POLSKA
Like

Obywatele i funkcjonariusze

29/04/2013
784 Wyświetlenia
10 Komentarze
4 minut czytania
Obywatele i funkcjonariusze

Pan europoseł Janusz Wojciechowski bardzo słusznie w swojej ostatniej notce blogowej zaapelował: odróżniajcie, na litość boską, funkcjonariuszy od obywateli! Zauważył bardzo słuszną i oczywistą sprawę, że nie powinno być wolno testować i prowokować obywateli, nie wolno zastawiać pułapek na obywateli, nie wolno nas kontrolować na chybił trafił podejrzewając, że jesteśmy przestępcami. Ale wszystko to wolno robić, i powinno się robić, w stosunku do funkcjonariuszy państwa. Funkcjonariuszy wolno testować i wolno ich prowokować, wolno na nich zastawiać pułapki, wolno ich kontrolować i należy cały czas traktować każdego funkcjonariusza państwa jako potencjalnego przestępcę. No to ja to jeszcze uzupełnię. Otóż funkcjonariusz państwa to nie jest potencjalny przestępca – to jest przestępca faktyczny, obiektywny. Bo to jest ktoś, kto jest opłacany z funduszy, […]

0


Pan europoseł Janusz Wojciechowski bardzo słusznie w swojej ostatniej notce blogowej zaapelował: odróżniajcie, na litość boską, funkcjonariuszy od obywateli!

Zauważył bardzo słuszną i oczywistą sprawę, że nie powinno być wolno testować i prowokować obywateli, nie wolno zastawiać pułapek na obywateli, nie wolno nas kontrolować na chybił trafił podejrzewając, że jesteśmy przestępcami. Ale wszystko to wolno robić, i powinno się robić, w stosunku do funkcjonariuszy państwa. Funkcjonariuszy wolno testować i wolno ich prowokować, wolno na nich zastawiać pułapki, wolno ich kontrolować i należy cały czas traktować każdego funkcjonariusza państwa jako potencjalnego przestępcę.

No to ja to jeszcze uzupełnię. Otóż funkcjonariusz państwa to nie jest potencjalny przestępca – to jest przestępca faktyczny, obiektywny. Bo to jest ktoś, kto jest opłacany z funduszy, które zostały zdobyte przy użyciu przemocy. Państwo siłą odbiera owoce pracy obywatelom i daje je swoim funkcjonariuszom. To jest mechanizm, którego podstawą jest niemoralna przemoc, bo jest użyta przeciw obywatelom, którzy nic złego nie robią, nikogo nie krzywdzą, nikogo nie atakują, sami przemocy nie inicjują i nie stosują, a jednak siłą się nam zabiera to co wypracujemy.

Stosowanie wobec nas przemocy by odbierać nam owoce naszej pracy jest niemoralne – jest to obiektywne przestępstwo, jest to występek przeciwko moralności. Taki przestępczy, niemoralny proceder należy oczywiście ściśle kontrolować i inwigilować jego uczestników, bo każdy, nawet umiarkowanie niemoralny proceder prowadzi do wynaturzeń i do pogłębiania tej niemoralności, tak, że dochodzi w konsekwencji do strasznych masowych zbrodni.

Najbardziej okrutnych, zwyrodniałych mordów w historii świata dokonali funkcjonariusze państwa. Wszelkie pogromy, masowe mordy i ludobójstwo na dużą skalę to działania w ramach państwa, w imieniu państwa, służy to budowaniu państwa. Państwa są niemoralne, państwa kradną i zabijają. Dlatego trzeba bardzo uważać na ich funkcjonariuszy.

W dzisiejszej III RP trzeba zatem uważać na ludzi tworzących to państwo, bo zdecydowana większość to funkcjonariusze, to ludzie, którzy są przez państwo wynagradzani z funduszy zebranych siłą. Żyjemy w państwie, w którym większość obywateli to też funkcjonariusze, a zatem niemoralni przestępcy. Dotyczy to wszystkich nauczycieli czy lekarzy i w ogóle wszystkich pracowników oświaty, służby zdrowia, lasów publicznych, muzeów, instytutów naukowych, poczty, telewizji publicznej, wielu banków, kolei, kopalń itd…– wszystko to są funkcjonariusze, bo to są pracownicy państwa. Wolno ich wszystkich prowokować, testować, kontrolować, inwigilować i traktować tak jakby swój przestępczy proceder chcieli rozwijać, dążąc do zwiększania swoich pensji pochodzących z oczywistego rozboju. Gdy się ich nie będzie kontrolować, to mogą posunąć się do najgorszych niegodziwości, łącznie z wymordowaniem nas, co dobitnie potwierdza historia państw.

Funkcjonariusze państwa to zwyrodniali przestępcy, którzy żerują na uczciwych obywatelach i ich pracy. To sadyści i bandyci, którzy poprzez dobrowolną współpracę nie byli by w stanie zarobić na swoje życie, dlatego muszą nam odbierać środki przy użyciu przemocy. Dobrowolnie nikt tych wszystkich funkcjonariuszy by nie wynajął. To spartolone, głupie, niemoralne, patologiczne, totalitarne państwo jakie zbudowali ci funkcjonariusze jest najlepszym przykładem tego jacy to partacze. Funkcjonariusz to wróg obywatela.

Precz z komuną!

