NEWS
Like

Petycja do Zespołu Poselskiego n/rz Nowej Konstytucji Sejm RP

18/01/2016
1001 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
no-cover

Szanowni państwo. Moje nazwisko Grzegorz Niedźwiecki, pochodzę z Jeleniej Góry, jestem dziennikarzem śledczym redakcji Barwy Bezprawia i reprezentuję stowarzyszenie Demokracja i Sprawiedliwość. Jestem również członkiem Amnesty International Polska, ale to nie jest powód do dumy, o czym później. Szanowni państwo, układ zamknięty i państwo w państwie to nie są potoczne określenia. To są zbyt delikatne określenia tzw. wymiaru sprawiedliwości oraz organów ścigania. Wierzę, że panowie posłowie z KWW Kukiz’15 nie zorganizowali tej konferencji, żeby mieć na tacy współczesnych żołnierzy wyklętych, tylko żeby zrobić realny krok w kierunku lustracji i reformy III władzy. Jest to niezbędne, bo nie dokonano tego w 89’ roku i przerodziło się to niestety w legalną mafię i wielu stalinowskich funkcjonariuszy. Taka jest tylko różnica między najczarniejszymi […]

0


hqdefault

Szanowni państwo. Moje nazwisko Grzegorz Niedźwiecki, pochodzę z Jeleniej Góry, jestem dziennikarzem śledczym redakcji Barwy Bezprawia i reprezentuję stowarzyszenie Demokracja i Sprawiedliwość. Jestem również członkiem Amnesty International Polska, ale to nie jest powód do dumy, o czym później.

Szanowni państwo, układ zamknięty i państwo w państwie to nie są potoczne określenia. To są zbyt delikatne określenia tzw. wymiaru sprawiedliwości oraz organów ścigania. Wierzę, że panowie posłowie z KWW Kukiz’15 nie zorganizowali tej konferencji, żeby mieć na tacy współczesnych żołnierzy wyklętych, tylko żeby zrobić realny krok w kierunku lustracji i reformy III władzy. Jest to niezbędne, bo nie dokonano tego w 89’ roku i przerodziło się to niestety w legalną mafię i wielu stalinowskich funkcjonariuszy. Taka jest tylko różnica między najczarniejszymi latami PRL, że nie orzekają dziś kary śmierci tylko psychuszki i radykalne represje. W Polsce generalnie nie ma prawa do obrony i realnego nadzoru nad wyrokami bez przyczyny. Nie szanuje się faktów, konstytucji i prawa niższego rzędu, które urzędnicy i funkcjonariusze stworzyli dla siebie a nie dla narodu. Sędziowie i prokuratorzy ślubowali stanie na straży prawa, sumienność, sprawiedliwość, bezstronność i uczciwość, Mają zbiory zasad etycznych. I co? Jeśli ktoś złoży zawiadomienie o przestępstwie jakiegoś obywatela, to prokuratura podejmie dochodzenie, trzy miesiące będzie prowadzić śledztwo i skieruje akt oskarżenia do sądu lub umorzy postępowanie. Jeśli zaś ktoś zawiadomi prokuraturę, że sędzia popełnił przestępstwo poświadczenia nieprawdy z art. 271 § 1 kk lub nadużycia władzy z art. 231 kk, to prokurator zaraz po przesłuchaniu zawiadamiającego odmówi wszczęcia śledztwa. Tak działa solidarność branżowa delikatnie mówiąc. Gdzie tu jest równość wszystkich wobec prawa i realne działania? Nie ma. Temida ma inne prawa i uprawia prywatę, samowolę. Orzekają jak dyktatorzy, dowolnie, umyślnie, robią z ludzi niewolników. Przewlekłość i windowanie kar to ich metoda. Tworzą piramidy kolesi do współudziału w przestępstwach.

W Polsce są obecnie trzy instytucje upoważnione do składania wniosków o kasację nadzwyczajną: Rzecznik Praw Obywatelskich, Prokurator Generalny i od niedawna Minister Sprawiedliwości. Nie trafiają jednak generalnie wnioski do szefów tylko do „wykidajłów”, które odmawiają kasacji nadzwyczajnej. W RPO jest np. pan Krzysztof Marczuk, w PG jest Mirosław Chłopik a w MS jest Waldemer Szmidt. Niestety państwo w państwie rozrosło się poza państwo. Jak ktoś złoży skargę do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, to tam to samo zrobi dziwny Polak Ledi Bianku. Chyba lepiej składać skargi po angielsku lub po niemiecku.

Prawda jest taka, że układ nie jest zamknięty tyko w strukturach instytucji państwa lecz rozszerzony jest o bierne, swoje organizacje społeczne, takie jak Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Amnesty International Polska. Jedna szkoliła obecnego Rzecznika Praw Obywatelskich, druga ma młodych prawników co pracują u Biedroniów a łamanie praw człowieka widzą tylko na Białorusi i w Iranie. Ci prawnicy robią sobie dobre CV zamieniając się stołkami w zarządzie i komisji rewizyjnej. Kiedyś było jeszcze Transparency International Polska, ale jak przewodnicząca Julia Pitera wdrapała się na posła, to organizacja przestała być potrzebna.

Jest kilka rzeczy, które bardzo łatwo można i należy zmienić. Znieść wszelkie immunitety, zlikwidować barierę właściwości, wprowadzić realny nadzór i odpowiedzialność osobistą funkcjonariusza za łamanie prawa. Należy też zrestrukturyzować CBA, CBŚ i IPN. Musi być współczesny IPN, bo zbrodnie komunistyczne nie skończyły się w 90’ roku. Mentalność ludzi nie zmienia się datą.

Dlaczego nie jest dobrze w Polsce? Bo ci co mają sądzić i ścigać oraz nadzorować nic nie widzą, nic nie słyszą i nic nie mówią. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro szykuje ponoć w prokuraturze wydział do ścigania sędziów. Trzymamy go za słowo, a organizacje obrony praw człowieka, trybunał ludowy sami stworzymy. System trzeba zmienić, bo jest głęboko skorumpowany, a konstytucję uczynić pro obywatelską.

 

Dziękuję bardzo Grzegorz Niedźwiecki

0

Socjolog61

http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/

160 publikacje
9 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758