Bez kategorii
Like

Ostatnia walka Muhammada Ali

12/04/2011
388 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

On nigdy się nie poddaje, będzie walczył aż do ostatniego tchu – powiedział jeden z przyjaciół Muhammada Ali. Walka jest coraz trudniejsza. Być może ostatnia gala „Celebrity Fight Night” była czymś w rodzaju pożegnania mistrza z przyjaciółmi.

0


69-letni Muhammad Ali spotkał się ze swoimi przyjaciółmi ze świata show-biznesu na gali w Phoenix 19 marca. Jak zwykle chodziło o zbieranie datków na rzecz walki z chorobą Parkinsona, na którą cierpi legendarny pięściarz. Patrząc na słabnącego z miesiąca na miesiąc Alego trudno oprzeć się wrażeniu, że było to spotkanie szczególne. – Być może ostatnie – stwierdził na łamach magazynu „Globe” jeden z przyjaciół mistrza ringu.

Halle Berry, Robert De Niro, Kevin Costner, Billy Crystal i inni byli bardzo przejęci widokiem schorowanego gwiazdora. Większość z nich nie potrafiła wypowiedzieć żadnego słowa. Muhammad Ali wyraźnie przegrywa walkę z chorobą, coraz bardziej cierpi, jego organizm jest wyniszczony. Przez całą dobę wymaga opieki, jest karmiony, myty, zawożony do toalety.

Jeszcze dwa lata temu, podczas swoich 67. urodzin Ali był w dobrej formie, pozował do zdjęć z Beyonce. Tym razem mistrz przykuty był do wózka i jedyne co przyjaciele mogli zrobić, to zebrać jak najwięcej pieniędzy na walkę z chorobą Parkinsona. Tego dnia dla Muhammad Ali Parkinson Center zgromadzono 6,6 miliona dolarów.

Fot. Getty Images

Inne zapisy autora:

0

Sundance

Nie tylko o sporcie - w blasku slonca, bez sciem i mrocznych tajemnic.

83 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758