HYDE PARK
Like

Orban tylko czeka na dojście do władzy Kaczyńskiego

07/05/2014
1112 Wyświetlenia
3 Komentarze
26 minut czytania
Orban tylko czeka na dojście do władzy Kaczyńskiego

2014 rok „Viktor Orbán udał się do Warszawy zaledwie kilka godzin po tym, gdy zgodnie z konstytucją prezydent János Áder złożył mu jako szefowi zwycięskiego ugrupowania oficjalną propozycję utworzenia nowego gabinetu rządowego. „….(źródło

2010 rok „„Premier Węgier Viktor Orban z pierwszą zagraniczną wizytą przyjedzie do Warszawy – poinformował „Rz” nowy wicepremier i prawa ręka przywódcy Fideszu Tibor Navracsics, który od dawna za tym lobbował”…” – To nasz moralny obowiązek wobec Polski – naszego tradycyjnego sojusznika – uważa Navracsics. Zarówno on, jak i nowy szef węgierskiej dyplomacji Janos Martonyi chcą, by Węgry ożywiły swoje relacje z Polską.” …(więcej

0


 

)
„Szef węgierskiego rządu Viktor Orban zadeklarował po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem w Warszawie poparcie dla polskiego projektu unii energetycznej. Tusk przekonywał, że współpraca polsko-węgierska może przyczynić się do rozładowania kryzysu ukraińskiego. „…”Orban ocenił, że polski projekt unii energetycznej to „wielka inicjatywa”. „Popieramy tę inicjatywę; myślę, że będzie to istotny temat następnego spotkania w ramach Grupy Wyszehradzkiej” – powiedział. Jak podkreślił, Węgry popierają „strategię energetyczną premiera Tuska”. „Każda propozycja, która ma na celu przełamanie monopolu energetycznego, może liczyć na nasze wsparcie” – zapewnił węgierski premier. „….”Orban zgodził się z szefem polskiego rządu, zaznaczając, że polityka energetyczna na Węgrzech to nie kwestia emocji czy kwestia polityczna, ale „po prostu twarda rzeczywistość”. „Sytuacja na Węgrzech wygląda tak, że albo utrzymujemy stosunek energii elektrycznej wytwarzanej w elektrowni jądrowej, to jest 40 proc. całości, albo jeśli tego nie zrobimy, to musimy zwiększyć import gazu z Rosji, więc jeśli ktoś na Węgrzech chce zmniejszyć uzależnienie od gazu, to musi być zwolennikiem elektrowni jądrowej” – powiedział premier Węgier.Podkreślił, że jego rząd prowadzi politykę na rzecz „zmniejszenia znaczenia rosyjskiego gazu w gospodarce energetycznej Węgier”……(źródło )

„Pierwszą oficjalną wizytę w nowej kadencji premier Węgier złoży w Polsce
Urząd premiera Węgier poinformował o planach Viktora Orbána rozpoczynającego właśnie swoją trzecią kadencję w roli szefa rządu (po pierwszej w latach 1998-2002 i drugiej od roku 2010 do tegorocznych, znów wygranych wyborów parlamentarnych na początku kwietnia). Bertalan Havasi, szef biura prasowego premiera poinformował, że Viktor Orbán w swoją pierwszą zagraniczna podróż nowej kadencji uda się w przyszły poniedziałek do Warszawy.”…”Kolejną wizytę premier Węgier złoży w Berlinie, gdzie 8 maja wraz z szefem Komisji Europejskiej Manuelem Barroso, przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Martinem Schulzem i kanclerz Angela Merkel będzie brał w konferencji organizowanej przez niemiecką stację radiową WDR. Konferencja ma być przy okazji dobrym pretekstem do rozmów w cztery oczy z szefową niemieckiego rządu. „...(źródło)

„Miłośnicy „ziela” mają już oficjalnie swój „raj na ziemi”. Prezydent Urugwaju podpisał właśnie ustawę legalizującą produkcję i sprzedaż marihuany, donosi serwis AP.”…”ose Mujica, prezydent tego południowoamerykańskiego kraju, który był jednym z pomysłodawców projektu, złożył podpis pod dokumentem, który zezwala na produkcję i sprzedaż narkotyku pod nadzorem organów państwowych. Wśród głównych przyczyn stworzenia projektu przez rząd z Montevideo było odebranie tego bardzo rentownego biznesu z rąk grup przestępczych oraz obniżenie kosztów związanych z walką z nielegalnym handlem narkotykami. Specjaliści oceniają, że legalny dostęp do marihuany pozwoli odciągnąć ludzi od tzw. twardych narkotyków.
Według przyjętego dokumentu, obywatele Urugwaju i osoby stale mieszkające w tym kraju, mające ukończone 18 lat będą mogły legalnie dokonać zakupu 10 gramów marihuany tygodniowo. Będą musiały jednak być wpisane do specjalnego rejestru.”…(źródło )

