Artykuły redakcyjne
Like

Obowiązkowy Przegląd Zdrowotny

21/03/2018
1448 Wyświetlenia
6 Komentarze
2 minut czytania
Obowiązkowy Przegląd Zdrowotny

Gdy kilka dni temu zaśmiewałem się do łez z „chochlika drukarskiego” na jednym z portali nie przypuszczałem, że rzeczywistość tak szybko go przerośnie.

0


Zdrowi_pacjenci_2

„Sanitariusze wywozili ze szpitala zwłoki, a później wracali do zdrowych pacjentów”.

No, to wiadomo dlaczego tyle się czeka na leczenie – bo w szpitalach są sami zdrowi i dla chorych nie ma miejsca. Z drugiej strony – ma to jednak jakiś sens; chory w szpitalu może nie wyzdrowieć, co popsuje statystyki, nadto generuje koszty – badania, lekarstwa etc.

Żarty żartami, aż tu dała znać o sobie rzeczywistość.

Jarosław Biliński, wiceszef Porozumienia Rezydentów OZZL zaproponował, aby ubezpieczeni przechodzili raz – dwa razy do roku „obowiązkowy przegląd zdrowotny”. Ci, którzy się nie stawią mieliby płacić „za karę” większe składki na ubezpieczenie zdrowotne. „Jeśli pacjent nie stawiłby się w określonym terminie u lekarza, to za karę powinien zapłacić większą składkę zdrowotną. Obywatel, rezygnując z bilansu, daje do zrozumienia, że nie chce dbać o swoje zdrowie” argumentuje p. Biliński.

http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/wieksze-skladki-dla-pacjentow-ktorzy-nie-dbaja-o-swoje,2560395,4141

W sumie – ludzki człowiek z p. Jarosława, wszak mógł zażądać ścigania niestawiających się na obowiązkowy przegląd zdrowotny z paragrafów o narażenie skarbu państwa na straty finansowe.

To ja zaproponuję – posługując się logiką p. Jarosława – podobne rozwiązanie: lekarz / rezydent, który nie leczy się sam powinien płacić większą składkę zdrowotną. Korzystając z pomocy innych lekarzy, daje do zrozumienia, że się nie przykładał do studiów, które mu sfinansowało społeczeństwo.

Inne zapisy autora:

0

Michał Nawrocki
Michał Nawrocki https://www.3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

 1. Avatar Geronimo

  I to wydaje się Panu ABSURDALNE?!!? To powinno być wprowadzone 20 lat temu. Zielonego pojęcia Pan nie ma o czym Pan pisze.
  Ja na przyjęcie w stanie zagrożenia życia czekałem 8 godzin na TK gdyż przywieźli paru “zamelanżowanych” dopalaczami i nie było wiadomo co z nimi jest. Gdyby zapłacili za takie “prowadzenie się” kilka stawek podstawowych ubezpieczenia to 10 razy zastanowili sie czy warto.
  Pańska wypowiedź to komunizm w czystej postaci… wyssany chyba z mlekiem matki

  0
  • Avatar Stanisław

   Geronimo ma słuszną rację – zdrowy styl życia ma bardzo duże znaczenie.
   Jak ktoś bardzo lubi zachlać, zapalić i inne eksperymenty to za ich skutki powinien płacić z własnej kieszeni.

   0
  • Avatar Andrzej

   Komunizmem w czystej postaci jest zmuszaniu ludzi do leczenia. Do leczenia wymagana jest zgoda, a zgoda pod przymusem jest nieważna. To tak jak ze szczepieniami. Aby zaszczepić wymagana jest zgoda, a jak zgody nie ma to jest karanie. Tak długo aż zgoda będzie. To jest demokracja? Przecież to satanistyczny ustrój rozdwojenia jaźni.

   0
   • Avatar Geronimo

    Tak na serio wydaje się że można od tak wszystko zmienić za dotknięciem czarodziejskiej różdżki?!!? To wymaga dziesięcioleci zmian w myśleniu. Ja TEŻ jestem przeciwnikiem przymusu ubezpieczeń!!! Ale odnoszę się do sytuacji którą mamy TU i TERAZ! Przy OC jakoś nikt się nie buntuje jak mu dowalą 100% zwyżki za koszenie samochodem przystanków. Dlatego na dzisiejszy dzień urealnienie składek na ubezpieczenie zdrowotne wg tego “jak się waść prowadzisz” jest wprost konieczne.
    Żyjemy w społeczeństwie “homo sovieticus” i na zmiany trzeba ze 3 pokolenia poczekać. Ale zmiany w kierunku ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SIEBIE trzeba już wprowadzać w formie która jest do zaakceptowania przez większość.
    Takie są realia a nie zaklinanie rzeczywistości

    0
    • Avatar Adam

     Przymuszanie nie ma nic wspólnego z większą odpowiedzialnością. Wręcz przeciwnie. Jest to zdejmowanie odpowiedzialności z ludzi poprzez mówienie im co mają robić. Po za tym to ja płacę za służbę zdrowia (już pod przymusem) i jeszcze mam być przymusowo badany ?! No bez jaj. Nie potrzebuję motywacji żeby dbać o swoje zdrowie. Zwłaszcza takiej motywacji.

     0
 2. Avatar zjanusz

  Niestety, socjalistyczne państwo oduczyło Polaków odpowiedzialności za siebie, za rodzinę, za sąsiadów, za Ojczyznę, zapewniając, że tą odpowiedzialność przejmą urzędnicy, którzy przecież wiedzą najlepiej, co potrzebne państwu i obywatelowi. To i rośnie nam liczba nie odpowiadających za siebie singli, “tatusiów” i “mamuś”, którymi się trzeba zaopiekować, a którzy z siebie chcą dać coraz mniej.
  żurek Janusz

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816