.

.

Rząd PO-PSL dokładnie zdawał sobie sprawę z tego, że ich trwające 6 lat rządy zakończyły się krachem finansowym Państwa. By odwlec katastrofę zawłaszczono właśnie w 2013 roku kapitał zgromadzony w OFE.
To dało PO-PSL prawie dwa lata.
Ustawa o TK miała im dać dalszą kontrole nad Polską.
Naród przy urnach pokrzyżował te plany.

.
Dzisiaj płacz nad rzekomą utratą demokracji etc. i powoływanie jakichś śmiesznych zrzeszeń (KOD) bezczeszczących symbole lat 1980-tych to tylko zasłona dymna.

Konieczny jest audyt.
I pokazanie Polakom, w jakie zadupie wszechświata wcisnęli nas „nowocześni”.

sony-screen

.

.

Co z tą Polską?

23.11 2015

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
76 komentarze
 

 1. Lancelot Lancelot

  A nie można by w cholerę zlikwidować tej bandy zdrajców czyli TK i wprowadzić ustrój prezydencki? A to gniazdo narodowej zdrady osądzić i posadzić? W końcu jak idziemy na caqłość to nie ma się co certolić z nimi

  0
  • Avatar Marek

   @Lancelot?.. Lancelot?… A dostałeś przepustkę z Tworek? Jak ci się to udało?…

   0
  • Avatar Obrycki Paweł

   Można, ale trzeba najpierw zmienić konstytucję. Drugim rozwiązaniem jest wybór sędziów Trybunału w głosowaniu powszechnym wraz z wyborami parlamentarnymi. W tej chwili Sejm wybiera własnego recenzenta.

   0
 2. lancelot lancelot

  Aby było śmieszniej to cały ten zasrany komuchami Trybunał stanu powinien być natychmiast aresztowany za próbę obalenia ustroju Polski, nie wierzycie? to się przekonajcie: http://eska.salon24.pl/681329,o-naprawie-panstwa-czesc-czwarta

  0
  • lancelot lancelot

   Errata nie Trybunał stanu a Konstytucyjny

   0
   • Avatar boruta

    Najlepiej i TK i Konstytucja oraz twórcy tego kosmicznego oszustwa, oni tak zakombinowali by nikt złodziejom majątku narodowego niczego nie był wstanie udowodnić a przede wszystkim złodziejstwa!

    0
 3. pablo3 pablo3

  Panie Humpty Dumpty, tym razem to ma rece i nogi. dochodzenie poszlakowe nabiera az nazbyt jasnych barw. o to wlasnie chodzilo. jednak, postepujmy bez zbednych nerwow i nadmiernej predkosci. na razie wiekszosc ludzi jest skupiona na widmie walki z islamem lub co najmniej nad kolejnymi zamachami terrorystycznymi. wsciekle, powyborcze ataki mediow “postestablishmentowych”, nastepuja w okresie, kiedy poparcie dla rzadu siega 50%. dlatego, trafiaja w mur. wkrotce tez, powinna zostac przejeta kontrola nad wiekszym osrodkem medialnego przekazu i formowania opinii, wiec atuty zwieksza sie niewspolmiernie. baza spolecznego poparcia wciaz jest bardzo wysoka. nawet, jesli “postestablishmentowcy”, doprowadza w przyszlosci do wyprowadzenia ludzi na ulice, to nie trzeba bedzie siegac po policje. sama ulica, usunie “warcholow” z polskich miast. przede wszystkim pamietajmy o tym, ze obecna wladza, ma wciaz bardzo silny mandat narodu, do sprawowania rzadow.

  0
 4. Avatar Jerzy Wnorowski

  Wszystko w tym wywodzie trzyma się kupy. Ta banda POlszewickich ZOŁZ z “Nowoczesną” i PSL ma swoich ludzi TK i w całym sądownictwie, co wyrażnie widac i czuc przy sprawie Burego. Zapowiada się trudna walka z panami w togach.

