Bez kategorii
Like

Odzyskujemy Polskę – PRZYTOMNIE!

23/12/2012
317 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Nie marudźcie, chodźcie z nami.

0


 

Podkarpacki Oddział Stowarzyszenia Księgowych

Pan Prezes Krzysztof Cieśla

 

APEL

 

         W związku z zainicjowaną na Podkarpaciu inicjatywą przywrócenia w Kodeksie Spółek istniejącego w powszechniej ustawie handlowej Austro-Węgier „stowarzyszenia do poszczególnych czynności handlowych na wspólny rachunek”, apeluję do państwa o pilne zainteresowanie środowiska podkarpackich księgowych z mającym wejść w życie od dnia 1. stycznia 2013 roku nowym Międzynarodowym Standardem Sprawozdawczości Finansowej nr 11 (MSSF 11). Traktuje on o ewidencji księgowej „wspólnych ustaleń umownych” w tym wspólnych działań i wspólnych przedsięwzięć.

 

         Sprawa jest o tyle pilna, że stworzenie sobie możliwości uczestniczenia we wspólnych ustaleniach umownych wymaga odpowiedniego przystosowania urządzeń księgowych, w tym planów kont i polityki rachunkowości. Otwarcie ksiąg na nowy rok jest odpowiednim momentem, aby to uczynić. Sprawa od strony technicznej nie wygląda na skomplikowaną, ale zachęcam Państwa do podjęcia szkoleń w tym zakresie. Od strony mentalnej jest to przełom w znanym nam klasycznym sposobie prowadzenia biznesu.

 

         Pragnę zaznaczyć, że możecie państwo w decydujący sposób przyczynić się do otwarcia drogi dla powstawania na Podkarpaciu „związków gospodarczych o integracji produktowej” na wzór japońskich keiretsu, koreańskich czeboli, tajwańskich CFB, duńskich klastrów z brokerem sieciowym. Są to organizacje gospodarcze zaliczane do „strukturalnie innowacyjnych”, które dały napęd gospodarkom dalekowschodnim. Nie bez znaczenia jest ich wpływ na kształtowanie się gospodarki lokalnej. Ocenia się, że te „stowarzyszenia do poszczególnych czynności handlowych na wspólny rachunek” mogą sprawić, że na obszarach wiejskich pojawi się dodatkowo około 30 % wartości dodanej. Dla wielu rodzin będzie to życiowa szansa.

 

         Mam jeszcze jedną prośbę. Niestety, pracownik Uniwersytetu Rzeszowskiego, który zabezpieczał stronę księgową projektu, został zwabiony niebotyczną stawką na uczelni w Bielefeld i nie będzie mógł uczestniczyć na zaplanowanym seminarium z podkarpackimi posłami w dniu 14 stycznia. Prosiłbym zatem o wsparcie mnie kimś kto dysponowałby zarówno kompetencją jak i pozytywną energią skierowaną na „spółki dorazowe”.

 

Podkarpacie nie będzie najbiedniejszym regionem w UE, bo taka jest nasza wola.

 

Łączę wyrazy szacunku.

 

Józef Kamycki

Inne zapisy autora:

0

nikander
nikander

Bardziej pragmatyczne niz rewolucyjne mysla wojowanie.

289 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816