Bez kategorii
Like

Niepodzielne wezwanie.

18/12/2011
324 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
no-cover

Nieś je przed sobą , jak miecz i tarczę , jak wyzwanie rzucone całemu światu . Jesteś godny i uprawniony by ten oręż unieść i nikt już nie ma prawa pytać dlaczego ty, dlaczego tak, dlaczego w ogóle.

0


 

Bóg Honor Ojczyzna to kluczowe wezwanie i usprawiedliwienie dla rzeczy , które po chrześcijańsku nie powinny zaistnieć. Taką sytuacją jest poświecenie życia i taką sytuacją jest konieczność odebrania życia. Taką sytuacją jest wojna , taką sytuacją jest wezwanie do walki z okupantem i zdrajcą.

 

Wielu krzyczy o podziale wiernego wezwania. Jedni chcą by tylko Bóg inni wołają by przeciwnie Boga nie wzywać na daremnie , ale ojczyzna ma być celem, jej dobro, jeszcze inni zapierają się honoru bo przecież to takie drażliwe stwierdzenie. Inni mówią wyłącznie o honorze pojmując go jako godne życie , humanistyczne , moralne, ale tych Polaków głupich zacietrzewionych w „bogoojczyźnianym” patosie  mają dosyć.

 

 

Czy jesteś nowym człowiekiem ?

 

Nowy człowiek ten który podejmie walkę z całym światem musi opierać się na trzech równorzędnych powinnościach. Myślicie, że walczycie o nową Polskę ? Mylicie się bo to wojna z całym światem i to dosłownie o wszystko. Przykład Libii powinien wszystkim uzmysłowić z czym przyjdzie nam się zmierzyć.

 

http://ekonomiapolityczna.nowyekran.pl/post/25573,libia-delenda-est-dlaczego

http://laweczkadrussa.nowyekran.pl/post/15876,wojna-o-rope-czy-o-banki

 

 

Klęska w dostatku.

 

Człowiek , który chce walczyć o swój dostatek polegnie i nic nie osiągnie. Zawsze będzie wiedział i miał to z tyłu głowy , że nagi przyszedł i nagi zejdzie ze świata. Nic nie osiągną zbawcy pokazujący, że ich system gospodarczy będzie lepszy. Ich wygoda pewniejsza niż wygoda obecnego systemu. Ich lenistwo pełniejsze i konsumpcja większa. Cel w wygodzie to śmierć ducha. Nagi przyszedłeś i nago odejdziesz. Pazerność może prowadzić człowieka przez całe życie ale to droga do klęski. Zawsze będziesz wiedział , że w tej jednej chwili ostatniej jesteś z niczym. Dwie chwile później cały depozyt przejmują inni. 

 

Pod rozwagę :

https://dzieckonmp.wordpress.com/2011/12/04/krol-dal-sie-oszukac/

 

 

Klęska w narodzie.

 

Sama droga w narodzie nie doprowadzi do niczego. Polacy dzisiaj wytresowani telewizyjnymi mądrościami sami o sobie krzyczą , że „Polacy to głupcy”, „to złodzieje ,to lenie to nieroby to idioci i pijacy , że twarze ich skrzywione i niezadowolone ,  że…. ”. Sami do siebie powtarzają tak popularne na świecie „polish jokes” . A jednak oni są uśpieni w marazmie i oszukani , zatruci strasznym złym słowem obrzydliwej nakładki na świat – telewizji – tylko tyle. To nic nowego – to tylko jad wewnątrz zatrutego organizmu.

 

Oto jak miała wyglądać przedmowa do Pana Tadeusza”

napisana w 1834 r.

„…

Biada nam zbiegi ,żeśmy w czas morowy

Lękliwie nieśli za granicę głowy!

Bo gdzie stąpili , szła za nami trwoga,

W każdym sąsiedzie znajdowali wroga;

Aż nas objęto w ciasny krąg łańcucha ,

I każą oddać co najprędzej ducha.

A gdy na żale ten świat  nie ma ucha,

Gdy ich co chwila nowina przeraża,

Bijąca z Polski jako dzwon cmentarza,

Gdy im prędkiego zgonu życzą straże,

Wrogi ich wabią z dala jak grabarza,

Gdy w niebie nawet nadziei nie widzą…

Nie dziw, że ludzi, świat, siebie ohydzą,

Że utraciwszy rozum w mękach długich,

Plwają na siebie i żrą jedni drugich.

…"

 

A jednak mimo tego nieszczęsnego obrazu powstało ostatecznie dzieło pełne nadziei i może nawet  byłaby się nadzieja zrealizowała w pełni,  lecz legiony zamiast na sztandary wpisać wezwanie Bóg Honor Ojczyzna wpisały …Honor ,Ojczyzna, zapominając o Bogu w chęci przypodobania się ludzkiemu idolowi.

 

Bóg Honor Ojczyzna to trzy równorzędne obowiązki na których powstaje bezpieczny ład państwowy, na tym wielkim wezwani powstanie nowy człowiek , świadomy, niewzruszony i godny by tworzyć na fundamencie Ewangelii. Może elitarny  świat to sobie inaczej zaplanował, może upchał nas w kanał  innych  przegranych praw deprawacji, ale co nam świat wszak to ledwie świat ,  a z nami BÓG HONOR OJCZYZNA !!!

0

jax

Bóg , Honor, Ojczyzna to trzy równorzedne powinnosci kazdego czlowieka. Obowiazek wobec duszy, obowiazek wobec prawdy i obowiazek wobec ojczyzny, harmonijnie tworza fundament na którym powstaje bezpieczny lad spoleczny Polski

33 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758