Bez kategorii
Like

O Ekranie – sugestie i opcje

22/01/2013
394 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Kilka uwag, jakie ostatnio mi się nasunęły

0


 Trudno wyrokować jakie będą losy Nowego Ekranu. Nie znam rzeczywistych zamierzeń Ryszarda Opary, poza stwierdzeniem, że nie zamierza dalej finansować tego przedsięwzięcia.

 
(Ze swej strony – deklaruję wsparcie miesięczne, raczej dolnej skali, a i to przez okres kilku miesięcy, do czasu wyjaśnienia sytuacji. To dowód zaufania, ale nie jest ono bezgraniczne).
 
Jak pisałem i bezpośrednio mówiłem; obecnie nie ma szans na utworzenie koncernu medialnego. Przynajmniej nie tymi środkami i metodami. Niemniej trzon redakcji winien być zachowany, a portal ukierunkować się ideowo.
 
Co przez to rozumiem?
Ano to, że większość "miejsc" politycznej i społecznej aktywności jest "zajęta" lub "zawłaszczona".
Mam na myśli rolę partii politycznych, czy różnego rodzaju stowarzyszeń itd.
Jeśli więc Nowy Ekran ma istnieć i rozwijać się – konieczne jest znalezienie "przestrzeni publicznej" do prezentacji swej odrębności.
 
Nie ukrywam, że moją sugestią jest rozwijanie idei Cywilizacji Polskiej (Słowiańskiej), gdyż jest to jedyna opcja łącząca wszystkie nurty rozwojowe – a przy tym radykalna, gdyż wymaga zmiany systemu władzy. To z kolei winno być dobrze przygotowane zarówno ideowo, jak i organizacyjnie.
 
Co można zrobić?
Aby dokonać zmian potrzebna jest kadra – elita, która będzie przygotowana do pracy na rzecz społeczeństwa. Tego nie da się zrobić tylko pisaniną i to pod nickami.
Konieczna jest bezpośrednia znajomość i bezpośrednia wymiana poglądów.
 
Dlatego proponuję rozszerzyć obowiązki redakcji – czy grupy kierowniczej NE i utworzyć 
AKADEMIĘ CYWILIZACYJNĄ  przy NE.
 
Do tego wystarczy np. wynajęcie sali (lub skorzystanie z użyczenia) i zorganizowanie stałych wykładów na tematy różne, ale nawiązujących do osi ideowej portalu (po ustaleniu tejże).
To miejsce spotkań i dyskusji ale przede wszystkim do bezpośredniego poznawania się.Tą drogą może  powstać (należy do tego dążyć), grupa osób ukierunkowana na zmiany.
 
A reszta w rękach Opatrzności.

Inne zapisy autora:

0

Krzysztof J. Wojtas

Zainteresowania z róznych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalic wartosci, jakimi warto sie kierowac w wyborach.

207 publikacje
5 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758