Artykuły redakcyjne
Like

Noc Muzeów

20/05/2017
1082 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Noc Muzeów

Szybkimi krokami nadciąga sezon ogórkowy.

0


Słupek rtęci w termometrze wędruje w rewiry zmuszające mnie do spacerów z psem po zachodzie słońca; stacje telewizyjne najwyraźniej ścigają się o nagrodę Ministra Kultury za wkład w rozwój czytelnictwa – mój kontakt z telewizją ostatnio ogranicza się do przeczytania ramówki programowej.

W tej sytuacji dzisiejsza 14 Noc Muzeów w Warszawie, która rozpocznie się wieczorem, jest świetnym remedium na papkę telewizyjną i chwilą oddechu od codziennej nawalanki polityczno – medialnej.

W wydarzeniu weźmie udział przeszło 200 stołecznych muzeów, galerii i teatrów, oraz okoliczne miejscowości: Konstancin-Jeziorna, Mińsk Mazowiecki, Pruszków i Sochaczew. W ramach przygotowanych 300 wydarzeń kulturalnych będzie można bezpłatnie zwiedzić muzea i niedostępne normalnie dla zwiedzających miejsca, obejrzeć filmy, przejechać zabytkowym tramwajem, posłuchać koncertów, czy z okazji 25. rocznicy utworzenia Państwowej Straży Pożarnej zobaczyć wozy bojowe i nowoczesny sprzęt strażacki. I wiele, wiele innych atrakcji.

Siłą rzeczy trudno tu wszystko dokładnie omówić – szczegóły znajdują się na stronach warszawskiego ratusza – www.um.warszawa.pl.

Słowem – dobrej nocy i udanego zwiedzania!

Źródło: http://www.pap.pl/aktualnosci/news,938868,14-noc-muzeow-w-warszawie—ponad-300-wydarzen.html

Inne zapisy autora:

0

Michał Nawrocki
Michał Nawrocki https://www.3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816