Artykuły redakcyjne
Like

Parlamentarna ustawka. Szopka w Sejmie

25/12/2016
708 Wyświetlenia
4 Komentarze
3 minut czytania
Parlamentarna ustawka. Szopka w Sejmie

Czytam w notce: Posłowie opozycji spędzili wigilię na Wiejskiej: “Posłowie przebywają w parlamencie na zmianę, dzieląc się między sobą sześciogodzinnymi dyżurami.”. Co to może znaczyć? Moim zdaniem znaczy to tyle, że jest dyżurny, który siedzi w Sejmie 6 godzin, a potem wychodzi do domu, a na jego miejsce wchodzi inny, który go zastępuje. A zatem co 6 godzin jacyś posłowie z Sejmu wychodzą, a jacyś inni wchodzą. No ale oni robią tę rozróbę dlatego, że się boją, że jak wyjdą, to nie będą mogli wejść! To jest główny cel całej tej akcji! Jak już tam są, to by ich wyrzucić trzeba użyć przemocy. Aktywna musi być strona usuwająca, a nie tkwiąca. Więc tam tkwią licząc na to, że rozwiązanie przemocowe nie będzie użyte. Ale wyjść mogą w każdym momencie – nikt ich przemocą w środku nie trzyma.

0


Problem w tym, że posłowie nie mogą wejść do Sejmu, gdy tam nie ma obrad, jest noc, Wigilia, święta, niedziela. By wejść musieliby użyć przemocy wobec strażnika, który by ich nie chciał wpuścić. To ten, kto wchodzi, jest wtedy stroną aktywną, to on stosuje przemoc. Ten, kto go nie wpuszcza, po prostu nie otwiera mu drzwi, staje przed nim i go nie przepuszcza – stosuje bierny opór.
Straż marszałkowska musi z Sejmu posłów wypuszczać, ale może ich nie wpuszczać – bo takie polecenie być może dostała od marszałka. Ale poseł może wydać polecenie strażnikowi i ten musi się posłuchać. Więc poseł przejdzie w tę i we w tę. Albo strażnik może nie posłuchać, może mieć większą władzę niż poseł. Może wypuścić, ale nie wpuścić. O tym decyduje prawo – a konkretnie regulamin Sejmu.
No ale jeśli są dyżury, i posłowie wchodzą w tę i we w tę, to jednak prawo jest takie, że poseł może zawsze wejść na teren Sejmu i może nakazać strażnikowi by go wpuścił. W takim stanie ta ich okupacja nie ma sensu.
Jeśli okupacja ma sens, to znaczy, że prawo pozwala strażnikowi nie wpuścić posła do Sejmu. No to jak oni tam wchodzą na te dyżury?
Moim zdaniem ta sytuacja jest absurdalna i jedynym wytłumaczeniem tego jest to, że i ci protestujący, i ci niby mogący zabronić wejścia, są w zmowie. To jest ustawka. Ustawka, w której bierze udział i władza, i opozycja, i PiS, i PO, i Nowoczesna. Oni odstawiają szopkę dla ciemnego ludu, a wy się na to nabieracie. Rządzi POPiS i robi z wami co chce.
To nie oni są idiotami tworząc tę absurdalną sytuację – to wy nimi jesteście emocjonując się tą ustawką i widząc w tej głupiej sytuacji jakąś walkę polityczną. Nie ma walki – to jest wszystko ustawione zgodnie z zasadą: „dziel i rządź”. Podzielili was na pisowców i peowców i dzięki temu łatwiej jest im hodować was jak bydło.
Grzegorz GPS Świderski

Inne zapisy autora:

0

Grzegorz
Grzegorz "GPS" Świderski http://gps65.salon24.pl/

Grzegorz P. Świderski - Sarmata, żeglarz, paleolibertarianin, katolik, informatyk, trajkarz, monarchista. Skrajnie konserwatywny arcyliberał. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję. Mój główny blog jest tu: http://gps65.salon24.pl/

171 publikacje
112 komentarze
 

4 komentarz

 1. Avatar kanton

  Jakiś czas temu w Sejmie był poseł o nazwisku Janowski. Ponieważ zachowywał się trochę dziwnie,,,podskakiwał i takie tam różne rzeczy wyprawiał,,,straż marszałkowska wzięłą posła pod pachy i wyniosła.
  A więc można coś zrobić Wesołego Nowego Roku. :)))..

  0
 2. swiderski a jak ktos ci pokaze na skrzyzowaniu zyg zyg marchewke to tez zobaczysz ustawke.A jak ci w klopie klapa spadnie na …ta to tez ktos na ciebie czyha??

  0
 3. Avatar Ada

  “Polityczny cyrk wymyslili i przeprowadzili…ostatni szkoleni w Maskwie oficerowie /Dukaczewski na 100%/ oficerowi. KOD tez WSI z eSBekami utworzyła. Nałapali też trochę Palaków duraków.

  0
 4. Avatar marek

  Może warto czytać rzeczy pisane przez “wsioka” bo jak to mówią z obfitości serca usta mówią …
  Nie warto czytać ich sługusów bo wypaczą bezrozumnie każdą idee .

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816