Grzegorz GPS Świderski

Inne zapisy autora:

0

Grzegorz
Grzegorz "GPS" Świderski http://gps65.salon24.pl/

Grzegorz P. Świderski - Sarmata, żeglarz, paleolibertarianin, katolik, informatyk, trajkarz, monarchista. Skrajnie konserwatywny arcyliberał. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję. Mój główny blog jest tu: http://gps65.salon24.pl/

171 publikacje
112 komentarze
 

 1. Ultima Thule (in a guest appearance) Ultima Thule (in a guest appearance)

  Tu byłbym jednak trochę ostrożny … jest bardzo wielu uczciwych urzędników, funkcjonariuszy, którzy nie kradną, lecz pracują godnie na swoje wynagrodzenie …
  .
  A tak poważnie: to mimo wszystko wolę jakoś zorganizowane państwo, niż chaos i anarchię, gdzie nikt nie będzie niczego pewien. Musimy się po prostu pogodzić z faktem, że jako ludzie nie stworzymy raju na Ziemi.
  .
  Twórzmy więc mechanizmy kontroli, nadzoru, transparencji, Twórzmy DEMOKRACJĘ OBYWATELSKĄ, dzięki której do piachu pójdą różne GÓWNA LUDZKIE, które wykorzystują stanowiska publiczne do brania łapówek (niektórzy milionowe, ale niektóre gówna potrafią się połasić już po głupie 100 tysięcy … trzeba byś skończonym debilem, żeby upaść tak nisko do rynsztoka, żeby dla 100 tys ryzykować swoją nieskazitelną opinię … A potem takie gówno może tylko bezsilnie płakać …)
  .
  Ale zostawmy gówna na boku – bo jak ruszysz gówno, to śmierdzi …
  .
  Pilnujmy więc, żeby wszystkie gówna w naszym społeczeństwie spłynęły jak najszybciej do politycznej kanalizacji …

  0
 2. Ci “funkcjonariusze państwa’ sa odzwierciedleniem spoleczeństwa.Taka jest prawda czy się to komu podoba czy nie. Są kondensatem obywateli zarówno tych co wybrali hołotę która po cześci sama jest funkcjonariatem najwyższego szczebla (choc niskich lotów) , ale też tych ktorzy pozwolili na to aby ich wybrać. Podkreślam – POZWOLILI. I może nawet większy stopień winy jest w posiadaniu przyzwalajacych niz tych ktorzy wybrali.

  0
 3. GPS GPS

  > jest bardzo wielu uczciwych urzędników, funkcjonariuszy, którzy nie kradną, lecz
  > pracują godnie na swoje wynagrodzenie …

  No ale problemem jest to, że to wynagrodzenie nie pochodzi z jakiejś dobrowolnej transakcji, ale zostało pobrane przemocą od tego komu ten urzędnik ma służyć. Ten proceder jest niemoralny i to, że urzędnik uczciwie robi to co mu zwierzchnik każe nie usprawiedliwia tego procederu.

  > to mimo wszystko wolę jakoś zorganizowane państwo, niż chaos i anarchię, gdzie
  > nikt nie będzie niczego pewien

  A skąd założenie, że jeśli będzie się płacić tylko za zamówione usługi za obopólną zgodą to będzie chaos i anarchia? Skąd założenie, że tylko poprzez inicjowanie przemocy można zapewnić porządek i bezpieczeństwo? Moim zdaniem to właśnie zgoda na inicjowanie przemocy rodzi chaos i brak poczucia bezpieczeństwa.

  0
 4. Avatar Praczuk

  Grzesiu, chyba trochę Cię “pogięło”. Ale mimo wszystko cieplutko pozdrawiam.

  0
 5. GPS GPS

  Praczuk! A konkretnie co napisałem nieprawidłowo?

  0
 6. Avatar zenon

  Dawno nie czytałem w jednym miejscu tylu bzdur. Zioniesz jadem i daleko ci z tym do tego, co umieściłes w swoim motto. Cóz. Każdy robi to, na co go stać.

  0
 7. GPS GPS

  Do: zenon. No to polecam nie czytanie i nie komentowanie moich notek. Proszę sobie mnie zapamiętać i mnie unikać.

  0
 8. ” Państwo siłą odbiera owoce pracy obywatelom i daje je swoim funkcjonariuszom. ”

  Równość wobec prawa – norma konstytucyjna wymagająca, aby prawodawstwo traktowało na równi osoby znajdujące się w podobnej sytuacji[1]. Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej zabrania m.in. dyskryminowania lub wprowadzania szczególnych uprawnień dla osób ze względu na płeć, urodzenie, rasę, narodowość, wykształcenie, zawód i wyznanie.

  Inną definicję stanowi termin równość w prawie, który nakazuje tworzenie treści prawa w sposób eliminujący bezpodstawną dyskryminację lub uprzywilejowanie.

  zakaz niewolnictwa i pracy przymusowej (art. 4) -Konwencja o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności

  Prawa człowieka
  prawa osobiste to prawa do:
  -zakaz trzymania człowieka w niewolnictwie lub poddaństwie
  – dobrego życia
  -rzetelnego sądu (patrz “gwarancje formalne” poniżej)
  – decydowania o swoim życiu
  – prawo jednego człowieka kończy się tam gdzie zaczyna się prawo innego człowieka
  – szczęścia
  wolności i prawa ekonomiczne, socjalne i kulturalne
  -odpowiedniego i zadowalającego wynagrodzenia, zapewniającego jednostce i jej rodzinie egzystencję odpowiadającą godności ludzkiej

  Niewolnicy podatnicy gdzie kur.. nasze prawa są ?

  0
 9. GPS GPS

  Z tym prawem do szczęścia to jest tak: swoboda wyboru szczęścia

  0
 10. Avatar policjant łapówkarz

  Ten opis funkcjonariuszy doskonale pasuje do rządu, posłów, senatorów, wojewodów i t.p.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816