Bez kategorii
Like

Nordic Walking – popularne i coraz bardziej lubiane chodzenie z kijkami.

31/01/2011
291 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Chodzenie z kijkami zadomowiło sie u nas na dobre. Jeszcze kilka lat temu na widok osoby przemierzajacej alejki parkowe z kijkami a bez nart nie ukrywano zdumienia. Ale jeśli ktoś bodaj jeden raz spróbował, jak wygodnie, swobodnie, lekko i przyjemnie idzie się wspierając się na kijach, wie, jaka to przyjemność. Dla zachowania dobrej kondycji fizycznej powinniśmy robić dziennie około 10 000 kroków. To oznacza przebycie piechotą około 4-5 kilometrów dziennie. Przy naszym trybie życia, dreptaniu po domu i po firmie i dojeżdżaniu do pracy środkami lokomocji wykonamy maksymalnie około 2 kilometry. Oznacza to, że następne 2-3 kilometry powinniśmy zrobić podczas spaceru. Dla wielu osób zmobilizowanie się do takiego codziennego obowiązku jest trudne. Ale okazuje się, że nie z kijkami! Wieczorami […]

0


Chodzenie z kijkami zadomowiło sie u nas na dobre. Jeszcze kilka lat temu na widok osoby przemierzajacej alejki parkowe z kijkami a bez nart nie ukrywano zdumienia. Ale jeśli ktoś bodaj jeden raz spróbował, jak wygodnie, swobodnie, lekko i przyjemnie idzie się wspierając się na kijach, wie, jaka to przyjemność.

Dla zachowania dobrej kondycji fizycznej powinniśmy robić dziennie około 10 000 kroków. To oznacza przebycie piechotą około 4-5 kilometrów dziennie. Przy naszym trybie życia, dreptaniu po domu i po firmie i dojeżdżaniu do pracy środkami lokomocji wykonamy maksymalnie około 2 kilometry. Oznacza to, że następne 2-3 kilometry powinniśmy zrobić podczas spaceru. Dla wielu osób zmobilizowanie się do takiego codziennego obowiązku jest trudne. Ale okazuje się, że nie z kijkami!

Wieczorami i w niedzielne przedpołudnia można zobaczyć samotne osoby, pary, a często grupy osób w różnym wieku w parkach, na deptakach, czasem na ulicach i na poboczach dróg. Śmigają /w różnym tempie i jak kto potrafi/ ubrani w sportowe stroje i zaopatrzeni w parę kijków. Taki wysiłek jest już wystarczający do tego, żeby wykonać dzienny limit fizycznej aktywności.

Bardziej ambitni i bardziej sprawni znajdują na licznych stronach internetowych wskazówki, jak chodzić aby odnieść maksymalne korzyści z Nordic Walkingu. Niektórzy uczestniczą w zajęciach zorganizowanych i pod okiem trenera /jest już takich trenerów coraz więcej/ uczą się i doskonalą technikę chodzenia z kijkami.

W wielu miastach Polski organizują się nieformalne grupy "kijanek" – męskich i żeńskich 🙂 , można do nich dołączyć albo zorganizować własną…

A więc, jeśli ktoś jeszcze nie zaczął, niech spróbuje.

Inne zapisy autora:

0

Portisa

4 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758