POLSKA
Like

PiS czeka aż Tusk się wykrwawi

25/06/2014
775 Wyświetlenia
4 Komentarze
10 minut czytania
PiS czeka aż Tusk się wykrwawi

Jan Rokita „Tak czy inaczej, jest już jasne, że czas rządów Donalda Tuska wyczerpał się definitywnie. Im szybciej on sam to zrozumie, tym łagodniejszy będzie przebieg obecnego kryzysu „…”W każdym demokratycznym kraju ujawnienie takiej rozmowy szefa banku centralnego z ministrem ds. policji i służb specjalnych wywołałoby ciężki kryzys polityczny. Polska nie jest pod tym względem jakimś wyjątkiem „….”Pierwszą polityczną konsekwencją afery jest obnażenie przepaści, jaka oddziela prawdziwe poglądy polityczne ludzi na szczytach władzy od oficjalnej rządowo-platformowej  propagandy. Nie bądźmy dziećmi, każda propaganda jest jakąś postacią zakłamywania rzeczywistości. Tyle tylko, że w warunkach demokracji co innego wiedzieć, że tak właśnie jest, a co innego dać mediom  i opinii publicznej tego jaskrawe dowody „…(źródło )

0


 

Michał Płociński rozmawia z Błażejem Pobożnym „PiS czeka aż Po się wykrwawi „… Błażej Poboży: To taktyka „przyczajonego tygrysa”. PiS ogranicza się w przejmowaniu inicjatywy i czeka, aż Platforma sama się wykrwawi. Być może Prawo i Sprawiedliwość wyciągnęło wnioski z poprzednich afer, gdy bezwzględne atakowanie rządu nie przyniosło oczekiwanych skutków. Widać, 
że PiS nie chce popełnić tych samych błędów co przy pierwszym wniosku o konstruktywne wotum nieufności, gdy wysunęło kandydaturę prof. Piotra Glińskiego. Politycy Prawa i Sprawiedliwości wiedzą, że podobna propozycja szybko zostałaby dziś zdyskredytowana przez inne partie czy komentatorów politycznych. W związku z tym postawili na zakulisowe rozmowy i krótkie komunikaty medialne. PiS rozgrywa dwa pojedynki: jeden z Platformą, a drugi z pozostałymi partiami. „…”W tej bierności PiS wielu komentatorów dostrzega jednak raczej bezradność niż racjonalną strategię. Rzeczywiście, PiS wydawało się zaskoczone aferą, można powiedzieć nawet, że przespało jej początek. Podobny szok można było jednak dostrzec u innych polityków, komentatorów i wyborców. Teraz, gdy wszyscy już z tego szoku wychodzą, zbyt duża aktywność PiS mogłaby zostać odebrana negatywnie. Wszystko dlatego, że premierowi udało się w głównych mediach narzucić odpowiednią narrację. Wydawało się, że kryzys jest dużo poważniejszy, ale Donald Tusk przebił się ze swoim przekazem, że mamy do czynienia z celową destabilizacją państwa. Gdyby teraz PiS przyjęło dużo aktywniejszą postawę, premier – a pewnie i część przychylnych mu komentatorów – przedstawiłby to w taki sposób, że opozycja dąży do destabilizacji i działa na szkodę państwa. Dlatego opozycja woli nie podejmować ryzykownych kroków, lecz czekać, bo może pojawią się kolejne kompromitujące rząd taśmy”...(źródło )

„Nikomu nie uda się zatrzymać polskiego rządu w walce o polskie interesy gospodarcze. Nikt w Polsce nie jest ponad prawem, ani my politycy, ani przedsiębiorcy, ani dziennikarze. Demokracja polega na tym, że rząd polski powołuje naród i Sejm, a nie jacyś przestępcy, czy to krajowi, czy zagraniczni – powiedział dziennikarzom minister, który jest w Brukseli, gdzie odbywa się drugi i ostatni dzień posiedzenia ministrów spraw zagranicznych państw NATO. „….(źródło )

