PRAWO
Like

Niepoprawna…rocznica !

01/09/2013
862 Wyświetlenia
5 Komentarze
2 minut czytania
Niepoprawna…rocznica !

Dzisiaj w dzień 74 rocznicy II wojny światowej u stóp pomnika w Kwidzynie pod którym leży ziemia z wszystkich pól bitewnych  i w  Kwidzyńskiej Katedrze zebrali się Ci , którzy walczyli  i ci którym ta walka przyniosła wolność … Jedni i drudzy reprezentowani byli przez znikomą mniejszość… Ci pierwsi z powodów naturalnych – minęło tyle lat , a ci drudzy bo rocznica wybuchu II wojny światowej jakoś tak stała się niepoprawną politycznie… Jesteśmy w Unii , eksportujemy tak wiele do Niemiec , wyjeżdżamy do Nich za pracą , “władza w Warszawie” i jej media też jakby myślały o emigracji , w gazetach – czy USA wejdzie czy nie do Syrii ?

0


aw5

(kpt. AK  Stanisław Sklepowicz – lat 92 – składa kwiaty przed pomnikiem) – wypada zazdrościć mu wieku , zdrowia i tych pięknych obok dziewcząt..

 

 

Ta smutna rocznica miast umacniać nas w poczuciu dumy z patriotyzmu i chwały oręża Polskiego , narodowej gotowości do poświęceń i umiejętności wspólnej walki z okupantem w dobie cyfryzacji , demokracji i “wszelakich swobód” po cichu przez “wolnościowe władze”  odchodzi w zapomnienie.. Odnoszę wrażenie , że z chwilą odejścia ostatnich uczestników wojny na “wieczną służbę” data 1 września 1939 r. odejdzie do podręczników historii i tam pozostanie aż…. do ich pozbycia się przez bibliotekarkę…

 

Jest tylko jedna nadzieja… W kościele Polskim… To we wszystkich kościołach dzisiaj wspominano rocznicę napaści faszystowskich Niemiec na Polskę , to w większości z nich kombatanci mogli wspólnie z wiernymi podziękować Bogu za zwycięstwo , przetrwanie i zapytać czy jeszcze daleko mi do odejścia na służbę do Pana mego ?.. Jak od wieków kościół stał się dzisiaj oazą tradycji , powiernikiem sztandaru , kanclerzem kapituły honoru , męstwa  i tradycji Polaków !

 

Nie zapytam rządzących czy wiedzą , że gdy dzisiaj podczas tysięcy celebrowanych , uroczystych mszy grano Polski Hymn to BOHATEROWIE chwały i męstwa w najtragiczniejszej wojnie stali jak przysłowiowe struny , prężyli się jak żołnierze  kompanii honorowej Wojska Polskiego  i  jak prześliczni młodzieńcy z łzami w oczach śpiewali dla  swej Ukochanej  RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ , która chyba … już ich nie chce !.. Polsko jak cudownie umierać dla Ciebie !.. i tylko to im jeszcze pozostało…

 

….drogi czytelniku !.. westchnij do Boga za duszę tych co zginęli i tych , którym jeszcze żyć pozostało…

 

Oni.. przepiękni..szlachetni..oddali swoje młode lata Ojczyźnie…Zasłużyli na pamięć i krótkie słowo:  DZIĘKUJEMY !

 

ak2

ak3

ak7

ak1

aw4

Z ambony widać lepiej co niniejszym zaświadcza autor , wykonawca wszystkich zdjęć : Roman Sklepowicz..

Inne zapisy autora:

0

222 Legionista
222 Legionista http://www.sklepowicz.com.pl

Prawnik, uczulony na ignorancję sądów i systemu bankowego....

218 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758