Bez kategorii
Like

Pies który nic nie aportuje

23/12/2012
566 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Wywalony prezes LOT-u naszczekał na ministra i nałgał jak pies w TVN24, podczas kiedy rząd przelał do spółki 400 milionów PLN naszych pieniędzy, aby nie padła. Jesteśmy wszyscy właścicielami LOT-u ale ta przyjemność kosztuje nas już 2 miliardy PLN.

0


Stacja całej prawdy TVN24 zlitowała się nad wywalonym prezesem LOT, Marcinem Pirogiem i urządziła dwa dni temu rozmowy w szoku na kanapie tele-psychoanalizy:

 

www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/odwolany-prezes-lot-straci-w-tym-roku-220-mln-minister-wiedzial-o-wszystkim-od-dwoch-miesiecy,295848.html

 

Były prezes Piróg stwierdził że minister Budzanowski wiedział o czarnej dziurze w LOT już od dwóch miesięcy.Do tego byłprezes Piróg oświadczył że to amerykańscy podatnicy niosą ciężar i ryzyko finansowania Dreamlinerów, co jest kłamstwem. Co prawda amerykański rządowy Ex-Im Bank gwarantuje pożyczki bankowe zaciągnięte przez LOT na zakup Dreamlinerów ale prawdopodobieństwo niespłacenia kredytu przez LOT jest znikome jako że firma jest państwowa i nikt nie pozwoliłby sobie na taki międzynarodowy obciach. A zresztą jeżeli klient nie płaci za samoloty to przejmuje je bank lub sprzedawca i tyle. Pisaliśmy już o tym:

 

monsieurb.nowyekran.pl/post/80180,etiopia-przegonila-polske 

 

To polscy podatnicy niosą na swoich plecach ryzyko LOT a nie amerykańscy. Ministerstwo Skarbu Państwa przelało właśnie 400 milionów PLN na konta LOT, tak aby spółka mogła przeżyc koniec roku. Płacimy my.

 

Ale przy okazji były prezes ujawnił że 300 milionów PLN zostało wpłaconych na konta Boeinga jako zaliczki na 5 Dreamlinerów.

 

Naszym zdaniem wizjonerska strategia byłego prezesa Piróga polegała na olśnieniu towarzystwa spektaklem Dreamlinera na zarządaniu publicznej kasy na fali tego ogromnego sukcesu na kredyt.

 

Temu miała chyba służyć kilkudniowa wycieczka 180 osób do Seattle w USA, za 2 miliony PLN, za co zapłaciliśmy my, podatnicy – udziałowcy. Warto popatrzeć bliżej na listę osób które skorzystały z tych wakacji za nasze pieniądze.

 

Pomyśleć tylko że kilka lat temu, kiedy jeden z poprzednich zarządów LOT uplasowany przez platformersów stracił 200 milionów PLN na słynnych opcjach paliwowych, myśleliśmy że LOT nie może już niżej upaść. Okazało się że może.

 

Polak z PO potrafi.

 

 

Dreamloser – LOT jest specjalistą od spalania pieniędzy podatników

 

  2010 2009 2008
Przychody z działalności podstawowej
(netto ze sprzedaży) (mln PLN)
2 962,99 2 724,1 2 879,8
Wynik na działalności podstawowej
(netto na sprzedaży) (mln PLN)
-163 -220 -109
Wynik netto (mln PLN) -52 -168 -733

 

 

0

Stanislas Balcerac

Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wplywie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polske -- czytaj cala prawde calodobowo -- na www.wsi24.pl oraz Facebook / Goodbye ITI -- i mysl samodzielnie, bez TVN24 !!

676 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758