Budżetówka zarobki „Przeciętnie zarobki w sektorze przedsiębiorstw w 2013 r. były o ok. 21 proc. wyższe niż pięć lat wcześniej. W tym samym czasie płace w całej sferze budżetowej zwiększyły się ok. 29 proc. – wynika z ostatnich danych GUS. Dziś w budżetówce zarabia się miesięcznie o 161 zł więcej niż w firmach, gdy jeszcze w 2008 r. było to średnio o 90 zł mniej. „…(źródło )

Arkady Rzegocki „Polska to nadzieja dla wszystkich małych krajów” –  prezydenta Estonii, Toomas Hendrik Ilves wezwał  ostatnio Polskę do odegrania większej roli w UE i NATO, do wzięcia na siebie roli przywódczej w regionie. „….”Polacy są jedynym dużym narodem, który miał te same doświadczenia historyczne co inne państwa Europy Środkowej i Wschodniej. Lepiej widzą  zagrożenia, powinni więc wziąć na siebie odpowiedzialność za cały region leżący od stuleci miedzy „młotem (czasem sierpem) a kowadłem„. „…..”Fakt, że znacząca część Polaków nie uznaje III RP za własne państwo wskazuje na istnienie jakiegoś ważnego mankamentu, istotnego braku. „….”Skąd ten – nazwijmy rzecz wprost – krzyk rozpaczy przywódcy Estonii?  Ilves nie ukrywa, że jego wystąpienie miało ośmielić (dosłownie) polskie elity i społeczeństwo do prowadzenia bardziej ambitnej polityki. „…..”Dla „Frondy” prezydent Węgier Viktor Orbán stwierdził: „Kiedy w lewicowej prasie węgierskiej czytam krytyki pod adresem Polski, że ma aspiracje, by na nowo stać się regionalną potęgą Europy Środkowej, to wtedy głośno mówię do siebie: No wreszcie!”. ……”Od lat 90. wyrażane były podobne oczekiwania kierowane przez m.in. pełniących najwyższe stanowiska Węgrów, Rumunów, Chorwatów czy Słowaków. „…(więcej )

Macierewicz „Lech Kaczyński, mimo problemów, z jakimi musiał się borykać, był samodzielnym politykiem i skutecznie bronił suwerenności państwa. I dlatego uważam, że był najwybitniejszym polskim prezydentem. „….”Moim zdaniem Lech Kaczyński był najwybitniejszym prezydentem w dziejach Polski. Największym sukcesem jego prezydentury było zbudowanie sojuszu państw i narodów Europy Środkowej. Wcześniej ideę porozumienia państw położonych między Rosją a Niemcami propagował Józef Piłsudski – uniemożliwiła wówczas jej realizację słabość Polski i sytuacja geopolityczna. Te okoliczności zmusiły nas do zawarcia traktatu ryskiego po wojnie polsko-bolszewickiej. Oznaczało to rezygnację z programu budowy szerokiego porozumienia Europy Środkowej. W latach 40. wrócił do tego pomysłu, choć w innym zakresie, Władysław Sikorski. Dziś jest oczywiste, że budowa sojuszu w Europie Środkowej to nasza racja stanu. Prezydent Lech Kaczyński ideę przekształcił w realny projekt polityczny. Dzięki sprzyjającym warunkom gospodarczo-politycznym udało się to przeprowadzić w ciągu czterech lat, a więc błyskawicznie. Z tej koncepcji dzisiaj pozostały tylko drzazgi, ale mam nadzieję, że dzięki solidnym fundamentom narodowym, kiedy zmieni się władza w Polsce, będzie można do niej powrócić. Sojusz środkowoeuropejski w porozumieniu ze Stanami Zjednoczonymi jest fundamentem polskiej racji stanu „….(więcej )

