ONA I ON
Like

Papież o gejach. Sądzimy- czyny, nie ludzi.

31/07/2013
700 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Papież o gejach. Sądzimy- czyny, nie ludzi.

Lobby gejowskie usiłowało przenicować opinę  Papieża Franciszka jaką wygłosił na ich temat. Kim jestem aby sądzić, mówił papież ale w odniesieniu do osoby człowieczej  ale nie do homoseksualnych czynów które normalna ludzkość potępiała i potępia. Gejlandia usiłowała kuć żelazo póki gorące i jej rzecznicy pobiegli do Kardynała z NYC, Timothy Dolana. Kardynał jest jedną z głownych postaci wspólczesnego Koscioła i był wymieniany jako jeden z głownych kandydatów na papieża. Wiadomo że Nowy Jork to jedno dwu głównych zagłębi gejowskich w USA. Szukali potwierdzenia na słowa Franciszka i znaleźli. Kardynał Dolan potwierdził : Stanowisko Kościoła w kwesti komoseksualnych księży oraz nauka o homoseksualizmie pozostały nie zmienione. Homoseksualiści nie powinni być kapłanami. To że Papież stwierdził ( o księżach gejach) : „kim jestem aby […]

0


Lobby gejowskie usiłowało przenicować opinę  Papieża Franciszka jaką wygłosił na ich temat. Kim jestem aby sądzić, mówił papież ale w odniesieniu do osoby człowieczej  ale nie do homoseksualnych czynów które normalna ludzkość potępiała i potępia.

Gejlandia usiłowała kuć żelazo póki gorące i jej rzecznicy pobiegli do Kardynała z NYC, Timothy Dolana. Kardynał jest jedną z głownych postaci wspólczesnego Koscioła i był wymieniany jako jeden z głownych kandydatów na papieża. Wiadomo że Nowy Jork to jedno dwu głównych zagłębi gejowskich w USA.

Szukali potwierdzenia na słowa Franciszka i znaleźli. Kardynał Dolan potwierdził : Stanowisko Kościoła w kwesti komoseksualnych księży oraz nauka o homoseksualizmie pozostały nie zmienione. Homoseksualiści nie powinni być kapłanami. To że Papież stwierdził ( o księżach gejach) : „kim jestem aby (ich) sądzić” znaczy tyle że osądzi ich sprawiedliwie Bóg.

“Papież  Franciszek byłby pierwsza osobą by powiedzieć, nie jestem od tego aby zmieniać nauki Koscioła-  moim zadaniem jest prezentować je tak jasno jak to możliwe,”   powiedział Kardynał Dolan w odpowiedzi na pytanie. Może jeśli jest  coś nowego , to mógłby to być ton i nacisk”.

Kardynał kontynuował :

„Cóż więc mamy ? Dwa poziomy  lub dwa aspekty nauki Kościoła. Jeden to niemoralność, według spojrzenia Boga, związana z jakąkolwiek pozamalżeńską aktywnością (zdradą)  seksualną kobiety czy mężczyzny znajdujących się w zwiazku zawartym na całe życie, do śmierci. Tego właśnie uczy Kościół.
Drugi aspekt nauki Kościoła  otyczy osoby, indywidualności, poszanowania, godności, miłości   na które on czy ona zasluguje.  i które nie zależą od  czegokolwiek, ani orientacji seksualnej, ani od stanu majatkowego. ani statusu imigracyjnego, ani ilości posiadanych akcji na gieldzie.Nie zależy to  od niczego innego jak tylko od tego, że wszyscy jesteśmy dziecmi Bożymi stworzonymi na Jego obraz i podobieństwo.”

“ Homoseksualizm nie jest grzechem , homoseksualne czyny są grzeszne,” dodał kardynał Dolan.  ” tak samo jak heteroseksualizm nie jest grzechem. ale heterosweksualne czyny poza malżeństwem , w czasie całego pożycia małzeńskiego, związku kobiety i mężczyzny, będą uznane za grzeszne”

” Papież nie mógł tego zrobić ( zmienić tej nauki Koscioła)  stwierdził Kardynał. Jak wiecie papież dziedzicy pewne objawienia i do jego zadań należy strzec ich i je przekazać. To nie pochodzi od niego , nawet nie Kościół to tworzy.  My otrzymaliśmy to od Boga i zostało to objawione w Biblii, jest naturalnym prawem i nie możemy tego zmienić, nawet gdybyśmy zmienić chcieli”

Kardynal Dolan podkreślił , że poprzedni papieże wypowiadali się w podobnym tonie jak Papież Franciszek.

“ Myślę że mamy do czynienia jedynie z innym  tonem i naciskiem” powiedział Kardynał. Widzimy łagodny, miłosierny, wyrozumiały, współczujący ton. To może być coś,co ludzie widzą jakonowe i orzeźwiające. Jeśli ktoś tak nie uważa , to ja nienawidzę tego, że usiluje się rysować karykatury pporzednich papieży którzy nie byli inni”.

           

Tak więc sprawa jest jasna . Nikt nie jest w stanie zmienic praw ustanowionych przez Boga. Małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny a sfera seksualna przynależy wyłącznie małżeństwu i służy przekazywaniu życia.

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758