Bez kategorii
Like

O komuchach w Banku Światowym

25/07/2012
350 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

ŚP.Milton Friedman zawsze twierdził, że tzw. „Bank Światowy” to czysto komunistyczna instytucja. Zabawnym potwierdzeniem tej tezy jest informacja z mojego portalu

0


 

(http://korwin-mikke.pl ):

 

Według opublikowany 24 lipca specjalnego raportu Banku Światowego, który porównuje szanse rozwojowe dzieci południowo-afrykańskich z rówieśnikami z innych krajów o średnim dochodzie, stwierdza, że RPA jest opóźnione w wielu istotnych wskaźnikach.

 

Zdaniem głównego ekonomisty BŚ p. Ambara Narayana dostęp do czystej wody, urządzeń sanitarnych, edukacja a także możliwość zatrudnienia jest znacznie gorsza w RPA niż w innych badanych krajach.

Ekonomiści BŚ twierdzą, że w idealnym społeczeństwie, każde dziecko ma taką samą szansę na wykorzystanie swego potencjału ludzkiego, niezależnie od  rasy, płci, sytuacji rodzinnej lub miejsca urodzenia. Ich zdaniem w RPA biały chłopak urodzony na przedmieściach Johannesburga ma znacznie większą szansę na sukces w życiu, niż czarna dziewczynka wychowywana przez samotną matkę.

Cóż: ta czarna dziewczynka ma duże szanse na urodzenie kilkorga zdrowych dzieci – a ten chłopak nie ma żadnej… A poważnie: żydowski chłopiec urodzony na Staten Island w Nowym Jorku ma też znacznie większe szanse, niż dziewczynka urodzona przez samotną Murzynkę pod Nowym Orleanem – i co z tego?

Wbrew komunistycznym przesądom społeczeństwo, w którym „ każde dziecko ma taką samą szansę na wykorzystanie swego potencjału ludzkiego, niezależnie od  rasy, płci, sytuacji rodzinnej lub miejsca urodzenia” byłoby idealne wyłącznie w sensie utopijnego komunisty,śp.Karola Fourier’a, który proponował budowę „falansterów”. Społeczeństwo, w którym ojciec i matka nie mogliby swoim dzieciom zapewnić lepszych szans życiowych zaprzecza samej istocie normalnego społeczeństwa.

Przecież ludzie dlatego ciężko pracują, by zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze szanse!

Byłoby to wyłączenie podstawowego motoru rozwoju ludzkości. Jak mawiał śp.Winston L.S.Churchill: "Wyjmują z zegarka sprężynę – i dziwią się, że nie chodzi!"…

No, nic: komuniści są niepoprawni. Zawsze byli. Tyle, że teraz mają dostęp do ogromnych pieniędzy… 

Inne zapisy autora:

0

Janusz Korwin-Mikke

Blog Janusza Korwin-Mikke

1865 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758