grudzień 2010 Victor Orban „Przyjaźń polsko-węgierska oparta na istniejącej od zarania dziejów solidarności między naszymi narodami może być traktowana jako ideowy pierwowzór Unii Europejskiej – pisze premier Węgier „Najważniejszy wspólny interes Europy Środkowej ma jednak wymiar nie tyle regionalny, ile kontynentalny. A jest nim wzmocnienie Unii Europejskiej jako całości, uczynienie jej bardziej przyjazną oraz zapewnienie jej bezpiecznego rozwoju w zmieniającym się świecie. Również dlatego na węgierską i polską prezydencję spada ogromna odpowiedzialność. „..
„Nadchodzi rok Europy Środkowej w Unii Europejskiej. W pierwszej połowie 2011 roku Węgry, a w drugiej Polska obejmą prezydencję Rady Unii Europejskiej. W tym samym czasie Litwa będzie przewodziła Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, a Ukraina Komitetowi Ministrów Rady Europy. „….„Dlaczego Europa Środkowa jest dla nas ważna? Przede wszystkim dlatego, że ją kochamy. Region ten jest większą ojczyzną, zarówno dla nas, Węgrów, jak i pozostałych narodów zamieszkujących te tereny. Stąd bierze się naturalne dla nas, Węgrów, uczucie, że w Polsce czujemy się znacznie bardziej u siebie niż w innych rejonach świata. Między krajami Europy Środkowej jest bowiem pewne podobieństwo, mieszkające na tym obszarze narody tworzą wspólnotę i jako jej członkowie – jak zwykło się mówić – „rozumieją się w pół słowa„.”…”Pewne natomiast jest to, że zawierane są nowe porozumienia i sojusze, a ten proces daje nam, narodom środkowoeuropejskim, wielkie możliwości. Cały region może zostać dowartościowany, jeśli zdołamy sprostać temu procesowi i wystąpić w jego ramach jako inicjatorzy.”…” Niewiele jest przykładów współpracy międzynarodowej, które mogłyby się poszczycić tyloma sukcesami, co Grupa Wyszehradzka. „…”Ważne Partnerstwo Wschodnie”Ważną dla nas wspólną sprawą jest los naszych sąsiadów na Wschodzie – a zatem także dotycząca ich inicjatywa UE, czyli Partnerstwo Wschodnie. Ten program unijny daje niezwykłą możliwość wydobycia naszych wschodnich sąsiadów z mroków zapomnienia w unijnej świadomości. Stawką jest możliwość stworzenia poprzez inicjowane także przez nich projekty wspólnej (a więc także razem z nimi) wizji UE w odniesieniu do Ukrainy, Mołdawii i Białorusi oraz trzech państw kaukaskich. W tej sprawie interesy państw środkowoeuropejskich – a zwłaszcza Węgier i Polski – są zbieżne. Dochodzi do tego kwestia dotycząca także całej Unii – za sprawą przewodnictwa UE stronie węgierskiej i polskiej przypadła istotna rola w dynamizacji tego programu. „…”Na koniec Premier Węgier przestrzega Polskę  słowami „Na razie warto zachować w pamięci słowa XV-wiecznego kronikarza Jana Długosza, który – być może jako pierwszy w historii – w pełni świadomie pisał o przyjaźni polsko-węgierskiej. Przytoczył on słowa wypowiedziane ponad 1000 lat temu przez papieża Sylwestra II, który przekazując przedstawicielowi narodu węgierskiego klejnoty koronne, podobno napomniał stojących przed nim posłów polskich i węgierskich, by póki świat światem ich narody żyły w przyjaźni, wzajemnie się wspierając, bo gdyby którykolwiek z nich chciał przyczynić się do zguby drugiego, także na siebie ściągnie nieszczęście „ ( więcej )

Premier Węgier Wiktor Orban mówił, żebez wielkiego poparcia Polski, Węgry nie byłyby wolnym krajem. Przypomniał, że Polacy dali światu papieża i „Solidarność”, a przez to wolność i niezależność poglądów.Szef węgierskiego rządu mówił, że rozpoczyna się nowy i nieznany rozdział w historii ludzkości i obawiamy się, że możemy utracić wartości, które są tak ważne dla nas. Wiktor Orban mówił, że Węgrzy życzą Polakom: niech pan Bóg da wam dużo siły, zdrowia, niech da dobrych sąsiadów, sprawdzonych partnerów, dużo dzieci i dużo pracy, która będzie miała owoce i sens. „…..( więcej )

Orban „„Chrześcijańska Europanie pozwoliłabycałym krajom utonąć w niewolniczych długach”…”Zanim jakiekolwiek odrodzenie gospodarcze będzie możliwe,Europa musi wrócić do chrześcijaństwa”……”powiększający się kryzys w Europiema swoje źródła duchowe, a nie ekonomiczne.„…”aby przezwyciężyć kryzys i ocalić Stary Kontynentod zapaści gospodarczej, moralnej i społecznej, potrzebna jest odnowa kultury i polityki w oparciu o wartości chrześcijańskie„…”wartościami, które zawsze napędzały gospodarkę europejskąbyły spójność, rodzina, praca i zaufanie. „….”Europa zarządzana zgodnie w wartościami chrześcijańskimi odrodzi siꔄ…..”przed ReformacjąKościół był przeciwny lichwie–praktyce, która zdaniem tego protestanckiego polityka w dużej mierze przyczyniła siędo masowych, niemożliwych do spłacenia długów w wymiarze narodowym i indywidualnym.” ( http://naszeblogi.pl/40234-jurek-sojusz-chrzescijanskich-panstw-kaczynskiego-i-orbana )

