Globalnie i Lokalnie
Like

Pakt Merkel – Putin, zawarty przeciwko Polsce w dniu 21 sierpnia 2021 roku, wchodzi w fazę realizacji – materiały programowe

07/09/2021
312 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Pakt Merkel – Putin, zawarty przeciwko Polsce w dniu 21 sierpnia 2021 roku, wchodzi w fazę realizacji – materiały programowe

Komisarz Věra Jourová ogłosiła, że Komisja Europejska chce kar finansowych dla Polski za nieprzestrzeganie decyzji w sprawie środków tymczasowych, z 14 lipca 2021 roku, wydanych przez TSUE w związku zarzutami o funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego RP.

0


Komisarz Věra Jourová ogłosiła, że Komisja Europejska chce kar finansowych dla Polski za nieprzestrzeganie decyzji w sprawie środków tymczasowych, z 14 lipca 2021 roku, wydanych przez TSUE w związku zarzutami o funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego RP.

 Wyrok TSUE stwierdza, że polskie prawo w zakresie systemu dyscyplinarnego sędziów jest niezgodne z prawem unijnym. Polska nie podporządkowała się środkom tymczasowych, z 14 lipca 2021 roku, ponieważ TSUE nie jest w stanie wskazać prawnego uzasadnienia, a co najważniejsze, ustrój i zasady działania wymiaru sprawiedliwości nie są przedmiotem uregulowań traktatowych Unii Europejskiej i dlatego są wyłączną kompetencją Państw członkowskich.

Interesujące jest jednak to, że polski rząd nie został o tym uprzedzony, co jest dyplomatycznym zwyczajem, tylko dowiedział się o tym z Twittera. Ten pośpiech Komisji Europejskiej i niespotykana forma działania może świadczyć o tym, że nie chodzi tu o praworządność, tylko jest to kolejny element wojny hybrydowej, którą od pewnego czasu Moskwa, rękami Mińska, prowadzi przeciwko Polsce.

Z historii wiemy, że bliskie kontakty Berlina i Moskwy skutkowały przykrymi konsekwencjami dla Polski. Tak było w 1939 roku (Pakt Hitler-Stalin) i tak może być też teraz. W dniu 21 sierpnia 2021 roku miała miejsce wizyta Angeli Merkel w Federacji Rosyjskiej, podczas której miało miejsce jej spotkanie z Władimirem Putinem. Z punktu widzenia dyplomatycznego wizyta była dość wątpliwa, bo Angela Merkel kończy karierę polityczną, przynajmniej w Niemczech, a Władimir Putin będzie władał do śmierci.

Nie można jednać wykluczyć, że podobnie jak 82 lata temu, doszło do jakiś ustaleń w sprawie przyszłości Polski, a tym razem zostały uzgodnione: “politische Interessen Grenze zwischen Russland und Deutschland” w postaci Paktu Merkel-Putin, w tle z rozliczeniami za Nord Stream 2 oraz ochotą Merkel na stanowisko “króla Europy”.

Ta niezwykła zbieżność antypolskiego kroku Komisji Europejskiej, kierowanej przez Niemcy, z działaniami hybrydowymi Białorusi, kierowanymi przez Moskwę i to na trzy dni przed manewrami Zapad 2021, może świadczyć, że Niemcy przystąpiły do wypełniania zobowiązań Paktu Merkel-Putin. To że jest to realizowane rękami czeskiej przedstawicielki w Komisji Europejskiej Věry Jourovej też wpisuje się w niespotykaną wcześniej napastliwość Czech wobec Polski. O pochodzeniu samej Jourovej Wikipedia dyskretnie milczy. Imię i nazwisko mało czeskie, fizjonomia wschodnioeuropejska, a natura złodziejska (sprawa Budišov). Ogólnie wredny babsztyl.

Źródła

sprawa Budišov: Cedro Magdalena 2021. Pani praworządność: Kim jest Věra Jourová, która stała się twarzą sporu Brukseli z rządem PiS. (https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1450296,vera-jourova-praworzadnosc-czeska-polityk-ke-komisarz.html)
Rycina: Antypolski krok Brukseli. Jourova: Orzeczenia muszą być przestrzegane. „Jesteśmy gotowi do współpracy” – Niezależna (niezalezna.pl) (https://niezalezna.pl/410395-antypolski-krok-brukseli-jourova-orzeczenia-musza-byc-przestrzegane-jestesmy-gotowi-do-wspolpracy)

Inne zapisy autora:

0

Pawel Urbanski
Pawel Urbanski https://albicla.com/NIONPL

https://3obieg.pl/author/kpn-poznan/

92 publikacje
17 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758