  0
 5. Avatar Jerzy Wnorowski

  Wszystko w tym wywodzie trzyma się kupy. Ta banda POlszewickich ZOŁZ z “Nowoczesną” i PSL ma swoich ludzi TK i w całym sądownictwie, co wyrażnie widac i czuc przy sprawie Burego. Zapowiada się trudna walka z panami w togach.
  Jak się nie chce drukowac, to wymyśla się duplikat. Stare, znane metody.

  0
 6. Sędziowie uderzają w Andrzeja Dudę! “Prezydent nie może uwolnić wymiaru sprawiedliwości od sprawowania władzy” http://wpolityce.pl/polityka/272811-sedziowie-uderzaja-w-andrzeja-dude-prezydent-nie-moze-uwolnic-wymiaru-sprawiedliwosci-od-sprawowania-wladzy Ps…Już z dala śmierdzi tu potężną manipulacją! JEST w tytule: “Prezydent nie może uwolnić wymiaru sprawiedliwości od sprawowania władzy” POWINNO być w tytule: “”Prezydent nie może uwolnić wymiaru sprawiedliwości od sprawowania władzy sądowniczej”. Jedno słowo a różnica galaktyczna – nie jest to przypadek, lecz świadome niedomówienie. I tyle. Beneficjenci oszustwa okragłostołowego przechodzą do ataku przeciw legalnym władzom Polski. Niezlustrowani sędziowie, tajni agenci SB, atakują wybranego w demokratycznych wyborach Prezydenta RP. Sędziowie jak i lekarze uważają że są ponad wszelkim prawem nawet Boskim. Uwierzyli, że są bogami. Nie oni pierwsi, nie ostatni. Możemy tylko sie modlić o otrzeźwienie sędziów z pychy. Jak widać i słychać z wszechobecnego ujadania żydolewackiego mainstreamu Polsce potrzebna jest jak powietrze opcja zerowa w tzw. wymiarze sprawiedliwości i mediach publicznych. I odciąć zasilanie GW, TVN i Solsatu. To, co się dzieje to przerasta ludzkie pojęcie. Postżydokomuna i jej pomiot dostaje kociokwiku.Te wszystkie prowokacje mogą się źle skończyć, bo to wszystko zmierza do konfrontacji. Układ wyje obdzierany z władzy. Tak właśnie! PAD pokazał, że wymiar sprawiedliwości to polityczne ramię (gesta)POwskiej sprawiedliwości! W przypadku ministra Kamińskiego zapadł wyrok, choć nieprawomocny, to wyrok i Prezydent skorzystał ze swojego prawa. Sędziowie nie mają prawa podważać Konstytucji. Żydolewactwo w postaci HFPC oraz Sb-cja dały głos. Precz z żydoczerwoną zarazą! HFPC, to przedstawicielstwo żyda Sorosa na Polskę!!! Pozostaje pytanie czy PiS ma siłę i chęć do walki z żyda Sorosem?…Polacy wiedzą, że prawie całe sądownictwo w Polsce to żydoubecka lub postżydoubecka banda. Wymagająca opcji zerowej! Sędziowie uchwalają uchwały ?? !!! Całkiem już pomerdało się w łbach tym postkomuszym ostańcom. Prześwietlić życiorysy tych sędziów i ich majątki i podać do wiadomości publicznej!!!! To są bardziej wywody pseudoprawników, politykierów a nie sędziów, znawców prawa. Podobnie Piotrunio Kładoczny z HFPC. Nie