Victor Orban „Najważniejszy wspólny interes Europy Środkowej ma jednak wymiar nie tyle regionalny, ile kontynentalny. A jest nim wzmocnienie Unii Europejskiej jako całości, uczynienie jej bardziej przyjazną oraz zapewnienie jej bezpiecznego rozwoju w zmieniającym się świecie. Również dlatego na węgierską i polską prezydencję spada ogromna odpowiedzialność. „..
„Nadchodzi rok Europy Środkowej w Unii Europejskiej. W pierwszej połowie 2011 roku Węgry, a w drugiej Polska obejmą prezydencję Rady Unii Europejskiej. W tym samym czasie Litwa będzie przewodziła Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, a Ukraina Komitetowi Ministrów Rady Europy. „….„Dlaczego Europa Środkowa jest dla nas ważna? Przede wszystkim dlatego, że ją kochamy. Region ten jest większą ojczyzną, zarówno dla nas, Węgrów, jak i pozostałych narodów zamieszkujących te tereny. Stąd bierze się naturalne dla nas, Węgrów, uczucie, że w Polsce czujemy się znacznie bardziej u siebie niż w innych rejonach świata. Między krajami Europy Środkowej jest bowiem pewne podobieństwo, mieszkające na tym obszarze narody tworzą wspólnotę i jako jej członkowie – jak zwykło się mówić – „rozumieją się w pół słowa„.”…”Pewne natomiast jest to, że zawierane są nowe porozumienia i sojusze, a ten proces daje nam, narodom środkowoeuropejskim, wielkie możliwości. Cały region może zostać dowartościowany, jeśli zdołamy sprostać temu procesowi i wystąpić w jego ramach jako inicjatorzy.”…” Niewiele jest przykładów współpracy międzynarodowej, które mogłyby się poszczycić tyloma sukcesami, co Grupa Wyszehradzka. „…”Ważne Partnerstwo Wschodnie”Ważną dla nas wspólną sprawą jest los naszych sąsiadów na Wschodzie – a zatem także dotycząca ich inicjatywa UE, czyli Partnerstwo Wschodnie. Ten program unijny daje niezwykłą możliwość wydobycia naszych wschodnich sąsiadów z mroków zapomnienia w unijnej świadomości. Stawką jest możliwość stworzenia poprzez inicjowane także przez nich projekty wspólnej (a więc także razem z nimi) wizji UE w odniesieniu do Ukrainy, Mołdawii i Białorusi oraz trzech państw kaukaskich. W tej sprawie interesy państw środkowoeuropejskich – a zwłaszcza Węgier i Polski – są zbieżne. Dochodzi do tego kwestia dotycząca także całej Unii – za sprawą przewodnictwa UE stronie węgierskiej i polskiej przypadła istotna rola w dynamizacji tego programu. „…(więcej )

—————-
Mój komentarz

Wiktor Orban „– Mamy nadzieję, że, z Bożą pomocą,nie będziemy musieli w miejsce demokracji wymyślać innych politycznych systemów, które należy wprowadzić, aby nasza gospodarka przeżyła „…(więcej )

Orban „Kiedy w lewicowej prasie węgierskiej czytam krytyki pod adresem Polski, że ma aspiracje, by na nowo stać się regionalną potęgą Europy Środkowej’, to wtedy głośno mówię do siebie: ’No wreszcie!’.” Orban powiedział wówczas, że najbliższe dziesięć lat chciałby poświęcić budowaniu wspólnoty środkowoeuropejskiej, w której pierwsze skrzypce grałaby Polska – jako przywódca i organizator wspólnej strefy interesów państw położonych między Rosją a Niemcami. „…..(więcej )

Friedman „Aby zacząć myśleć o polskiej strategii, musimy pamiętać, że w XVII wieku Polska, w unii z Litwą, była jednym z głównym mocarstw europejskich „ ( http://naszeblogi.pl/35483-prezydent-estonii-polska-musi-byc-przywodca-europy-srodkowej )

