PRAWO
Like

Pierwszy sukces rządzących. Komornicy bankrutują

22/08/2013
2217 Wyświetlenia
13 Komentarze
8 minut czytania
Pierwszy sukces rządzących. Komornicy bankrutują

Gdybym z PEWNEGO źródła nie otrzymał tej fascynującej informacji to bym nie uwierzył… W Polsce  bankrutują komornicy ( zamykają kancelarie ) …a to ci heca !..żeby nie powiedzieć jaja…

0


Ci którzy w dobie kryzysu prowadzą (sic!!!)

– ponad PIĘĆ milionów egzekucji… rządzącym gratulacje!

– zablokowali ponad SIEDEM milionów rachunków bankowych… bankierom ucałowania!

– czerpią garściami z windykowanych bezbronnych Polaków pobierając 15% od prowadzonych egzekucji plus koszty dodatkowe. „Sami” zamykają swoje kancelarie i odchodzą w poszukiwaniu pracy.

Przecież POLSKA to jedna duża windykatornia! odliczając małolatów i nieboszczyków na cmentarzach, to praktycznie i statystycznie W KAŻDEJ rodzinie jest 1 do 2 osób z aktualnie prowadzoną egzekucją!

O TAKE POLSKE CHODZIŁO??? Ludzie czy to jeszcze jest normalny kraj czy już dom wariatów?!

Rozumiem, 24 lata temu nie mieliśmy NIC, ale teraz mamy DWA razy więcej! A w TiWi dyskusja o tym, czy władza ma mieć wyłączność na pałowanie obywateli! Gówno prawda, jako prawnik podaję leksykalną wykładnię: osądzeniu podlega tylko nieudany zamach stanu (nieudana rewolucja). Udanych się nie sądzi, nadaje się ordery, tytuły bohaterów i inne zaszczyty.

Jeśli w kraju „tak wspaniale rządzonym”  instytucja komornika sądowego bankrutuje to oznacza, że naród jest na prawdę GOŁY, że nie ma z czego i kogo zaspokoić, zapłacić kosztów prowadzenia kancelarii komorniczej. A są one wcale nie takie małe. Komputery z legalnym oprogramowaniem, lokal, 5-8 pracowników plus ZUS, jakiś samochód + paliwo lub bilety komunikacji, telefony no i znaczki pocztowe po 4,5 zł, że o kopertach nie wspomnę. A tu zakichani Polacy – dłużnicy,  nie śmierdzą groszem i pan komornik nie ma co do gara włożyć, żeby nie wspominać, że głupio jakoś nie zapłacić ZUS-u czy raty leasingowej bo? Kolega komornik zastuka do drzwi Kancelarii Komorniczej.

Ale się porobiło. Rząd pod światłym przywództwem Donalda Tuska lidera NAJLEPSZEJ partii w historii RP czyli Platformy Obywatelskiej zlikwiduje tak nielubianą w społeczeństwie instytucję jaką bez wątpienia jest komornik sądowy. I co powiecie, że ten rząd nie ma sukcesów?

Wiecie co ratuje i utrzymuje przy życiu jeszcze funkcjonujących komorników? Aż głupio to powiedzieć, ale ZUS i KRUS!!! Taka prawda.

Jest w kraju prowadzonych ponad 2 miliony egzekucji przeciwko emerytom i rencistom, którym ZUS i KRUS potrąca 25% ze świadczeń i przesyła do komorników. To jest ten – na razie – pewny grosz, który wpływa na konto komornika, a który daje im szansę nie zdechnąć z głodu.

