Media Watch i recenzje
Like

Pikieta w obronie Polaków w Niemczech

07/12/2014
770 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Pikieta w obronie Polaków w Niemczech

4 grudnia przed placówką dyplomatyczną Niemiec w Gdańsku odbyła się pikieta w związku z negatywnym rozpatrzeniem przez rząd niemiecki wniosku o nadanie Polakom w RFN statusu mniejszości narodowej.Wobec jawnej dyskryminacji naszych rodaków, Liga Obrony Suwerenności po raz kolejny podjęła działania mające na celu zmianę obecnego stanu rzeczy.

0


 

3Pikieta rozpoczęła się o godz. 15.00 odczytaniem przez kol. Roberta Kownackiego stosownego oświadczenia. Następnie głos zabrał Przewodniczący LOS Wojciech Podjacki, który w swoim przemówieniu przypomniał dotychczasowe, organizowane przez nasze ugrupowanie akcje w obronie Polaków mieszkających za granicą. Zaznaczył przy tym, że to na polskim rządzie spoczywa obowiązek dbania o interesy Polaków niezależnie od miejsca ich pobytu, z którego to obowiązku władze w Warszawie ewidentnie się nie wywiązują. Jako kolejny głos zabrał kol. Rafał Żak, poruszając kwestię braku symetrii w stosunkach polsko-niemieckich. Sytuacja Niemców w Polsce oraz posiadane przez nich przywileje nie przekładają się w żaden sposób na los Polaków zamieszkujących terytorium RFN.

 

W pikiecie wzięło udział ponad 20 osób. Na miejscu byli obecni członkowie LOS i klubu „Gazety Polskiej” oraz przedstawiciele mediów. Wystosowane przez Ligę Obrony Suwerenności oświadczenie, z którego treścią można zapoznać się TUTAJ, wrzucone zostało do skrzynki pocztowej konsulatu, ponieważ jego pracownicy odmówili przyjęcia tego dokumentu. Zgromadzenie zakończyło się o godzinie 15.40.

 

O zorganizowanym przez LOS proteście przeczytać można również na stronie Radia Maryja.

 

Z fotorelacją oraz zapisem video przemówienia Wojciecha Podjackiego zapoznać można się TUTAJ.

0

Liga Obrony Suwerenności http://www.lospolski.pl

Polska partia polityczna o profilu patriotycznym.

252 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758