Marek Jurek „Atak Parlamentu Europejskiego na Węgry jest uderzeniem w takie wartości, jak suwerenność państw członkowskich UE czy prawa rodziny. Odpowiedzią na to może być tylko budowanie silnej opinii chrześcijańskiej w Europie, niezbędnej do prowadzenia polityki opartej na chrześcijańskich wartościach. Polityki takiej, jakiej uczył nas bł. Jan Paweł II. „…”Europejska opinia publiczna dostaje jasny sygnał – próby opierania polityki na chrześcijańskich wartościach, jak uczynił to Viktor Orbàn na Węgrzech, są w UE nieakceptowalne. „….”Polski rząd powinien z góry zapowiedzieć, że nie wyrazi zgody na żadne działania wymierzone przeciw Węgrom. Więcej – polska dyplomacja powinna aktywnie zachęcać inne państwa w Europie do zajęcia podobnego stanowiska, odwołując się do wszystkich wartości zakwestionowanych przez autorów antywęgierskiego raportu: suwerenności państw członkowskich Unii, wolności podatkowych, praw rodziny. „…(więcej )
………………………….

Przyjazd Orbana do Tuska w parę godzin po zaprzysiężeniu nie był przypadkiem .Wizyta ta jest związana z węgierską racją stanu , z geopolitycznymi założeniami polityki Orbana Dla Orbana ten symbol był tak ważny ,że pomimo tego ,że wizyta praktycznie nie miała żadnego znaczenia zdecydował się rozdrażnić Niemcy i samego Tuska ,któremu nie na rękę jest afiszowanie się z Orbanem i jego jawnym dążeniom do zbudowania strategicznego sojuszu z Polską .;
Orban, to mąż stanu ,który stara się zbudować nowe Węgry w zbliżającym się świecie upadku ustroju politycznej poprawności .
Po pierwsze nie należy bagatelizować słów Orban o możliwości wprowadzenia rządów autorytarnych an Węgrzech Te słowa mają drugie dno , Orban mówi między wierszami swoim zwolennikom ,że wierzy w to co robi i użyje wszystkich środków , włącznie z likwidacją fasadowej demokracji , aby to osiągnąć . Jest to bardzo ważne ,aby przywódca wierzył w to co chce zrobić i że jego zwolennicy wierzą mu ,że chce zdobyć władzę, ją utrzymać i przeprowadzić zmiany .
Orba chce oprzeć aksjologię nowych Węgier na chrześcijaństwie . Jest ta bardzo ważne, bo gdy mąż stanu idzie po władzę, być może autorytarną, muszą istnieć ograniczenia. Orban wprowadzając invocatio dei do konstytucji daje gwarancję Węgrom ,że boi się Boga i że władzy swojej nie użyje przeciwko człowiekowi ,istocie ludzkiej i prawu naturalnemu .

Orban czeka i wszystko przygotowuje na czas dojścia Kaczyńskiego do władzy i budowy silnego ,ścisłego sojuszu politycznego i gospodarczego z Polską. Proszę zwrócić uwagę na fakt ,że Orban rozbudowuje potencjał swoich elektrowni jądrowych o kilkadziesiąt procent więcej niż wynoszą węgierskie potrzeby . Czyżby Orban już wkalkulował kolaboracyjna w stosunku do Niemiec politykę Tuska, która wpędza Polskę w pułapkę energetyczna i budował nadwyżki energii, które maja pomoc przetrwać sojuszowi polsko węgierskiemu .

Mało kto zdaje sobie sprawę jak ważna dla Polski jest ta wydawało się z pozoru bezowocna i niepotrzebna wizyta Orbana w Polsce .
Ciekawe o czym Tusk rozmawiał prywatnie z Orbanem . Może Tusk opowiadał swojemu węgierskiemu gościowi o tym jak fajnie jest kiedy żona chwali się publiczne że mężowi przyprawiła rogi, czy może o technikach seksualizacji dzieci w szkołach . Tym bardziej doceńmy poświęcenie Orbana, który musiał męczyć się parę godzin z naszym głąbem intelektualnym .

video GDAŃSKI KLUB MYŚLI POLITYCZNEJ – Wykład o Mitteleuropie – dr Izabela Gaworowska-Burzyńska
video Raport Cztery lata po Smoleńsku w klubie Ronina
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitt

Powiadomienia o kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska „
Zapraszam do przeczytania pierwszego rozdziału mojej książki
„Klechda Krakowska „ Rozdział pierwszy „ Dobre złego początki „
Klechda Krakowska Rozdział drugi „ Na końcu którego będzie o bogini Kali „
Klechda Krakowska Rozdział III „Nie należy nerwosolu pić na oko „

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758