uważali na lekcjach logiki w pierwszej klasie a potem prawa konstytucyjnego w drugiej! Prezydent nie jest władzą tylko li wykonawczą, posiada kompetencje mieszane. Prerogatywa prawa łaski nie może być interpretowana w żadnym wypadku jako władza wykonawcza, to absurd. Skorzystanie z niej w każdym wypadku nakłada obowiązek odpowiedniego działania przez sądy. W wypadku prawa łaski w stosunku do skazanego prawomocnym wyrokiem zawsze jest to umorzenie postępowania wykonawczego. Sędziowie i Piotrunio o tym nie wiedzą czy kpią? W tym przypadku zostaje umorzone postępowanie przed sądem! Proste jak konstrukcja cepa! Do tego dochodzi wykładnia historyczna – monarchowie korzystali z prawa łaski w każdym stadium postępowania! W Polsce nie ma sędziów ( poza nielicznymi wyjątkami ). Są reżymowi funkcjonariusze oddelegowani do walki z Narodem Polskim przez Porozumienie oszustów i złodziei. Te postkomunistyczne dinozaury z immunitetami, jakich w Europie nie ma żaden sędzia, odlecieli totalnie, lustracja majątkowa sędziów i prokuratorów…Zbadać pochodzenie majątków szanownych sędziów-niebożątka !!! I wszystko będzie jasne. Jak najszybciej. Sędziowie potwierdzili pilną potrzebę lustracji swojego środowiska. W przeciwnym razie reformy czeka los taki sam jak sędzi Zbrojewskiej zaszczutej przez kolegów broniących sądowniczej mafii w III RP. Sądy UBekistanu to ostatni relikt stalinizmu ! Mam nadzieję, że tempo zmian nie siądzie, a nawet zostanie teraz ostro przyśpieszone! TK szykuje prawny zamach stanu! Przestrzegam współobywateli. Szykuje się poważna rozróba aby odsunąć PIS od władzy. Okrągłostołowcy nie chcą oddać władzy. Życiorysy wszystkich “autorytetów” III RP są ścisłe powiązane z czasami słusznie minionymi. Wychowali i wykształcili się w komunie, w tym okresie zdobywali swoje tytuły i apanaże. Przy okrągłym stole porozumieli się z działaczami PZPR w temacie podziału wpływów. Polacy !!! Powiedzmy zdecydowane NIE antydemokratycznym demonom z czasów komuny…Spróbujcie zgredy a będziecie mieli ludzi na ulicach, poczucie humoru ma swoje granice więc róbcie tak dalej a skończy się tolerancja dla drani. Jak trzeba będzie wyjdziemy na ulicę zademonstrować akceptację zmian wprowadzanych przez rząd PiS. 90% sędziowskich krzykaczy swoje kariery zaczynali w PZPR. Wyciąć te klany rodzin prawniczych które zrobiły sobie państwo w państwie pozwalniać i zatrudnić nowych ludzi po lustracji inaczej nic się w Polsce nie zmieni. Art. 4 Konstytucji. Władzę w Rzeczpospolitej sprawuje Naród, przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio. Sądy nie są naszymi przedstawicielami, nikt ich nie wybierał. Wybraliśmy Prezydenta. .

