Bez kategorii
Like

Nierówne sobie zadłużenie krajów

01/08/2011
309 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Kryzys finansowy rządu USA narazie będzie zażegnany. Prawdopodobnie Senat zatwierdzi $2,4 bilionów ($2.4 trillions) dodatkowego zadłużenia do już istniejącego $14,3 bilionów.

0


Jednake zobowiązuje to rząd USA do rozpoczęcia oszczędzania na wielu rządowych programach już niedługo. 

http://www.usatoday.com/news/washington/2011-07-31-Obama-Congress-debt-limit-deal-default_n.htm

 

Kryzys finansowy rządu USA narazie będzie zażegnany. Prawdopodobnie Senat zatwierdzi $2,4 bilionów ($2.4 trillions) dodatkowego zadłużenia do już istniejącego $14,3 bilionów. Zobowiązuje to rząd do rozpoczęcia oszczędzania na wielu rządowych programach już niedługo. 

Pomimo to wartość własności Stanów, firm i obywateli amerykańskich jest nieporównywalnie większa od zadłużenia rządu, głównie ze źródeł krajowych. Chiny i Japonia razem wzięte pożyczyły Amerykanom $2,0 bilionów. 

USA są trochę podobne w tym względzie do Grecji, nazywaną biednym państwem bogatych ludzi. W Polsce rząd (Skarb Państwa) jest zadłużony, majątek narodowy rozsprzedany, banki i zakłady pracy w obcych rękach, obywatele biedni (podobno zadłużeni no ok. 500 miliardów PLN), oprócz uwłaszczonej nomenklatury i ludzi z nią związanymi. Są oczywiście mniej liczni, którzy dorobili się pracą i sprytem. 

 

 

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Vars

Doswiadczony dlugim zyciem na Zachodzie, widze zza Atlantyku sprawy w Polsce i na swiecie czesto inaczej niz wielu rodaków.

174 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816