Bez kategorii
Like

Ostatnie podrygi zdychajacej ostrygi

23/01/2013
375 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Cnota stracona- ciąży nie będzie.

0


 

1)     Istnieją proroctwa samospełniające się. Wyobraźmy sobie bank, który ogłasza, że utracił płynność finansową i w związku z tym prosi klientów o większe wpłaty. Taki bank zbankrutuje  …..jak w banku. Dlaczego mam ratować właściciela banku, którego nie znam? – myśli sobie przeciętny klient. Może rozproszył kasę na panienki albo na nietrafione kredyty dla kumpli.

 Pozostaje otwartym pytanie: dlaczego właściciel w podręcznikowy sposób prowokuje     upadek swego przedsięwzięcia?. Przecież wiadomo, że funkcjonowanie banku oparte jest tylko na zaufaniu. Niemądry – czy ktoś mu kazał?

2)     Istnieją gry o sumie zerowej. Pewna moja koleżanka, gdy przegrała na giełdzie zwróciła się, wielce oburzona, do wspólnego znajomego, analityka giełdowego.

„A gdy pani wygrywała, czy myślała pani o tych co przegrali, o biednych staruszkach, które straciły swą emeryturę?”- zapytał znajomy i odmówił pomocy.

Ktoś musi stracić, żeby zarobić mógł ktoś. Nie ma się o co obrażać . Ktoś musi czuwać, żeby spać mógł ktoś. To są zwyczajne dzieje.

Pozostaje pytanie kto spał i kto czuwał?

 

3)     Istnieją stany nieodwracalne. Inaczej mówiąc: cnota stracona- ciąży nie będzie, chyba, że In Viritimo.

A wydawało nam się, że jesteśmy przy nadziei .Czy była to ciąża urojona?

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Iza

181 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816