  0
 7. Pingback: PO planowało zamach stanu posługując się Trybunałem Konstytucyjnym! | Ciekawe i niesamowite: zdrowie, wiedza, duchowość, psychologia, polityka i gospodarka

 8. Bodnarowi funkcje i zakres obowiązków się POmylił! To kuriozum!
  Na razie Prezydent zręcznie radzi sobie przeciwko intrygantom z PO : RPO zajmuje się sposobem powoływania sędziów TK? Czyżby uważał, że “bycie sędzią TK jest prawem obywatelskim”? To tylko oznacza, jak głęboko Platforma spenetrowała wszelkie urzędy publiczne (i niepubliczne też) swoimi ludźmi. To właśnie PO dokonała zamachu stanu, powołując sędziów, których termin powołania przypadał na nowy Sejm. Jak na razie to uważam że Prezydent Duda bardzo zdecydowanie i nawet dość zręcznie rozgrywa partyjkę przeciwko intrygom platformianym. Zarówno bardzo słusznie odmówił zaprzysiężenia nowych sędziów, jak i świetnie rozegrał sprawę wyjazdu Premier Kopacz na Maltę, a powierzają reprezentowanie Polski w ręce Czechów pokazał dobitnie, że nie zamierza akceptować zdrady sojuszników z Trójkąta Wyszehradzkiego, jakiej dokonał rząd alkoholiczki koślawego 5tego Peronu czyli Kopacz. Adam Bodnar zdobywał wykształcenie m.in. na węgierskiej uczelni założonej przez Georga Sorosa, amerykańskiego filantropa wspierającego homo-lobby. Współpracował też z Robertem Biedroniem, Wandą Nowicką i pomagał Alicji Tysiąc, której sąd odmówił prawa do aborcji. Lista przyjaciół oraz mentorów wiceprezesa zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka jest jednak dłuższa i może budzić niepokój.

  Nowy Rzecznik Praw Obywatelskich współpracował m.in. z Rafałem Pankowskim, lewackim politologiem działającym w Stowarzyszeniu „Nigdy Więcej”, które zajmuje się tropieniem wyimaginowanego faszyzmu w niemal wszystkich działaniach polskiej prawicy. W trakcie studiów wpływ na Bodnara mieli profesorowie otwarcie popierający lewicową ideologię i uznający konieczność wprowadzenia małżeństw homoseksualnych.

  Read more: http://www.pch24.pl

  0
  • Avatar jjh

   wszak to kopacz powierzyla czechom reprezentowanie polski

   nic nie mial do tego prezydent
   przynajmniej oficjalnie

   majac wiekszosc i prezydenta pis nie potrafi rzadzic bez sedziow TK
   to staje sie jakas parodia kompetencji druzyny timurowcow

   0
 9. Avatar Oj!ciec

  Sędziowie trybunału pracowali nad ustawą o Trybunale Konstytucyjnym od 2011
  http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/3F99EFC18D
  W związku z tym na mocy Art. 46 pkt. 1 ust. 4 w powiązaniu z Art.46 pkt.2 ust.2 Ustawy z dn.25.06.2015 o Trybunale Konstytucyjnym podlegają wyłączeniu z orzekania w sprawie zgodności z konstytucją jakiekolwiek ustawy o trybunale konstytucyjnym. Powinni złożyć stosowne wnioski o wyłączenie z postępowania.
  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20150001064
  (W poprzedniej ustawie istniała taka sama regulacja Art.26 pkt.1 ust.2 w powiązaniu Art.26 pkt. 2 ustawy z dn. 01.08.1997 o Trybunale Konstytucyjnym )
  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19971020643&min=1

  0
 10. Avatar Czarna wołga

  A jak to się ma niepokorni do Konstytucji? Gdzie ten zamach.?

  Art. 131. 1. Jeżeli Prezydent Rzeczypospolitej nie może przejściowo
  sprawować urzędu, zawiadamia o tym Marszałka Sejmu, który tymczasowo
  przejmuje obowiązki Prezydenta Rzeczypospolitej. Gdy Prezydent Rzeczypospolitej
  nie jest w stanie zawiadomić Marszałka Sejmu o niemożności sprawowania urzędu,
  wówczas o stwierdzeniu przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta
  Rzeczypospolitej rozstrzyga Trybunał Konstytucyjny na wniosek Marszałka Sejmu.
  W razie uznania przejściowej niemożności sprawowania urzędu przez Prezydenta
  Rzeczypospolitej Trybunał Konstytucyjny powierza Marszałkowi Sejmu
  tymczasowe wykonywanie obowiązków Prezydenta Rzeczypospolitej.

  0
 11. Pingback: PO planowało zamach stanu posługując się Trybunałem Konstytucyjnym! | Wyszperane

 12. Pingback: PO planowało zamach stanu posługując się Trybunałem Konstytucyjnym! – Jarek i Tajemnice Świata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816