Komentarze dnia
Like

Gowin: Przy Platformie zostaną tylko kryminaliści

22/08/2013
720 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
Gowin: Przy Platformie zostaną tylko kryminaliści

Przedsiębiorcy w końcu wyznali się na Tusku , co poświadcza sam Gowin . Ale wyniki Tuska I Platformy pomimo zrujnowania Polski nadal są bardzo wysokie. Ogromne w tym zasługi żelaznego elektoratu Komorowskiego i Tuska . Dlaczego zwykli uczciwi ludzie , oszukani przedsiębiorcy w swej większości chcą głosować na Kaczyńskiego i PiS , a kryminaliści na ….Tuska to chyba oczywiste .

0


Jarosław Gowin „odwraca się od nas dotychczasowy żelazny elektorat: przedsiębiorcy (pod koniec 2011 roku popierała nas połowa spośród nich, dziś – 15 proc”…..(źródło )

„Wybory 2007 rok „76,2 proc. osadzonych w aresztach i zakładach karnych w całym kraju zagłosowało na PO, a 7,6 proc. na LiD; PiS z wynikiem 2,8 proc. znalazło się pod progiem wyborczym – podała rzeczniczka Centralnego Zarządu Służby Więziennej Luiza Sałapa. „…(więcej)

Wybory prezydenckie „W aresztach i zakładach karnych Bronisław Komorowski zdobył 91,9 proc. poparcia. Jego rywal z drugiej tury wyborów prezydenckich, Jarosław Kaczyński, uzyskał 8,1 proc. głosów – podał w poniedziałek Centralny Zarząd Służby Więziennej. „…(więcej )

Wybory 2011 „Wybory w więzieniach wygrała PO z wynikiem 35,6 proc. Drugi rezultat osiągnął Ruch Palikota – 32,2 proc. głosujących. Trzeci wynik miał PiS – 7,5 proc. – to zbiorcze wyniki niedzielnego głosowania w zakładach karnych i aresztach śledczych „….(więcej )

Jarosław Gowin „ O potrzebie partii republikańskiej”……” Wysłuchałem setek rozgoryczonych głosów ludzi, którzy mają nam za złe odejście od odwagi reformowania państwa, poparcia dla wolnego rynku i wspierania przedsiębiorczości. Wielu naszych partyjnych kolegów wspominało, że przystępowali do partii umiarkowania i zdrowego rozsądku, a nie socjaldemokratycznej formacji, która próbuje stać się awangardą obyczajowej rewolucji „…..”„Platforma Obywatelska chce przywrócić blask tradycyjnym ideałom republikańskim. Ideałowi państwa jako dobra wspólnego i skutecznego strażnika sprawiedliwości oraz bezpieczeństwa. Ideałowi obywatela – jako osoby wolnej i odpowiedzialnej za los swój i swojej rodziny” – stanowi deklaracja ideowa Platformy Obywatelskiej uchwalona przez jej Klub Poselski 21 grudnia 2001 roku. Czy Platforma Obywatelska AD 2013 jest partią republikańską? „…..”Kontynuacja kursu antyobywatelskiego jest najprostszą drogą do wyborczej katastrofy w 2015 roku. Polityk zapominający o obywatelach jest skazany na porażkę, jakkolwiek nie byłby potężny. Duch pyszny poprzedza wszak upadek. „…”Z powyższym wiąże się też kwestia ordynacji wyborczej. „Chciałbym, abyście państwo raz na zawsze przyjęli do wiadomości, że okręgi jednomandatowe staną się faktem” – deklarował w 2005 roku z mównicy sejmowej Donald Tusk. Niestety, wprowadzenie wyborów większościowych w 460 okręgach wymaga zmiany konstytucji. Niemniej już dziś Platforma Obywatelska mogłaby zbudować większość, która wprowadzi – wzorem Niemiec, Szkocji czy Nowej Zelandii – tak zwaną ordynację mieszaną. Zwiększa ona wpływ obywateli, a zmniejsza rolę aparatu partyjnego. „…..”Podczas kampanii spotkałem wielu rozczarowanych wyborców Platformy. Szczególnie bolesne jest to, że odwraca się od nas dotychczasowy żelazny elektorat: przedsiębiorcy (pod koniec 2011 roku popierała nas połowa spośród nich, dziś – 15 proc „….”Wśród Polaków powszechne staje się oczekiwanie na zmiany. Kontynuacja polityki ciepłej wody w kranie, narastającego fiskalizmu i etatyzmu nieuchronnie doprowadzą w 2015 roku do zwycięstwa PiS. „…(źródło )

Zyta Gilowska „Dla części ludzi, szczególnie tych, którzy właśnie kończą studia, praca w administracji rządowej, czy samorządowej to jest bardzo dobre miejsce. Tyle, że to jest armia ludzi –z członkami rodzin ponad 3 mln osób– w zasadzie na cudzym utrzymaniu. „….(więcej )
—–
Mój komentarz

Przedsiębiorcy w końcu wyznali się na Tusku , co poświadcza sam Gowin . Ale wyniki Tuska I Platformy pomimo zrujnowania Polski nadal są bardzo wysokie. Ogromne w tym zasługi żelaznego elektoratu Komorowskiego i Tuska . Dlaczego zwykli uczciwi ludzie , oszukani przedsiębiorcy w swej większości chcą głosować na Kaczyńskiego i PiS , a kryminaliści na ….Tuska to chyba oczywiste .

Próbę wyjaśnienia tego podjął się profesor Krasnodębski

Krasnodębski „ Prawdziwą zagadką, do której rozwiązania przydałyby się kompetencje z psychopatologii społecznej, jest fakt utrzymywania się ciągle dużego poparcia dla PO, mimo ewidentnych faktów wskazujących, że mamy do czynienia z rządem, który nie jest po prostu nieudolny na zwykłą polską miarę, ale doprowadza Rzeczpospolitą do stanu zapaści.” …..(więcej )

Gowinowi ciągle się marzy że po klęsce z Tuskiem w końcu założy nowa partię „ Zbieraninę Gowina”. Nie widzi że to co musie wydaje że jest jego niezależnym działaniem jest tylko podrygiwaniem w zależności jakie sznureczki wokół niego zostaną pociągnięte .Ale może się doczeka , że zrobią z niego następce zrobionego w koła ofiarnego Tuska .

Pod spodem film o reprezentantach żelaznego elektoratu Tuska, Sikorskiego . Rostowskiego i…Gowina

video „Najgroźniejsi przestępcy wychodzą na wolność – co dalej? (TVP Info, 28.05.2013) „

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758