Artykuły redakcyjne
Like

Oszustwo. Przedsiębiorco nie płać!

07/07/2014
1437 Wyświetlenia
5 Komentarze
4 minut czytania
Oszustwo. Przedsiębiorco nie płać!

W związku z dochodzącymi do Ministerstwa Finansów sygnałami o próbach wyłudzenia pieniędzy od obywateli,Ministerstwo Finansów przestrzega przed podmiotami rozsyłającymi informacje w celu wyłudzenia pieniędzy za rejestrację w Centralnym Rejestrze Płatników, która ma rzekomo „ułatwić weryfikację wiarygodności płatniczej firmy”.

0


Uwaga na oszustwa. Przedsiębiorco nie płać!

Coraz więcej przedsiębiorców otrzymuje osobliwe wezwania do zapłaty za rejestrację w Centralnym Rejestrze Płatników. Sprawę opisała dziś Rzeczpospolita.

Pismo które dostają sugeruje wyglądem iż dostali pismo z urzędu a opłata jest konieczna. Wspomniana opłata za rejestrację wynosi 195 zł.

To kłamstwo. Niestety wielu przedsiębiorców z całej Polski dało się nabrać na tą sztuczkę. Sygnały o tych praktykach miałem już od tygodnia. Rozmawiałem przez ostatni tydzień z osobami które dostały takie pisma. Postanowiłem pogrzebać w temacie.

Wszyscy przedsiębiorcy podkreślają że byli przekonani że jest to opłata urzędowa, którą muszą uiścić. Podobnie piszą przedsiębiorcy w internecie.

http://forum.wnp.pl/topic/165424-mf-rejestracja-w-krajowej-ewidencji-podatnikow-jest-bezplatna/

Tymczasem jest to zwyczajna oferta handlowa w trybie Art. 66. Kodeksu Cywilnego. Jeśli ktoś zapłacił znajdzie się tylko na jakiejś stronie internetowej zwanej Centralnym Rejestrem Płatników.

Kto za tym stoi?

NOBEL CREDIT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

spółka z o.o. ADRES: Ul. EMILII PLATER 53, 00-113 WARSZAWA, KRS: 457780,

NIP: 5272692658, REGON: 146629414\

Firma Nobel Credit pierwotnie nazywała się Mintan Sp. z o.o i wyniku przekształceń nosi obecnie nazwę Nobel Credit.

Jest wpisana na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego.

35. Mintan Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (obecnie Nobel Credit Sp. z o.o.) KRS 457780 Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów (sprawa przekazana do Prokuratury Okręgowej w Warszawie)

http://www.knf.gov.pl/o_nas/ostrzezenia_publiczne/lista_ostrzezenia.html

Zaalarmowane sprawą Ministerstwo Finansów wydało komunikat.

W związku z dochodzącymi do Ministerstwa Finansów sygnałami o próbach wyłudzenia pieniędzy od obywateli,Ministerstwo Finansów przestrzega przed podmiotami rozsyłającymi informacje w celu wyłudzenia pieniędzy za rejestrację w Centralnym Rejestrze Płatników, która ma rzekomo „ułatwić weryfikację wiarygodności płatniczej firmy”.

Ministerstwo Finansów informuje, że nie utworzyło żadnego Ogólnopolskiego Centralnego Rejestru Płatników.

Ministerstwo Finansów nie pobiera także żadnej opłaty za rejestrację podmiotów w Centralnym Rejestrze Podmiotów – Krajowej Ewidencji Podatników (CRP KEP).

Posprawdzałem troszkę w KRS. Polecam sprawdzić samemu https://ems.ms.gov.pl

Jako wspólnik i członek zarządu jest wpisany 73 letni LEON GAŁKIEWICZ.

Wcześniej we wpisach widniała ROSZKOWSKA PAULINA (rocznik 1984) a wspólnikiem była MCCARTHY & TAGGART spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa.

Wypis z KRS wrzuciłem do pobrania także tu, 

http://www.speedyshare.com/xzvP8/NOBEL-CREDIT-RP-20140707200432.pdf

http://www.sendspace.pl/file/18155423aee351bcae2c3a6/nobel-credit-rp-20140707200432

Zdesperowani przedsiębiorcy piszą „to zwykłe wyłudzenie” „trzeba iść z tym na policję”.

Co trzeba zrobić? Przede wszystkim NIE PŁACIĆ.

Po drugie zgłaszać sprawę na Policję. Wiem jednak,  że nie zawsze stosowne służby chętnie reagują na takie sygnały.

Na koniec, uważam że przedsiębiorcy powinni wykazywać się troszkę większą rozwagą przy płaceniu. Czy każdemu kto zażąda od nas 200 złotych natychmiast je dajemy nie sprawdzając?

Mam nadzieję że sprawą zajmie się Policja. Na liście ostrzeżeń KNF czytam że sprawa jest przekazana do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Ministerstwo Finansów też zamierza powiadomić organy ścigania o tej próbie oszustwa.Warto byłoby także by urzędy przy wpisie o rozpoczęciu działalności gospodarczej do CEIDG ostrzegały przed takimi nieuczciwymi praktykami ze strony innych przedsiębiorców.

0

Kowalsky

82 publikacje
5 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758