NEWS
Like

Wrocław upamiętni Marię i Lecha Kaczyńskich.

29/04/2013
780 Wyświetlenia
4 Komentarze
2 minut czytania
Wrocław upamiętni Marię i Lecha Kaczyńskich.

W wielu krajach demokratycznych powszechną praktyką jest honorowanie pomnikami byłych Prezydentów, głów Państw, choć nie zawsze byli Oni politykami pierwszego garnituru lub budzili spore kontrowersje jak chociażby JFK.Rok po Jego śmierci flota USA zwodowała lotniskowiec “Kennedy”, w następnym stanął pomnik w Nowym Jorku. W Dallas, mieście, gdzie Go zamordowano, wzniesiono okazały żelbetowy monument, a mimo to wielu Amerykanów uważa, że Kennedy zasłużył na dużo więcej. Wszyscy inni Prezydenci Amerykańscy poza Nixonem (z wiadomych przyczyn sam nie chciał ), mają swoje pomniki, okręty, autostrady, porty lotnicze.Nawet Lyndon B. Johnson, pomimo ogromnej krytyki z uwagi na kontynuację odziedziczonej wojny w Wietnamie. Pomniki swoje mają również Prezydenci innych państw, choćby europejskich , których śmierć nie była wynikiem zamachu, czy katastrofy…Prezydenci Francji Georges Pompidou, René […]

0


W wielu krajach demokratycznych powszechną praktyką jest honorowanie pomnikami byłych Prezydentów, głów Państw, choć nie zawsze byli Oni politykami pierwszego garnituru lub budzili spore kontrowersje jak chociażby JFK.Rok po Jego śmierci flota USA zwodowała lotniskowiec “Kennedy”, w następnym stanął pomnik w Nowym Jorku. W Dallas, mieście, gdzie Go zamordowano, wzniesiono okazały żelbetowy monument, a mimo to wielu Amerykanów uważa, że Kennedy zasłużył na dużo więcej.

Wszyscy inni Prezydenci Amerykańscy poza Nixonem (z wiadomych przyczyn sam nie chciał ), mają swoje pomniki, okręty, autostrady, porty lotnicze.Nawet Lyndon B. Johnson, pomimo ogromnej krytyki z uwagi na kontynuację odziedziczonej wojny w Wietnamie.

Pomniki swoje mają również Prezydenci innych państw, choćby europejskich , których śmierć nie była wynikiem zamachu, czy katastrofy…Prezydenci Francji Georges Pompidou, René Coty, Vincent Auriol czy Francois Mitterrand, który w młodości był urzędnikiem reżimu Vichy.

.W Niemczech kanclerz Helmut Schmidt został patronem uniwersytetu Bundeswehry.Koszary swego imienia i lotnisko ma ekscentryczny premier Bawarii Franz-Joseph Strauss.Także kanclerz z lat 60. Kurt Kiesinger. Jego przypadek jest szczególny, bo Kiesinger był aktywnym funkcjonariuszem NSDAP.

Żeby było śmiesznie we Wrocławiu, gdzie jak czytam wielu nie chce Bulwaru Kaczyńskich, swoje rondo ma Ronald Regan. Człowiek, który jako przywódca budził wielkie kontrowersje jako podżegacz wojenny…afera Iran-Contras lub choćby z powodu swoich poglądów na aborcję. Mimo to dziś jest czczony w całej Ameryce, a stan, Kalifornia, ustanowił święto ku jego czci: 6 lutego to Ronald-Reagan-Day.

Dodam na koniec, że port lotniczy swojego imienia ma w Gdańsku Lech Wałęsa, człowiek podejrzewany o agenturalność i związki z SB.

Czy Polacy zatem nie mają powodu by upamiętnić Prezydenta RP. który zginął tragicznie? Mają jak najbardziej, tyle tylko, że nienawiść do człowieka i opcji politycznej z której Ów się wywodził, zaślepia fakt, że było On Prezydentem Naszego Państwa, wybranym w demokratycznych wyborach.

PIĘKNY ZNICZ

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/800579,bedzie-bulwar-kaczynskich-tak-wroclaw-uhonoruje-prezydencka,id,t.html

Inne zapisy autora:

  0

  Gosia z Wrocka
  Gosia z Wrocka

  W pogoni za prawdą...

  1 publikacje
  15 komentarze
   

  4 komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

   
  Authorization
  *
  *
  Registration
  *
  *
  *
  Password generation
  334816