Tylko zwracam uwagę, że z tej kasy komornik winien zrobić przekaz do wierzyciela A BARDZO CZĘSTO nie przekazuje i sobie przyswaja tę kasę w formie „pożyczki”. Jak zdobędę na egzekucji następne pieniążki to przekaże do banków czy Urzędów Skarbowych i innych. Jest to ewidentne przestępstwo z art. 284 kodeksu karnego (przywłaszczenie). Ewidentne. I co rządzący tego nie wiedzą? WIEDZĄ. Wiedzą, tylko mają też świadomość, że gdyby np. CBA wpadło o poranku do wszystkich kancelarii komorniczych na kontrolę i stwierdziło, że kasa od dłużników przekazana im przez ZUS i KRUS jest „pożyczona” to musieliby pozamykać nieomal wszystkich komorników, a sami zająć ich miejsce i po dniach kilku robić dokładnie to samo. A jeśli ZUS i KRUS  „ograniczy – oczywiście czasowo” wypłatę świadczeń emerytalno-rentowych (nie można tego wykluczyć) to instytucja komornika sądowego pójdzie w zapomnienie !

I kto żyje z ZUS-u i KRUS-u? Komornicy, bo biedni ludzie – dłużnicy, zabierane mają z lichutkiej renty czy emerytury FAKTYCZNIE 45%! Bo? 25% liczone jest od brutto + potrącenia składek!

Pracujący Polak ma wolne od potrąceń egzekucyjnych 1600 zł brutto w roku 2013. A emeryt i rencista NIE MA OCHRONY od żadnej kwoty! Czy nie jest to skur****ństwo? Co na to Trybunał Konstytucyjny? Rzecznik Praw Obywatelskich? Parlament i jego posłowie? Rząd RP? Dlaczego tak nierówne traktowanie OBYWATELI  RP? Pracujący mają ochronę uposażenia w wys. 1600 zł, a emerytowi/renciście zabiera się od każdej kwoty nawet od 450 zł – bardzo częsta – wys. emerytury w KRUS. Czy powodem tej nierówności jest tylko fakt, że pracujący musi się nażreć by tyrać za grosze, a emeryt/rencista może ZDECHNĄĆ, czym  przysłuży się rządzącym, bo Rostowski odetchnie z ulgą?

Mam pełną świadomość, że długi trzeba spłacać, ale NIE ŻYCIEM I ZDROWIEM!! Nie krwią, skrajnym ubóstwem i powolnym UMIERANIEM! Do powstałych długów PRZYCZYNILI się w wielkim stopniu RZĄDZĄCY RZECZPOSPOLITĄ  POLSKĄ!!! To oni SWOIMI do dupy rządami spowodowali, że uczciwie pracujący z otrzymywanych poborów musieli dopożyczać u lichwiarskich banków, by opłacić ratowanie zdrowia, kupić wyprawkę dziecku do szkoły, „opędzić” najpotrzebniejsze potrzeby dnia codziennego.

System sprawowania władzy w RP zdefiniować można li tylko jako PEŁNY WYZYSK! W czasach feudalnych, pracujący tyrał na Pana ok. 100 dni, resztę czasu pracował dla siebie. A dzisiaj ponad 200 dni pracujemy na ” demokratyczny” rząd, a pozostały czas dla siebie. Odlicz czytelniku, ile ci pozostało dni pracy dla ciebie i najbliższej rodziny, nie zapomnij o weekendach, albo zapomnij.

W ramach pozytywnego myślenia i konstruktywnej krytyki chciałbym podpowiedzieć panu Tuskowi i Rostowskiemu, że jest w Polsce nie opodatkowana grupa społeczna, z której dochodu mogą załatać dziurę budżetową, ponoć dużą i stale rosnącą. Tą grupą są kurwy i złodzieje. Jest ich przeogromna ilość więc wpływy z podatku od nich mogą uratować kraj i rząd.

Tylko czy rządzący będą chcieli opodatkować sami siebie? Wątpię!

Przyjdzie nam połknąć nie tylko tę żabę i to już nie aż za tak odległy czas, bo na razie żaba uważa, że wszystko pod kontrolą i sprawy mają się DOBRZE.

Czy muszę Ci czytelniku podpisywać nazwiskiem poniższe zdjęcie?

OBLICZE  P O

 

0

222 Legionista http://www.sklepowicz.com.pl

Prawnik, uczulony na ignorancję sądów i systemu bankowego....

218 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758