Komentarze dnia
Like

Oświadczenie PiS Warszawa w sprawie referendum 13 października

22/08/2013
466 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Oświadczenie PiS Warszawa w sprawie referendum 13 października

Zaplanowane na 13 października referendum w sprawie odwołania Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz to prawdziwe święto obywatelskiej demokracji. Niezależnie od poglądów politycznych przeszło 230 tysięcy Warszawiaków uznało, że blisko 7 lat rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz wymaga natychmiastowej oceny i poparło społeczna inicjatywę referendalną.

0


Możliwe i w demokracji nieuniknione są różnice poglądów co do właściwych sposobów na rozwiązanie warszawskich problemów. Niestety urzędująca Prezydent Warszawy przez wiele lat przekonała Warszawiaków, że w takiej dyskusji nie będzie uczestniczyła, problemów najczęściej nie dostrzega, a jej jedynym dalekosiężnym celem jest trwanie na stanowisku. Dlatego każdy następny dzień, tydzień i miesiąc prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz pozbawia Warszawę kolejnych szans rozwojowych i oddala Stolicę Polski od pozycji wiodącej metropolii Europy Środkowo-Wschodniej.

Z zaskoczeniem obserwujemy apele Hanny Gronkiewicz-Waltz i innych czołowych polityków reprezentujących partię, która mieni się być „obywatelską”, o powstrzymanie się od udziału w referendum. Strach przed demokratyczną weryfikacją i pycha na ogół poprzedzają nieuchronny upadek.

Dziękujemy mieszkańcom Warszawy orasz wszystkim osobom zaangażowanym w akcję zbierania podpisów, która doprowadziła do pierwszego w dziejach Warszawy referendum.

Apelujemy do wszystkich Warszawiaków, którym leży na sercu dobro naszego miasta o udział w referendum. Głos wrzucony do urny 13 października może być indywidualną czerwoną kartką dla Prezydent Warszawy, albo wyrazem poparcia dla jej działań. Z całą pewnością będzie jednak głosem za demokracją.
Warszawa, 21 sierpnia 2013 r.

 

Prawo i Sprawiedliwość

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Redakcja 3obieg

8 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816