Bez kategorii
Like

Nowoczesny patriotyzm w praktyce.

15/11/2012
385 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Światłe okołoczerskie najczęściej środowiska wymyśliły jakiś czas temu pojęcie nowoczesnego patriotyzmu.

0


Sprowadza się on do paru haseł wytrychów w stylu płać podatki, chodź na wybory, sprzątaj po swoim psie, kasuj bilet w autobusie, itp. Chciałoby się dodać też trzymaj mordę na kłódkę, nie wychylaj się i pamiętaj  że władza ma zawsze rację*. W skrócie to takie robienie z ludzi posłusznych robotów pod pozorem wmawiania im, że to wypełnianie obowiązków patriotycznych. Bo przecież można do tego zestawu dorzucać w zależności od akurat panującej mądrości etapu dowolne hasła. Na przykład donoś na sąsiada, gdy masz podejrzenia, że podatków nie płaci, czy też wskaż kanarowi kto biletu nie skasował. Ten nowoczesny patriotyzm ma być odpowiedzią na wicie rozumicie zabobonny, tradycyjny patriotyzm. Co to każe pamiętać o chrześcijańskich korzeniach naszej kultury. Wspominać jakichś bohaterów historycznych, nieudane powstania, mieć szacunek do symboli państwowych, tradycji, języka, historii. Co jest ważne cechą, którą szczególnie podkreślają wyznawcy nowoczesnego patriotyzmu ma być szacunek dla prawa jakiekolwiek by ono nie było i przestrzeganie go w najdrobnieszych szczegółach. Oczywiście idzie za tym przekazem sugestia, że ludzie opowiadjący się za tradycyjnym patriotyzmem to nagminnie łamią prawo co jest dość prymitywną manipulacją.

Prześledźmy więc jak krzewiciele nowoczesnego patriotyzmu stosują go w praktyce.

Oto przykład szczegółowy. Niejaki Kuba Wojewódzki, co to boi się słowa patriotyzm (w domyśle  ten tradycyjny) oraz chce przewietrzać polski katolicyzm parkuje sobie jak nic na zakazie:

www.pudelek.pl/artykul/44587/parkuje_na_zakazie_i_smieje_sie_z_policji_zdjecia/

Do tego wzywa jeszcze do tego "wydarzenia" paparazzich i robi z niego tzw. ustawkę ochoczo potem zamieszczaną w internecie. Wypuszcza do swych wyznawców komunikat zobaczcie jaki jestem wielki, policja mi może skoczyć o to ja Kuba Wojewódzki, jaki luzak ze mnie, mnie przepisy nie dotyczą. Co więc w istocie robi ten "kapłan" nowoczesnego patriotyzmu? Promuje łamanie prawa. Do tego jeszcze pokazuje jaka to fajna zabawa to łamanie prawa. Gdzie więc tu owo wzywanie nowoczesnych patriotów do przestrzegania prawa? Jaki patriotyzm (nowoczesny) takie jego stosowanie chciałoby się rzec.

Przykładów ogólnych jest takie multum, że nie chce mi się kwerendy robić. Stada książątek celebryckich, zwykle mających rodziców z dobrymi koneksjami lub będących dziećmi znanych rodziców nagminnie popełniają wykroczenia a nawet zwyczajne przestępstwa. Następnie znane nazwisko lub ustosunkowani rodzice ratują im cztery litery i wszystko uchodzi im na sucho w naszym państwie "prawa". Potem te książątką lądują na kanapie w programie Wojewódzkiego aby narzekać jak to nienawidzą tradycyjnego patriotyzmu i wręcz nim rzygają. Za to wielbią nowoczesny patriotyzm. Niektóre z tych książątek występują potem też w tzw. kampaniach frekwencyjnych przed wyborami wzywając z marsowymi minami do spełnienia obowiązku obywatelskiego i pójścia na wybory.

Wyraźnie więc widać, że ten nowoczesny patriotyzm to zestaw haseł z poradnika małego agitatora dla szaraczków mającą z nich zrobić bezwolną tłuszczę akceptującą bezwarunkowo każdy rozkaz, który przyjdzie z góry. Natomiast świeccy papieże nowoczesnego patriotyzmu mają jego zasady głęboko w ….. Bo wiedzą, że mogą cieszyć się bezkarnością i swoistym immunitetem za pomoc władzy w robieniu z Polaków szarej masy, która ma płacić podatki i składki na  ZUS, a potem jak naszybciej umrzeć aby nie pobierać za długo emerytury bo to nadwyręża budżet.

* nie dotyczy, gdy u władzy jest PiS

Inne zapisy autora:

0

Avatar
frank drebin

Zlosliwy jak go cos wkurzy.

393 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758