SPOŁECZEŃSTWO
Like

Nieskończoność kłamstwa

18/04/2014
856 Wyświetlenia
4 Komentarze
1 minut czytania
Nieskończoność kłamstwa
Koncepcje tworzenia rządu światowego, czego Unia Europejska jest przygrywką, w istocie dążą do totalnego zniewolenia człowieka. To plany globalnej hodowli ludzi.

 

Moim zdaniem te plany nie mają szans realizacji. Ta niemożność rządu światowego to skutek Internetu. Przy takich technicznych możliwościach przekazywania i przetwarzania informacji, jakie mamy dziś, nie jest możliwe totalne zniewolenie człowieka.
0


Takie zniewolenie musi opierać się o informację – o to co dociera do mózgu ludzi. Oczywiście istnieje tysiące metod manipulacji, oszukiwania, propagandy – i to się ciągle rozwija, a Internet to potęguje. Im bardziej rozwinięte techniki informatyczne, tym większe możliwości takich manipulacji. Ale też tym większe możliwości kontrmanipulacji!
Prawda jest tylko jedna a kłamstw wiele. Tę jedną prawdę można utopić w morzu kłamstw, ale nie da się już zmonopolizować jakiegoś kłamstwa – zawsze znajdzie się tysiące innych kłamstw, które je pokonają.
By opanować cały świat potrzebna będzie jedna oszukańcza ideologia. W Unii Europejskiej taką mamy – to socjaldemokracja. Ale to nieuchronnie upadnie tak jak ZSRR. Pokona ją inna oszukańcza ideologia. A ją następna – i tak dalej. Gdy nie musimy dociekać prawdy, to takich oszustw możemy tworzyć nieskończenie wiele. Jak udało się ludzi oszukać jednym kłamstwem, to da się i drugim, trzecim i tysięcznym.
A więc jest bezpiecznie. Totalnego zniewolenia nie będzie. Chroni nas przed tym nieskończoność kłamstwa.
Grzegorz GPS Świderski
0

Grzegorz "GPS" Świderski https://www.salon24.pl/u/gps65/

Grzegorz GPS Świderski - Myślę, polemizuję, argumentuję, dyskutuję, rozważam, analizuję, teoretyzuję, dociekam, politykuję, prowokuję, spekuluję, filozofuję. Jestem sarmatolibertarianinem, agnostykiem, żeglarzem i trajkkarzem. Z wykształcenia jestem informatykiem. Mój główny blog jest tu: http://gps65.salon24.pl/

175 publikacje
113 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758