Sprawa zawieszenia norweskich grantów dla organizacji pozarządowych na Węgrzech – po kontroli wszczętej przez rząd Victora Orbana – bulwersuje środowiska lewicowe na całym świecie.Decyzja węgierskiego rządu uderzyła bowiem przede wszystkim w organizacje promujące m.in. homoseksualizm i ideologię gender.”….”Rozdzielaniem funduszy zajmowała się fundacja o nazwie Ökotárs Alapítvány (Fundacja Partnerstwo dla Środowiska), którą wybrało biuro EOG w Brukseli. Rząd Orbána postanowił jednak zmienić sposób obsługiwania pomocy. Od 1 stycznia 2014 r. obowiązki Fundacji Partnerstwo dla Środowiska przejęła inna organizacja non-profit , która – jak sugeruje opozycja na Węgrzech – ma silne powiązania z rządzącym Fideszem. Węgierskie władze przekonują, że Ökotárs Alapítvány źle administrowała funduszami. Według Origo, największego portalu na Węgrzech tarcia pomiędzy rządem Orbána a władzami norweskimi dotyczą tak naprawdę nielegalnego finansowania partii opozycyjnych. Fundusze, które z założenia powinny trafiać do niezależnych organizacji pozarządowych w gruncie rzeczy docierały do organizacji związanych z lewicą.”…”Rozdzielaniem funduszy zajmowała się fundacja o nazwie Ökotárs Alapítvány (Fundacja Partnerstwo dla Środowiska), którą wybrało biuro EOG w Brukseli.
Rząd Orbána postanowił jednak zmienić sposób obsługiwania pomocy. Od 1 stycznia 2014 r. obowiązki Fundacji Partnerstwo dla Środowiska przejęła inna organizacja non-profit , która – jak sugeruje opozycja na Węgrzech – ma silne powiązania z rządzącym Fideszem. Węgierskie władze przekonują, że Ökotárs Alapítvány źle administrowała funduszami. Według Origo, największego portalu na Węgrzech tarcia pomiędzy rządem Orbána a władzami norweskimi dotyczą tak naprawdę nielegalnego finansowania partii opozycyjnych. Fundusze, które z założenia powinny trafiać do niezależnych organizacji pozarządowych w gruncie rzeczy docierały do organizacji związanych z lewicą.”…(źródło )

————
Mój komentarz

Błażejem Pobożny „PiS czeka aż Po się wykrwawi „… ” To taktyka „przyczajonego tygrysa”. PiS ogranicza się w przejmowaniu inicjatywy i czeka, aż Platforma sama się wykrwawi.…………

PiS nie jest tak silny strukturalnie jak się wydawało. W odróżnieniu od Orbana i Fidesz nie potrafił przy użyciu ulicy zdmuchnąć Tuska , rządu Platformy i po czym odnieść druzgocącego zwycięstwa w przyspieszonych wyborach .
Sytuacja PiS jest o tyle bardziej skomplikowana ,że być może istnieją , o czym wspomina Wipler taśmy PiS ( http://naszeblogi.pl/47717-wipler-tasmy-pis-politycy-pis-bywali-w-tych-lokalach )

Jeśli taśmy PiS istnieją , a są na nich kompromitujące rzeczy to PiS powinno otoczyć tych ludzi kwarantanną . Zdobycie władzy w Polsce jest zbyt ważną sprawą , aby przez zaniedbania dopuścić do urzeczywistnienia się przewidywań Wiplera ,że taśmy te zmiotą rząd Kaczyńskiego .

Ponieważ nie udało się obalić PiS owi Tuska z marszu , przy użyciu ulicy inicjatywa znowu jest w rękach może nie tyle Tuska ile ludzi stojących za taśmami . PiS zbyt mało ma w sondażach , co najlepiej świadczy o tym jak Polacy ocenili brak realnej , twardej aktywności PiS ., aby nie bać się rozwoju wypadków w Platformie . Odwołanie Tuska w drodze konstruktywnego wotum nieufności i szybkie rozpisanie przedterminowych wyborów również się PiS owi raczej nie uda

Najgorszym scenariuszem dla PiS jest taki , w którym Tusk jego koteria są zmuszeni do przekazania władzy w Platformie i rządzie , komuś innemu . Nowe twarze , wsparcie reżimowej propagandy , a do tego ujawnienie ewentualnych taśm PiS pozwoli zatrzymać po raz kolejny Kaczyńskiego.

Tusk jest skończony. Taśmy będą wyniszczały jego i jego rząd . Dlatego też najlepszym rozwiązaniem dal PiS jest trwanie Tuska i jego wykrwawienie .

Z tym ,że PiS potrzebuje nowej krwi. Teraz pokazuje wszędzie te same zużyte twarze używające te same medialne sztuczki , powtarzające te sam slogany . Poza tym , czas biegnie nieubłaganie. Kaczyński jest coraz starszy . W Chinach w jego wieku tak wpływowi politycy jak on staja się patriarchami, mentorami , ale technicznie zarządzają partią i państwem młodsi . Dlatego w końcu ktoś musi zacząć rządzić twardą ręką w PiS . PiS musi pokazać sukcesora Kaczyńskiego I mam nadzieję że będzie to Mariusz Kamiński.

Poza tym Pis powinien wydać oświadczenie ,że jego posłowie nie chodzi do tych lokali , w których byli podsłuchiwani politycy Platformy .

Video 2012 rok Grzegorz Braun: Obawiam się, że szykuje się nam Okrągły Stół bis
video Prof. Zbigniew Stawrowski, wykład pt. „Spór o istnienie człowieka – wolność religijna […]”
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitt

Link do Różne takie

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
Rozdziały 1„ Dobre złego początki „ 2 Na końcu którego będzie o bogini Kali „ 3 „Nie należy nerwosolu pić na oko 4 „ O rzeźbie Niosącego Światło 5 „Impreza u Starskiego „ 6 „Tych filmów już się oglądać nie da „

Rozpocząłem pisanie VII rozdziału
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816