Artykuły redakcyjne
Like

Obowiązkowy Przegląd Zdrowotny

21/03/2018
1670 Wyświetlenia
6 Komentarze
2 minut czytania
Obowiązkowy Przegląd Zdrowotny

Gdy kilka dni temu zaśmiewałem się do łez z „chochlika drukarskiego” na jednym z portali nie przypuszczałem, że rzeczywistość tak szybko go przerośnie.

0


Zdrowi_pacjenci_2

„Sanitariusze wywozili ze szpitala zwłoki, a później wracali do zdrowych pacjentów”.

No, to wiadomo dlaczego tyle się czeka na leczenie – bo w szpitalach są sami zdrowi i dla chorych nie ma miejsca. Z drugiej strony – ma to jednak jakiś sens; chory w szpitalu może nie wyzdrowieć, co popsuje statystyki, nadto generuje koszty – badania, lekarstwa etc.

Żarty żartami, aż tu dała znać o sobie rzeczywistość.

Jarosław Biliński, wiceszef Porozumienia Rezydentów OZZL zaproponował, aby ubezpieczeni przechodzili raz – dwa razy do roku „obowiązkowy przegląd zdrowotny”. Ci, którzy się nie stawią mieliby płacić „za karę” większe składki na ubezpieczenie zdrowotne. „Jeśli pacjent nie stawiłby się w określonym terminie u lekarza, to za karę powinien zapłacić większą składkę zdrowotną. Obywatel, rezygnując z bilansu, daje do zrozumienia, że nie chce dbać o swoje zdrowie” argumentuje p. Biliński.

http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/wieksze-skladki-dla-pacjentow-ktorzy-nie-dbaja-o-swoje,2560395,4141

W sumie – ludzki człowiek z p. Jarosława, wszak mógł zażądać ścigania niestawiających się na obowiązkowy przegląd zdrowotny z paragrafów o narażenie skarbu państwa na straty finansowe.

To ja zaproponuję – posługując się logiką p. Jarosława – podobne rozwiązanie: lekarz / rezydent, który nie leczy się sam powinien płacić większą składkę zdrowotną. Korzystając z pomocy innych lekarzy, daje do zrozumienia, że się nie przykładał do studiów, które mu sfinansowało społeczeństwo.

Inne zapisy autora:

0

Michał Nawrocki
Michał Nawrocki https://www.3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816